АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 3°C
Днепр: 6°C
Одесса: 11°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 1°C
Львов: 5°C
Ужгород: 8°C
Луцк: 5°C
Ровно: 5°C

Заступник міністра Діденко «віджав» бізнес по вирощуванню ягоди лохини

Заступник міністра Діденко «віджав» бізнес по вирощуванню ягоди лохини
Заступник міністра Діденко «віджав» бізнес по вирощуванню ягоди лохини

Дві групи молодиків, зброя, маски, бійка та стрілянина на лісовій дорозі на очах у безпорадної міліції – таку картину сьогодні можна побачити не тільки у зоні АТО, а й у протилежному краї України – у Шацькому районі Волинської області, на самому кордоні з Білоруссю. 19 липня тут сталася маленька війна, яка наробила у регіоні чимало галасу. Про те, як заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігор Діденко «віджав» бізнес по вирощуванню ягоди лохини – у розслідувані програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода і Першого суспільного.

 

 

 

У «двобої» зійшлися два колишніх партнери по бізнесу, між якими виник конфлікт за 170 гектарів ягідника, що належать приватному підприємству «Флора». Пікантна деталь: одна зі сторін конфлікту – заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігор Діденко. Його колишній партнер звинувачує Діденка у рейдерському захопленні його частки підприємства.

 

Увесь конфлікт виник через маленьку ягоду – лохину. Саме її вирощуванням займається приватне підприємство «Флора», яке розташоване біла села Ростань. Ціна за кілограм лохини дуже висока. У Києві вона місцями сягає 200 гривень за кілограм, підприємство ж виробляє сотні тонн продукції, тому бізнес є дуже прибутковим.

 

 

 

Історія конфлікту почалася ще у 2013 році. В той час приватне підприємство «Флора» було розділене між трьома власниками. 50% належало директорові Михайлу Мигелю, по 25% мали чинний заступник Міністра енергетики Ігор Діденко та Сергій Бондарчук, колишній директор «Укрспецекспорту». Зараз його розшукує Інтерпол за присвоєння державного майна в особливо великих розмірах.

 

6 липня 2013-го Діденко та Бондарчук скликали у Києві збори власників ПП «Флора», на яких їхній партнер Мигель був відсутній. Там вони вирішили зняти Мигеля без його згоди з посади директора та призначили на його місце свою людину – Владислава Полякова. Рішення виглядає абсурдним, бо вдвох Бондарчук та Діденко володіють тільки половиною підприємства, тобто кворуму для зняття директора, який так само є власником іншої половини, немає. Проте Державна реєстраційна служба України ніяких порушень у такому рішенні не побачила та переєструвала документи згідно з рішенням Діденка та Бондарчука, призначивши Полякова директором, а Мигеля відсторонивши.

Далі, на наступних зборах власників підприємства, які пройшли 8 серпня, Ігор Діденко та Сергій Бондарчук своїм рішенням без відома Мигеля виключили його зі складу учасників ПП «Флора». Тобто просто позбавили партнера його частки у підприємстві, ціною у 7,5 мільйонів гривень. Це рішення виглядає ще більш суперечним, ніж зняття Мигеля з посади директора. Проте Державна реєстраційна служба знову чомусь не побачила в діях рейдерів жодного криміналу.

Адвокат юридичної фірми «Боровик та партнери» Богдан Боровиквважає, що Михайла Мигеля позбавили власності незаконно.

Не можуть люди, які володіють тільки половиною підприємства вирішувати долю всього підприємства... Коли директора та власника інших 50% бізнесу просто виключили зі складу учасників підприємства – це ще більш кричущий приклад беззаконня

«Не можуть люди, які володіють тільки половиною підприємства вирішувати долю всього підприємства. Щодо наступних дій, коли директора та власника інших 50% бізнесу просто виключили зі складу учасників підприємства– це ще більш кричущий приклад беззаконня. Тому що людину фактично позбавили її приватної власності. Щоб позбавити когось його власності, потрібні дуже вагомі причини», – заявив Боровик.

Можливо, уся ця історія так і залишилася б відомою вузькому колу осіб та стала предметом довгих судових розглядів, якби не масова сутичка, що відбулася прямо на дорозі, що поєднує села Ростань та Красний Бір і веде до лохинової плантації. 19 липня представники скривдженої сторони спробували потрапити на плантацію, маючи на руках свідоцтво права власності на систему крапельного зрошення, що розміщена на території ПП «Флора». Однак в них не вийшло навіть доїхати до воріт.

