АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 5°C
Харьков: 3°C
Днепр: 5°C
Одесса: 8°C
Чернигов: 4°C
Сумы: 3°C
Львов: 10°C
Ужгород: 15°C
Луцк: 10°C
Ровно: 9°C

Алла Глусь и Саша Шпак помагають Калетникам народ обкрадати

Алла Глусь и Саша Шпак помагають Калетникам народ обкрадати
Алла Глусь и Саша Шпак помагають Калетникам народ обкрадати

Більше 100 мільйонів бюджетних гривень щороку наша держава витрачає на оплату праці помічників-консультантів народних депутатів. Кожен слуга народу згідно з чинним законодавством може користуватись послугами 31-го асистента. Четверо з них можуть мати статус державного службовця з присвоєнням відповідних категорій і рангів. Якщо депутат потребує більше ніж чотири помічника, він або бере їх на роботу за строковим договором чи сумісництвом, або шукає таких, які працюватимуть (принаймні офіційно) задарма - на громадських засадах. В середньому, на одного депутата Верховної Ради України припадає 3 оплачуваних помічника та 7 "волонтерів". Усі ці особи закріплюються за Апаратом Верховної Ради України або виконавчими апаратами органів місцевого самоврядування. Весь час перебування на посаді помічника-консультанта за строковим трудовим договором на постійній основі зараховується в трудовий стаж.

За даними, які оприлюднила мережа «Опора» у Верховній Раді України працює 4 194 помічники-консультанти. Робота 1 269 з них оплачується з державного бюджету. На оплату праці помічників-консультантів щомісячно витрачається 8 мільйонів 880 тисяч гривень, кожен нардеп отримує щомісячно 20 тисяч гривень на оплату праці помічників. В рік ця сума складає 240 тисяч грн. на кожного народного обранця. Враховуючи кількість депутатських асистентів їх середня місячна заробітна платня може складати 6 тисяч 660 гривень.

Чинне законодавство України не передбачає конкурсних чи кваліфікаційних механізмів підбору помічників-консультантів, не існує єдиних критерій оцінювання їх професіоналізму та особистих якостей. Єдине, що від них вимагається – мати вищу освіту та вільно володіти українською мовою. Остаточне рішення щодо прийняття на службу приймає нардеп одноосібно. Тож з-поміж людей, які сьогодні користуються перевагами та правами помічників народних депутатів може бути будь-хто. А закритість інформації про них тільки створює сприятливі умови для їх вседозволеності та самодіяльності.

Народний депутат України 2000-2012 років Тарас Чорновіл повідомив журналістамtsn.ua:

"Окремі депутати, якимось там своїм, ну довготриваючим повіям, скажімо там, чи коханкам також давали посвідчення помічників народного депутата України".

Багато екс-"слуг" сьогодні самі вже є народними обранцями і мають своїх асистентів. 

«Так, наприклад, на джипі за 100 тисяч приїздить на роботу народний депутат Олена Бондаренко, а колись вона сама допомагала спілкуватися із журналістами колишньому міністру інфраструктури Борису Колеснікову. А народний депутат Ігор Кий, який за свої лічені появи у парламенті запам’ятався лише годинником за 650 тисяч євро, раніше був водієм у мільярдера Ріната Ахметова. Сьогоднішній нардеп Олександр Пресман - це колишній помічник депутата-баскетболіста Олександра Волкова», - пише tsn.ua.

Звичайно, це окремі випадки, для більшості помічників-консультантів їхня посада – "злітна смуга" для майбутньої кар’єри в Парламенті, тож вони "тягнуть" чималий шмат депутатської роботи.  

З 450 народних депутатів лише 125 познайомили громадськість зі своєю молодою командою. Решта посилається на Кримінальник Кодекс, який встановлює відповідальність за «поширення конфіденційної інформації про людину без її згоди». Втім бюджетні кошти витрачаються, а суспільний інтерес до оплачуваної з держказни свити депутатів росте.

Хто допомагає вінницьким нардепам?

Найбільшу кількість помічників-консультантів має депутат від фракції КПУ М.С. Дзарданов – 31 особу. Не далеко від нього «втік» вінничанин Григорій Заболотний, який має в своєму розпорядженні 27 асистентів. З 32 нардепів-комуністів лише вінничанка Оксана Калетник оприлюднила повний список своїх помічників-консультантів, надавши також інформацію про їх функціональні обов’язки.  З 27 позафракційних депутатів список помічників оприлюднили десятеро серед яких і вінничанин Ігор Калєтнік.

