АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 2°C
Харьков: 1°C
Днепр: 2°C
Одесса: 4°C
Чернигов: 1°C
Сумы: 0°C
Львов: 2°C
Ужгород: 2°C
Луцк: 2°C
Ровно: 2°C

Фірма Єремеєва не сплачує оренду в луцький бюджет

Фірма Єремеєва не сплачує оренду в луцький бюджет
Фірма Єремеєва не сплачує оренду в луцький бюджет

Підприємства нафтового магната, який отримав мандат народного депутата від волинян, вже кілька років користуються луцькою землею безкоштовно. І досі цими фірмами ніхто не займався, наче й не вони орендують кілька солідних ділянок в обласному центрі. Орендну плату за землю місто триимує в розмірі 1% від оціночної вартості, замість законних 3%.
Нагадаємо, наприкінці минулого року в сесійній залі міської ради заговорили про створення спеціальної комісії, яка б займалася недобросовісними орендарями. Останні, віднайшовши «дірку» в законодавстві, могли свідомо затягувати процедуру оформлення документів на оренду землі. Паперова тяганина може тривати роками. Й роками, таким чином, можна не оплачувати оренду.

Подарована міська земля

З-поміж таких «поінформованих» підприємств є й ТзОВ «ВЕСТ ОЙЛ ГРУП», яке входить до відомої групи «Континіум», що підконтрольна народному депутату Верховної Ради України Ігорю Єремеєву.
Так, 25 квітня 2012 року Луцька міська рада ухвалила рішення №23/56, яким надала згаданому підприємству кілька земельних ділянок на вулиці Єршова: згідно з документами 9,7230 гектара за адресою Єршова,1 та 4, 7118 гектара за адресою Єршова,2. Землю надали для обслуговування нафтобази та залізничної колії.
Однак договорів оренди з міськрадою досі немає. Аби розібратися, чому ситуація склалася таким чином і чому кошти від згаданого підприємства не надходять місту, звернення на ім’я Луцького міського голови надіслав депутат міської ради Ігор Поліщук.
«Луцька міська рада за майже 2 роки не зобов’язала ТзОВ «ВЕСТ ОЙЛ ГРУП» укласти договори оренди на вищезазначені земельні ділянки, а фактично своєю бездіяльністю посприяла тому, щоб у міський бюджет не потрапило жодної гривні орендної плати від користування зазначеними ділянками», - йдеться у зверненні.

 
 

Чому ніхто з працівників міськради, ані її очільник не зобов’язали підприємство укласти договори і скільки внаслідок такої бездіяльності недоотримав міський бюджет, депутат попросив відповісти міського голову.

Переписка про виконання місячного терміну триває… роками

Як стало відомо з відповіді за підписом Луцького міського голови Миколи Романюка, до прийняття вищезгаданого рішення землю орендувало ТзОВ «КОНТИНІУМ ТРАСТ КОМПАНІ» (чергова фірма групи Континіум – ред.). Воно й клопоталося про передачу в оренду землі для ТзОВ «ВЕСТ ОЙЛ ГРУП».
Згадане рішення про передачу землі в оренду ТзОВ «ВЕСТ ОЙЛ ГРУП» мало й пункт про те, що підприємство повинне в місячний термін украсти договір оренди, інакше воно втратить чинність. Договір так і не уклали, рішення стало неактуальним, однак підприємство досі користується цією ділянкою.
Про той факт, що рішення втратило чинність, переконують у міській раді, ТзОВ «ВЕСТ ОЙЛ ГРУП» повідомили. Однак від підприємства не було жодної реакції. Матеріали 12 березня 2013 року відправили до Державної інспекції сільського господарства у Волинській області для проведення перевірки законності використання земельних ділянок на вулиці Єршова.
22 березня від Державної інспекції сільського господарства у Волинській області надійшов лист про те, що остання направила запит до Державної інспекції сільського господарства України, аби отримати дозвіл на проведення перевірки. Жодного повідомлення про проведення цієї перевірки, за станом на 30 жовтня 2013 року, міська рада не отримала.
30 жовтня Луцькрада звернулася до прокуратури міста Луцька з приводу перевірки законності використання вищевказаних земельних ділянок в місті. До 25 квітня 2014 року відповіді від прокурорів не надійшло.

 
 
 

Чи розбереться комісія?

Поки Луцька міська рада переписується з Державною інспекцією сільського господарства та прокуратурою – земельні ділянки спокійно використовуються для обслуговування нафтобази та залізничної колії.
Згідно з інформацією, наданою ГУ Міндоходів у Волинській області, орендну плату за ці ділянки виплачує СП «Західна нафтова група» (енна фірма з групи «Континіум» - ред.). Згадане підприємство платить місту всього 1% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки замість законних 3%.
Таким чином, поки ТзОВ «ВЕСТ ОЙЛ ГРУП» зволікає з оформленням правовстановлюючих документів на земельні ділянки, місто втрачає значні кошти.
Згідно з повідомленням міської ради, питання про відшкодування збитків місту винесуть на розгляд комісії міськради по визначенню збитків, завданих внаслідок використання земельних ділянок міської комунальної власності без правовстановлюючих документів.


Теги статьи: ЛуцкЕремеев

Дата и время 30 апреля 2014 г., 22:55     Просмотры Просмотров: 3268
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
20 февраля 2019 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
1.987552