АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал

"Смотрящій" Яценюка - Іванчук, пропонує внести корупційні зміни до закону про держзакупівлі

"Смотрящій" Яценюка - Іванчук, пропонує внести корупційні зміни до закону про держзакупівлі
"Смотрящій" Яценюка - Іванчук, пропонує внести корупційні зміни до закону про держзакупівлі

Сьогодні 6 травня Верховна Рада планує на закритому засіданні розглянути законопроект №4754 про внесення змін до статті 39 Закону України “Про здійснення державних закупівель” (щодо застосування переговорної процедури закупівлі в умовах особливого періоду).

Цим законопроектом передбачено доповнення пункту 3 частини другої статті 39 Закону України «Про здійснення державних закупівель» після слів «природного характеру,» словами «з особливим періодом,».

Цей пункт регламентує використання переговорної процедури закупівлі, яка раніше називалась «закупівля в одного учасника».

У разі прийняття законопроекту перелік цей пункт винятків для застосування неконкурентної процедури закупівлі виглядатиме так: «Переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі: …нагальної потреби у здійсненні закупівлі у зв’язку з виникненням особливих економічних чи соціальних обставин, які унеможливлюють дотримання замовниками строків для проведення процедур конкурсних торгів, а саме пов’язаних з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, з особливим періодом, а також наданням у встановленому порядку Україною гуманітарної допомоги іншим державам».

Згідно з Пояснювальною запискою до законопроекту необхідність його прийняття викликана тим, що чинна редакція ст. 39 Закону України «Про здійснення державних закупівель», яка визначає умови застосування переговорної процедури закупівлі, «не охоплює всіх особливих обставин, у разі настання яких об’єктивно унеможливлюється дотримання замовниками строків для проведення процедур конкурсних торгів». Йдеться про різке ускладнення внутрішньополітичної обстановки, зумовлене втручанням Російської Федерації у внутрішні справи України.

Разом з тим, законопроект не визначає що таке «особливий період», коли він закінчується, які замовники та які товари та послуги можуть потрапити під цей виняток.

Головне науково-експертне управління ВР вважає, що термін «особливий період» потребує відповідної конкретизації, оскільки він не містить чіткого юридичного навантаження, не дає чіткого визначення, якими саме чинниками він може бути обумовлений.

«Адже при практичному застосуванні така законодавча норма тлумачитиметься неоднозначно», – йдеться у висновку управління.

Законопроект подано заступником голови фракції «Батьківщина» Андрієм Іванчуком, давнім приятелем та однокурсником нинішнього прем’єр-міністра Арсенія Яценюка.


Теги статьи: ТендерыЯценюкСмотрящийАндрей ИванчукИванчук

Дата и время 06 мая 2014 г., 12:32     Просмотры Просмотров: 3150
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Смотрящий Яценюка Иванчук и министр Насалик плотно сели на схемы Курченко -Ставицкого
Ліфтове господарство столиці – бомба уповільненої дії
Глава МИД Канады Фриланд - Яценюку об агрессии РФ: "С этим нельзя смириться. Мы стоим на стороне Украины"

Куда политики тратят налоги украинцев
Банк "Надра" продал Maserati за 380 тысяч гривен
Одесские чиновники решили переплатить "немного" миллионов за ремонт исторической части города

Тендеры "Укрзалізниці" атакует рейдер: жизнь пассажиров под угрозой – "5-й канал"
Янукович грозится сам допросить Порошенко
Это к сведению тем, кто любит говорить, что «ничего не меняется», «Лучше Азаров» и «верните Юлю». Не вернем. Слишком дорого стоит их возвращение

В Минэкономики сообщают о попытке нардепов «убить» ProZorro
«Свой в доску» для «Укргазвидобування»
Деньги Януковича: какую пользу они могут принести армии

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Как вы относитесь к блокировке российских соцсетей?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте