АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 5°C
Харьков: 8°C
Днепр: 9°C
Одесса: 11°C
Чернигов: 6°C
Сумы: 6°C
Львов: 6°C
Ужгород: 9°C
Луцк: 7°C
Ровно: 7°C

Саакашвілі пообіцяв мене не обмежувати, — Люба Шипович, нова заступниця голови Одещини із США

Саакашвілі пообіцяв мене не обмежувати, — Люба Шипович, нова заступниця голови Одещини із США
Саакашвілі пообіцяв мене не обмежувати, — Люба Шипович, нова заступниця голови Одещини із США

Люба Шипович, технічна директорка Одеської області в новій команді Саакашвілі та президент благочинної організації “Razom” (США), розповідає про свою нову роботу

Ірина Славінська: Вашу професію називають CTO, що в перекладі називаю технічним директором, але на старті прошу пояснити, що це за нова робота.

Люба Шипович: Моя посада — це CTO, що означає Chief technology officer, тобто я та людина, що відповідає за всі технічні рішення на певному рівні.  Тобто, якщо це CTO Одеської області, то я відповідаю за будь-які технічні рішення в ці області.

Ірина Славінська: Як у Одеській області із ІТ? Наскільки це оцифрована, комп’ютеризована область, чи є там багато такої роботи?

Люба Шипович: Перш, ніж починати будь-яку автоматизацію, треба зробити комп’ютеризацію. Насправді мені досить важко говорити про ситуацію в Одеській області, тому що я туди ще так і не доїхала. Наразі всі мої відомості з розмов з людьми з ІТ бізнесу, з людьми з адміністрації, університетами. Загалом ситуація по місту Одесі досить не погана, але вона стає гіршою в порядку віддаленості від обласного центру.

Галина Бабій: Любо, ви людина, яка ніколи не мала досвіду роботи в державних структурах, ви людина, яка все своє життя починала якісь проекти з нуля і доводила їх до розквіту. Ви не боїтеся цих метаморфоз, які бувають з людьми доволі перспективними й молодими, які потрапляють в державну службу і від того міняються. Панцир у вас хороший?

Люба Шипович: Я називаю це «вірус держслужбовця», яким люди дуже часто заражаються, потрапляючи туди. І це була одна з причин, чому я не погодилася на позицію держслужбовця. Це була одна з опцій: або позиція держслужбовця з купою обмежень і зарплатою 100 доларів у місяць, або робота на громадських засадах з трошки ширшою автономією і тому мені не так страшно.

Ірина Славінська: Але ця «ширша автономія» у випадку роботи на громадських засадах в державних організаціях несе за собою меншу кількість ресурсів, менше людей, на яких з гори можна спустити якесь рішення. І менший плив, також.

Люба Шипович: Вплив тут — слово  й довіра голови облдержадміністрації, Михаїла Саакашвілі. Я йому вірю, як лідеру. Він виглядає розумною і адекватною людиною. І я думаю, що якщо я зможу донести, чому я щось хочу зробити, то не повинно бути заперечень з боку адміністрації.

Галина Бабій: Чи буде вам надана можливість сформувати команду? Чи ви будете працювати з тими, кого вам запропонують?

Люба Шипович: Команду я повністю формую самостійно. Вже почала це робити ще тоді, коли було оголошено про мій приїзд в Одесу. Збираю анкети-резюме з людей і зараз одеський HR проводить початкове інтерв’ю для того, щоб люди з Одеси могли оцінити, а далі вже технічні інтерв’ю буду я проводити. 

Галина Бабій: Чи означає це, що ви хочете бачити біля себе людей, які мають досвід роботи закордоном?

Люба Шипович: Досить серйозно думала над цим питання, як краще зробити і вирішила, що найкраще — це симбіоз. Тобто кураторами напрямків ставити місцевих людей, а їх заступниками та асистентами — людей з-закордону. 

hromadskeradio.org


Теги статьи: Шипович Люба

Дата и время 15 августа 2015 г., 15:24     Просмотры Просмотров: 1837
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто по вашему станет следующим президентом Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.05689