АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 4°C
Днепр: 6°C
Одесса: 7°C
Чернигов: 4°C
Сумы: 3°C
Львов: 4°C
Ужгород: 7°C
Луцк: 4°C
Ровно: 4°C

Василь Деревляний – інформатор КДБ? Василь Деревляний співпрацював з радянським КДБ

Василь Деревляний – інформатор КДБ? Василь Деревляний співпрацював з радянським КДБ
Василь Деревляний – інформатор КДБ? Василь Деревляний співпрацював з радянським КДБ

"Хама, самовдоволеного і розперезаного, обтяженого рабським комплексом зневаги до слабших і залежних, позбавленого моральних обов’язків, — не дай, Боже, наділитийого силою, правами і владою пана". Це про народного депутата Василя Деревляного. Саме цей «політик» асоціюється з такими негативними явищами в українській політиці, як зрада, використання свого службового становища, лобіювання “цінних” комерційних структур у своїх приватних інтересах та зрощення з кримінальним світом. Розпочалася політична кар’єра пана Василя з того, що в 1989 році в Тернопільській осередок УГС він прийшов по протекції заслужених на той час опозиціонерів до правлячого режиму панів Степана Хмари та Левка Горохівського.

Треба сказати, що Василь Деревляний за часи діяльності в організації зарекомендував себе, як невиразний і пасивний член Спілки. На думку засновників Української Гельсінської Спілки на Тернопіллі, а в наступному — Української республіканської партії, Миколи Петровича Савгіри та Івана Васильовича Дмитрика, В.Деревляний був інформатором на той час всесильного КДБ. Уникав участі в політичних акціях. Наприклад, на такій важливій події, як встановлення у 1989 р. на Микулинецькому цвинтарі в місті Тернополі хреста жертвам сталінських репресій, Василь Деревляний не з’явився. А коли виникла потреба поїхати в місто Ригу за накладом газети “Тернистий шлях”, яка там друкувалася, пан Василь геть втратив чоловічу мужність. Не маючи іншого виходу, партійне керівництво було змушене замість нього посилати за часописом однопартійця Івана Суту.

24 серпня 1991 р., в розпал подій, що призвели до розпаду Радянського Союзу, за участь в політичній демонстрації за свободу України антинародна влада притягнула жителів області до адміністративної відповідальності і оштрафувала по 200 руб. кожного (хоча середня заробітна плата у той час складала 100-120 радянських рублів). І тільки один пан Василь якимось дивним чином уникнув цієї “оказії”. У наступних політичних заходах практично участі не брав. Але чомусь КДБ знав про кожен крок Спілки. Взагалі, В.Деревляний прийшов на все готове і жодного разу за свою політичну кар’єру не зазнавав утисків від правоохоронних органів, хоча його побратими десятки разів страждали від адміністративних та кримінальних переслідувань.

Свої перші кроки на кримінальній ниві пан Василь розпочав ще в 1991-1995 роках. Тоді гурт осіб, в тому числі В.Деревляний, очолили групу по приватизації Тернопільського хлібозаводу. Ошукали працівників та залишили їх без зарплатні. Всі гроші вкладали нібито у виборчу компанію С.Хмари за рахунок заводу. Практично підвели завод під банкрутство. Тоді це ще не називалося рейдерством, а, отже, пан Василь може себе вважати одним із перших технологів по започаткуванню такого виду “бізнесу”. До речі, однією із жертв цієї “оборудки” став однопартієць Василь Сидорак. В результаті конфлікту, що виникнув між ним і В.Деревляним, В.Сидорака було отруєно і тільки дивом він залишився живий. Проте на все життя став інвалідом із втратою пам’яті та логічної поведінки. Тоді ж по-звірячому було побито директора хлібозаводу Віктора Тимоша за його непоступливу поведінку у ліквідації підприємства, у нього забрали печатку і статутні документи. А в партійному середовищі ходили небезпідставні чутки про причетність Деревляного до загибелі іншого тернополянина, одного з найперспективніших тернопільських політиків — народного депутата України Романа Купера.

 
 

Гірко згадати, що в ті часи працівникам ледь дихаючого заводу дозволялось отримати на тиждень в одні руки по два буханці хліба як додаток до мізерної заробітної плати. Василь Деревляний, обурений таким “марнотратством”, ледь не відправив в „каталажку” згаданого Миколу Савгіру, реквізувавши ті зароблені хлібини, а невдовзі таки позбавив його роботи. У ті часи безробіття та фінансової кризи в країні це було рівнозначно смертному вироку (з використанням матеріалів газети «Вільне життя», від 24.11.2007р. № 39—94 (14894).

То хто ж після цього Василь Деревляний?

Виктор Архивариус для ОРД 02


Теги статьи: Деревляний

Дата и время 01 мая 2014 г., 18:02     Просмотры Просмотров: 5507
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
20 марта 2019 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто по вашему станет следующим президентом Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.133435