Дорогою автівки та автобуси були зупинені співробітниками міліції, які заявили, що хочуть перевірити, чи немає у людей з собою зброї. Однак разом з міліцією обшукувати автівки почали молодики у масках разом з директором ПП «Флора» (призначеним Діденком) – Владиславом Поляковим.

Зброю в автівках не знайшли, проте на підприємство непроханих гостей все одно не пропустили. Дорогу їм перекрили справжні бойовики у балаклавах та з вогнепальною зброєю, яких очолював Поляков. Люди Діденка відкрили вогонь, не зважаючи на присутність правоохоронців. Міліціянти жодних спроб заарештувати когось не здійснили.

Шацький район – сонна, далека провінція, яка межує з Білоруссю та Польщею. Озброєні молодики та сутички зі стріляниною у кількох кілометрах від державного кордону – привід для занепокоєння. Проте у Волинському обласному УМВС коментувати події відмовилися та послалися на якусь прес-конференцію, яка сталася після сутички, де «керівництво вже все пояснило».

Щоб поспілкуватися з людьми Діденка та отримати коментарі від них, ми відправилися до ПП «Флора». Там, на місці, нас зустріли ті самі кремезні молодики у балаклавах, які одразу дали знати своєму шефу про наш візит.

 

Призначений Діденком директор Поляков погодився поспілкуватися з нами. Поки ми розмовляли, за його спиною увесь час стояли грізні хлопці у масках. За словами Полякова, директор Мигель, якого виключили зі складу власників підприємства, призначив на свою посаду сам себе та був шахраєм.

«Попередній директор призначив сам себе. На той момент учасниками підприємства були Діденко та Бондарчук. Попереднім директором були підроблені їх підписи. Вже є експертиза, яка це доводить. Він сам себе призначив та почав відчуження майна», – заявив Поляков, проте відповідних доказів не надав. Молодиків у масках він назвав «охоронцями», в яких є дозволи на зброю і з якими підписані відповідні угоди.

 

 

Директор ПП «Флора», призначений Діденком, має бурхливу біографію. У 2009 році Владислав Поляков потрапив у СІЗО за звинуваченнями у викраденні людини та шахрайстві. 27 грудня 2011 року Печерський районний суд міста Києва засудив його за частиною 2 статті 146 Кримінального кодексу України до покарання у виді позбавлення волі на 3 роки 6 місяців та частиною 3 статті 357 Кримінального кодексу України до покарання у виді обмеження волі на 1 рік. Сам Поляков визнає, що кримінальні впровадження стосовно його відкривали, але каже, що всі були закриті за відсутністю складу злочину.

Разом з Поляковим до нас приїхав начальник РОВД Шацького районуАнатолій Оксентюк, який прокоментував бездіяльність міліції під час конфлікту: «Нам закидали, чого ми не реагуємо на постріли. Я вважаю, що ми спрацювали правильно. Ми свої сили не розосереджували. Якщо б ми розбіглись когось затримувати, тоді могла б бути біда».

Оксентюк запевнив, що міліція нікого не затримала, бо люди Діденка стріляли тільки в повітря. Але це виявилося неправдою. На відео з місця подій добре видно, що зброю спрямовували на людей. Тож, схоже на те, що міліціонер виступає на боці Владислава Полякова.

А ось власник бізнесу Ігор Діденко, якого партнери звинувачують у рейдерському захопленні їх частки, коментував ситуацію неохоче.

«Я у відповідності до українського законодавства усі свої бізнес-активи віддав у відповідний нотаріальний спосіб іншим людям», – розказав Діденко та не побажав більше спілкуватися на цю тему.

Ігор Діденко
Ігор Діденко

 

 

 

Тож, сподіватися на те, що конфлікт може бути вирішений у цивілізований спосіб наразі марно. Силові структури та суди демонструють безпорадність, тож законним шляхом правди добитися буде важко. А це означає, що можна знову чекати появу «тітушок» та зброї. 

 

http://www.radiosvoboda.org/


Теги статьи: Игорь диденкоДиденко Игорь

Дата и время 07 августа 2015 г., 20:16     Просмотры Просмотров: 7089
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто по вашему станет следующим президентом Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.151354