АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 25°C
Харьков: 25°C
Днепр: 26°C
Одесса: 24°C
Чернигов: 26°C
Сумы: 25°C
Львов: 23°C
Ужгород: 28°C
Луцк: 24°C
Ровно: 24°C

Чому в боях проти України найчастіше гинуть буряти й дагестанці

Чому в боях проти України найчастіше гинуть буряти й дагестанці
Чому в боях проти України найчастіше гинуть буряти й дагестанці

За офіційними даними Генштабу, ЗСУ знищили понад 34 тисячі російських військових з 24 лютого.

За інформацією з відкритих джерел, в боях проти української армії найчастіше гинуть солдати з Бурятії та Дагестану.

Військові експерти пояснили, чому так відбувається, пише" Апостроф".

За словами Михайла Жирохова, високі втрати серед бурятів і дагестанців спричинені територіальним розташуванням військових частин тих видів військ, які використовує РФ у війні проти України. Крім того, армія є для жителів цих двох регіонів найпривабливішим "роботодавцем".

"Спочатку угруповання вторгнення формувалося з тих частин, які знаходяться на Далекому Сході, за Уралом, в Бурятії та Тиві, тому і рівень втрат у них в рази більше. Тобто територіальний принцип зберігається, і це нормальний процес для будь-якої армії, я б не шукав злих підступів Путіна", - говорить експерт.

Він уточнив, що на початку вторгнення залучалися рязанські й тамбовські десантники, серед них теж були втрати. 

"Мова йде про зріз суспільства. Тобто москвич або петербуржець зі своїми доходами не піде в армію. В основному мова йде про людей, у яких є спеціальність, яка не затребувана "на цивілці", або у них взагалі немає роботи. Тобто, як тільки стане все погано і почнуть пускати в хід військові частини з Центральної Росії, то відразу зросте кількість загиблих місцевих. Тільки й всього", - вважає експерт.

Своєю чергою військовий експерт Михайло Самусь переконаний причинами масових втрат серед бурятів і дагестанців називає "радянський" принцип брати на війну людей з провінції, і не чіпати "столичних". За його словами, це робилося, щоб не підігрівати протестні настрої, і методичка Путіна відтоді - не змінилася.

"Це "совкова" традиція. Наприклад, під час Афганістану була указка брати людей в армію з провінції та бідних регіонів, сіл і якихось заводських кварталів, але ні в якому разі не в Києві, Ленінграді або Москві. Протестні настрої та невдоволення в столиці в СРСР завжди вважалися недоречними й небажаним розвитком ситуації. Путін діє точно так само. Так, наприклад, коли почалася війна, Кадиров відразу запропонував свої можливості. Але коли "кадирівців" почали вбивати в Україні сотнями, сам Кадиров вже не міг відмовити Путіну, і тому посилав все нових і нових своїх підлеглих на бійню. Тобто він демонстрував свою відданість особисто Путіну", - зазначає експерт.

Самусь додає: процеси, що відбуваються в Чечні та Бурятії, схожі. Бурятський лідер, ймовірно, вирішив показати відданість Путіну, сформувавши окремі групи добровольців, мобілізованих або контрактників.

На думку координатора порталу "Інформаційний спротив" Юрія Каріна, не можна сказати, що Путін свідомо використовує певний етнос у війні проти України.

"Наявні в нашому розслідуванні дані про найбільшу кількість похорону окупантів в Дагестані, можуть лише свідчити про те, що в регіоні з сильними релігійними та родовими зв’язками владі дуже важко "закручувати гайки" цензури. Винятком з такого правила є тільки Чечня, де до останнього часу місцевий диктатор повідомляв всього про два десятки "зажмурених тіктокерів". Але в останні дні цей регіон значно наблизився до лідерів похоронних процесій, можливо через бажання Рамзана Кадирова показати в зайвий раз свою відданість Путіну і розвіяти міф про кадирівців, як "героїв війни" в Тік-току і королів зачисток, а не бойових зіткнень з ЗСУ", - вважає Карін.


Теги статьи: КадыровКарин ЮрийПутинРосіяСамусь МихаилвійськаДагестанбурятиНападение России на УкраинуВійнаЗСУ

Дата и время 22 июня 2022 г., 11:51     Просмотры Просмотров: 2124
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Есть ли у вас в городе подразделения теробороны?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
5.103328