На сьогодні лише половина з 14 нардепів, яких обирали вінничани, надала інформацію про  помічників-консультантів. Тримають в таємниці імена своїх асистентів Микола Джига, Віктор Жеребнюк, Олег Зарубінський, Григорій Заболотний, Олексій Фурман та Роман Стаднійчук.

А зі списків, які оприлюднили троє Калетників (батько, син, племінниця), Петро Порошенко, Олександр  Домбровський, Микола Катеринчук та Геннадій Ткачук видно, що з-поміж їхніх помічників є родичі, друзі, колеги й інших народних обранців. Чимало з них – публічні люди, депутати, керівники партійних структур, проте вони, якщо не за зарплату, то принаймні за статус державного службовця, в списках помічників все ж "тримаються".

Наприклад, нардепу Петру Порошенку «асистує» син іншого нардепа – Григорія Заболотного – Олег Григорович. Він отримує зарплату з бюджету і має статус держслужбовця.

порош

Крім того, він ще й доцент кафедри аграрного менеджменту у Вінницькому національному аграрному університеті. А от вінницька депутатка, заступниця голови фракції ВО «Батьківщина» в облраді Леся Мороз працює у Порошенка за строковим трудовим договором. Цікаво, як вона поєднує роботу в передвиборчому штабі Тимошенко і свої трудові обов’язки в команді Порошенка? Та вона не єдина обласна депутатка, що помагає-консультує Порошенка та його команду. Депутат облради, а сьогодні ще й потенційний керівник Літинського району Іван Мельничук на громадських засадах працює помічником «правої руки» Порошенка, його кума, нардепа Юрія Стеця.

В Олександра Домбровського за контрактом прцює Кучерявий Іван Тихонович, на громадських засадах радник Олександр Козяр, редактор сайту «ВінницяОк» Світлана Вишневська та журналіст того ж сайту Максим Царенко.

домбр

Опозиційна депутатка Вінницької обласної ради, співвласниця газети «33 канал» Тетяна Редько, яка публічно виступає проти злочинної влади «регіоналів», виявилась поплічницею… «регіонала» Григорія Калетника. Окрім неї в помічниках Калетника ходять ще й співвласниця горілчаного заводу «Nemiroff» Алла Глусь та жмеринський «олігарх», президент МГО «Ліга нафтопромисловців України», Віце-президент Концерну «Укрросметал» Олександр Шпак. 

калетникГМ

У нардепа Геннадія Ткачука взагалі «сімейний підряд» в помічниках. Його син Сергій Геннадійович, а також рідний брат, керівник вінницького «Удару» Ігор Ткачук числяться помічниками-консультантами народного депутата з Хмельниччини «ударівця» Олександра Корнійчука. Більше того, обидва на зарплаті з бюджету.

ткачуки

Вигода зрозуміла – окрім кількох тисяч гривень на кишенькові витрати Ткачуки матимуть стаж державних службовців і відповідні преференції.

  • СВІЖІ НОВИНИ
  • Юні танцюристи з Вінниці вибороли «золото» у 9...
  • З бійцями спецбатальйону «Вінниця» працюють...
  • «Правою рукою» губернатора Вінниччини став...
  • 200 вінницьких міліціонерів відрядили в Харків
  • Вінницькому батальйону територіальної оборони...

Країна має знати своїх героїв!

