АНТИКОР — національний антикорупційний портал
МОВАЯЗЫК
Київ: 20°C
Харків: 25°C
Дніпро: 23°C
Одеса: 23°C
Чернігів: 24°C
Суми: 24°C
Львів: 19°C
Ужгород: 21°C
Луцьк: 19°C
Рівне: 20°C

На Івано-Франківщині затримали чеченця з санкційного списку РНБО, якого судять за захоплення заручників та вимагання

Читать на русском
На Івано-Франківщині затримали чеченця з санкційного списку РНБО, якого судять за захоплення заручників та вимагання
На Івано-Франківщині затримали чеченця з санкційного списку РНБО, якого судять за захоплення заручників та вимагання

Івано-Франківський міський суд задовольнив клопотання про затримання з метою ідентифікації з поміщенням до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства (ПТПІ) строком на шість місяців 46-річного уродженця міста Грозний, громадянина Російської Федерації Асламбека Мусітова, якого навесні 2021 року під №657 було внесено до санкційного списку РНБО.

Відповідне рішення 16 червня 2022 року ухвалила служитель Феміди Людмила Мелещенко.

З його тексту випливає, що достойника "прихопили" за порушення правил перебування в Україні (ч.1 ст.203 КУпАП) та відсутності легальних підстав для знаходження на території нашої держави. Згідно інтерпретації УСР в Івано-Франківській області, Мусітов "є суб’єктом злочинного впливу", та за наявною оперативною інформацією - "під час здійснення повномасштабної військової агресії Російської Федерації проти України підтримує зв’язок з окупантами, може виступати інформатором ДРГ окупаційних військ агресора".

Окрім цього, правоохоронці вважають: Асламбек Селимович "не має стабільного джерела доходів для свого існування, крім коштів, здобутих злочинним шляхом, в результаті скоєння майнових злочинів, та його подальше перебування на території України суперечить інтересам забезпечення національної безпеки України та охорони публічного порядку".

З урахування цього факту та перебування Мусітова під санкціями РНБО, можновладці ініціювали питання щодо видворення чеченця, що наразі виступає обвинуваченим одразу в двох кримінальних справах, які протягом кількох років розглядаються судами столиці по суті.

По-перше, йдеться про гучну історію з викраденням двох братів-вірменів, яких тримали в заручниках понад два місяці. Згідно версії слідства, тоді зловмисники вимагали у заможних родичів жертв 5 млн. дол. викупу, допоки одному з бранців не вдалося втекти. На початку 2018 року про цю історію з висуненням підозри (а в подальшому - обвинувачення) громадянину РФ Мусітову та його спільниці Поліні Салівон повідомляли правоохоронці та ЗМІ.

По-друге, Асламбек фігурує в статусі обвинуваченого в заплутаній історії про вимагання коштів (ч.2 ст.189 КК України), спробі "віджиму" авто та погрозах відрізати опоненту пальці та вуха зразка літа 2019 року в столиці.

Зауважимо, що незважаючи на серйозність висунутих Мусітову звинувачень, чоловік доволі швидко опинився на волі після сплати визначеної судом застави в розмірі близько 1,5 млн. грн. Його сторона стверджує - Асламбек Селимович був обізнаний про відсутність легальних підстав для перебування на території України, однак не міг звернутися до органів влади задля вирішення цього питання через арешт та визнання речовими доказами в кримінальних справах його документів.

У той же час, під час розгляду адміністративної справи чеченця в суді Івано-Франківська, було надано відомості про те, що 30 березня поточного року Мусітов нібито уклав контракт добровольця територіальної оборони окремої ланки взводу "Європа" Добровольчого формування №42 територіальної громади міста Києва "Легіон Оболонь". Чи брав участь чеченець у бойових діях наразі питання руба: згідно листа, датованого серединою квітня 2022 року, чоловік нібито виконував "завдання з надання допомоги постраждалому населенню" та проводив "гуманітарну місію на території України".

Як би там не було, але вже наступного дня після затримання Ісламбека Селимовича в Івано-Франківську, "Легіон Оболонь" повідомив про виключення його зі списків та розірвання контракту з достойником. Наразі його адміністративне затримання з поміщенням до депортаційного центру оскаржується захисниками.

detective-info


Теги статті: Саливон ПолинаСанкціїРНБОМуситов АсламбекзатриманняІвано-ФранківськСуд

Дата і час 01 липня 2022 г., 00:47     Переглядів Переглядів: 2461
Коментарі Коментарі: 0


Коментарі:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наші опитування

Чи є у вас у місті підрозділи тероборони?

Показати результати опитування
Показати всі опитування на сайті
0.144531