АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 2°C
Харьков: 8°C
Днепр: 10°C
Одесса: 6°C
Чернигов: 1°C
Сумы: 7°C
Львов: -2°C
Ужгород: -1°C
Луцк: -2°C
Ровно: -1°C

"Смотрящій" Яценюка - Іванчук, пропонує внести корупційні зміни до закону про держзакупівлі

"Смотрящій" Яценюка - Іванчук, пропонує внести корупційні зміни до закону про держзакупівлі
"Смотрящій" Яценюка - Іванчук, пропонує внести корупційні зміни до закону про держзакупівлі

Сьогодні 6 травня Верховна Рада планує на закритому засіданні розглянути законопроект №4754 про внесення змін до статті 39 Закону України “Про здійснення державних закупівель” (щодо застосування переговорної процедури закупівлі в умовах особливого періоду).

Цим законопроектом передбачено доповнення пункту 3 частини другої статті 39 Закону України «Про здійснення державних закупівель» після слів «природного характеру,» словами «з особливим періодом,».

Цей пункт регламентує використання переговорної процедури закупівлі, яка раніше називалась «закупівля в одного учасника».

У разі прийняття законопроекту перелік цей пункт винятків для застосування неконкурентної процедури закупівлі виглядатиме так: «Переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі: …нагальної потреби у здійсненні закупівлі у зв’язку з виникненням особливих економічних чи соціальних обставин, які унеможливлюють дотримання замовниками строків для проведення процедур конкурсних торгів, а саме пов’язаних з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, з особливим періодом, а також наданням у встановленому порядку Україною гуманітарної допомоги іншим державам».

Згідно з Пояснювальною запискою до законопроекту необхідність його прийняття викликана тим, що чинна редакція ст. 39 Закону України «Про здійснення державних закупівель», яка визначає умови застосування переговорної процедури закупівлі, «не охоплює всіх особливих обставин, у разі настання яких об’єктивно унеможливлюється дотримання замовниками строків для проведення процедур конкурсних торгів». Йдеться про різке ускладнення внутрішньополітичної обстановки, зумовлене втручанням Російської Федерації у внутрішні справи України.

Разом з тим, законопроект не визначає що таке «особливий період», коли він закінчується, які замовники та які товари та послуги можуть потрапити під цей виняток.

Головне науково-експертне управління ВР вважає, що термін «особливий період» потребує відповідної конкретизації, оскільки він не містить чіткого юридичного навантаження, не дає чіткого визначення, якими саме чинниками він може бути обумовлений.

«Адже при практичному застосуванні така законодавча норма тлумачитиметься неоднозначно», – йдеться у висновку управління.

Законопроект подано заступником голови фракції «Батьківщина» Андрієм Іванчуком, давнім приятелем та однокурсником нинішнього прем’єр-міністра Арсенія Яценюка.


Теги статьи: ТендерыЯценюкСмотрящийАндрей ИванчукИванчук

Дата и время 06 мая 2014 г., 12:32     Просмотры Просмотров: 3383
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Порошенко, Притула и прочие: названы самые влиятельные люди Украины
Поставщик «Укрзализыци» может оказаться прокладкой для хищения бюджетных денег
Адвокат: Янукович считает, что разгон студентов организовали Ильенко, Парубий и Пашинский

Михаил Подоляк: «Мы опять получили персонификацию зла»
Авдеевка без газа: работы проводит фирма, связанная с экс-депутатом от “Батькивщины”, трубы поставила сомнительная компания
Кирилл Сазонов: Приговор Януковичу

Верховная Рада срочно закупает 40 телевизоров под Новый год
Комфортные поездки для украинцев или тюремные нары в вагонах?
Яценюк появился в суде

У Кличко решили освоить очередные 29 млн гривен “на транспортную схему”
Фірми Єрмолаєва розіграли 14 мільйонів Маріупольського морпорту на закупівлі екскаватора
Сергей Лямец: «Дебилы заняты кто НАБУ, кто Михо, кто землей»

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

На чьей вы стороне в событиях под Радой?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.064488