У європейських країнах, де сформувалися сталі традиції парламентаризму або парламентські інститути ефективно зміцнюють свої демократичні засади, подібна інформація є доступною для широких верств громадян. У світовій практиці парламентських інститутів є достатньо показових фактів забезпечення відкритості даних щодо помічників та співробітників депутатів. До прикладу, на сайті Сейму сусідньої нам Польщі розміщено інформацію про попередні місця роботи, джерела заробітної плати за останні три роки, підприємницьку діяльність кожного громадського чи штатного помічника депутата. Парламент Словенії розміщує дані про розміри їх заробітної плати. Після скандалу, під час якого було виявлено посвідчення позаштатних помічників у кримінальних авторитетів Болгарії, створено спеціальний публічний реєстр цих осіб. Департамент державної служби МВС Литовської Республіки на своєму офіційному сайті надає можливість ознайомитися із переліком усіх осіб, які займають посади в канцелярії Сейму. Інформація про найманих співробітників членів Конгресу США є відкритою та широко тиражованою. Адміністрації Сенату та Палати представників періодично випускають та оновлюють довідники, у яких можна знайти контакти будь-якого найманого співробітника сенатора чи конгресмена. Ця інформація також доступна на персональних сайтах американських парламентарів. Німецькі депутати розміщують на офіційних сайтах детальну інформацію про власну команду помічників та технічних співробітників. Члени Сенату та Палати депутатів Чеської Республіки також не приховують даних щодо своїх помічників. Будь-який громадянин може контактувати з помічником депутата чи сенатора за телефоном та електронною адресою, які вказані на офіційних сайтах двопалатного парламенту. Депутати Європейського парламенту наймають помічників для роботи у парламентському офісі та виборчих округах. На сайті Європарламенту створено базу даних про акредитованих та локальних помічників депутатів, з якою можуть ознайомитися усі зацікавлені.

Апарат Верховної ради привідкриває завісу?

Відтак, враховуючи новий курс України на укріплення засад прозорості та відкритості роботи органів державної влади та посилаючись на суспільний інтерес «Інформаційна Вінниччина» звернулась до апарату Верховної ради з проханням надати поіменний список помічників-консультантів, що працюють за строковим договором, сумісництвом або на громадських засадах, 14 народних депутатів, яких обирали громадяни Вінниччини. Вперше такий запит було надіслано на початку 2014 року ще до революційних подій. Тож не дивно, що відповідь була зовсім не  конструктивною:

«Дані про помічників-консультантів народних депутатів України із зазначенням їхніх прізвищ, імен, по батькові та засад на яких вони працюють відносяться до конфіденційної інформації про особу, яка не може бути надана згідно з положенням пункту 2 частини першої статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Нова влада на кожному кроці декларує прозорість та відкритість в роботі. Тож «Інформаційна Вінниччина» повторно надіслала запит. Відповідь не зовсім порадувала проте відверто здивувала. Управління кадрів Апарату Верховної ради України також посилається на поширення конфіденційних даних, проте цього разу працівники апарату згадали статтю 16 Закону «Про захист персональних даних», який визначає порядок доступу до персональної інформації за умови особистої згоди суб’єкта. Тож на ім’я нардепів від Вінниччини направлено листи з проханням познайомити вінничан з людьми, які займаються справами народних обранців. 

«Враховуючи вище зазначене народним депутатам України направлені листи з проханням надати згоду для надання відповідної інформації», - зазначено у відповіді, яку підписав начальник управління кадрів Апарату ВРУ Віталій Максим’як.

Також пообіцяли додатково повідомити про результати. Відтак, сподіваємось, що вінничани нарешті зможуть дізнатись кого приховують народні депутати в списках своїх помічників. 

За матеріалами http://i-vin.info


Теги статьи: КалетникШпакАлла глусь

Дата и время 07 мая 2014 г., 09:05     Просмотры Просмотров: 7199
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Грибов Яков: как водочный король стал зерновым рейдером. Часть 2
Яков Грибов: как водочный король стал зерновым рейдером. Часть 1
Мать бывшего вице-спикера ВР коммуниста Калетника требует вернуть ей землю, возвращенную государству после Майдана

Мирослав Продан, Сергей Тупальский. Или как превзойти Калетника?
Суд арестовал квартиру Калетника
Дід Калєтніка засвітився у ще одній схемі «розпилу» землі на Київщині

Калетник добился изъятия из публичного доступа информации о собственных миллионах
Суд скрыл информацию о выведении Игорем Калетником $7 млн в Россию
Суд усомнился в причастности Калетника к «диктаторским законам»

Когда ГПУ начнет охоту за представителями клана Калетников?
Арестовано имущество экс-нардепа Шпака и его сына, подозреваемых в хищениях на 100 млн грн. Подробности
Холодницкий похвастался арестом имущества экс-нардепа Шпака и его сына на 50 миллионов грн

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто по вашему станет следующим президентом Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.131885