АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: -1°C
Днепр: 0°C
Одесса: 0°C
Чернигов: 0°C
Сумы: -1°C
Львов: 0°C
Ужгород: 1°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

Корупція Коляденко Світлани в ВНАУ під кришою Калетників

Корупція Коляденко Світлани в ВНАУ під кришою Калетників
Корупція Коляденко Світлани в ВНАУ під кришою Калетників

Нажаль, корупційна пухлина режиму Януковича оплутала всю країну. Її метастази проросли у всі сфери науки, освіти, торгівлі, бізнесу та ін. Одним з таких метастазів можна назвати завідувача кафедрою Економічної кібернетики Вінницького національного аграрного університету Коляденко Світлану Василівну. За час її «правління» (з 2008 року) ...

  

Нажаль, корупційна пухлина режиму Януковича оплутала всю країну. Її метастази проросли у всі сфери науки, освіти, торгівлі, бізнесу та ін. Одним з таких метастазів можна назвати завідувача кафедрою Економічної кібернетики Вінницького національного аграрного університету Коляденко Світлану Василівну. За час її «правління» (з 2008 року) з кафедри звільнилося 12 співробітників. Жертви обирались і молоді, і не дуже, починаючи від лаборанта і закінчуючи доцентами. У своїй більшості це були молоді і досить досвідчені фахівці, які мали бажання і здатність працювати. Кожен з них пройшов через цькування та приниження з боку Коляденко. Із майже чоловічої кафедра перетворилась на жіночу, бо чоловіки мали гідність та сміливість піти, а жінками набагато легше маніпулювати. Натомість на роботу приймались родичі – сестра, син – або ті, хто «домовились» (кожна посада має свою ціну), іноді новоспечені «спеціалісти» не мали відповідної освіти. Внаслідок такої «ефективної» кадрової політики чисельність працівників кафедри збільшилась майже вдвічі, незважаючи на те, що навчальне навантаження з кожним роком різко скорочується. Тепер кожного року перед розподілом навантаження на викладачів кафедри з боку завідувачки, особливо без наукового ступеню, «виливається море бруду» за буцімто невідповідність освіти, невиконання якихось зобов’язань, доручень, за «неграмотність», за недостатню наукову роботу – завжди без професійного обґрунтування, із приниженням, зазвичай наодинці – «без свідків» … І це робиться для того, щоб «заробити», бо кожен, кому не байдуже його навантаження, нестиме їй «мзду» або «відпрацьовуватиме» – той, хто більше принесе або краще «служитиме», той краще навантаження і одержить. Нещодавно вся кафедра «корегувала» індивідуальні плани викладачів, бо на початок року (і по закону) ними було підписане і одержане одне навантаження (правильний варіант навантаження), а починаючи з нового року з нез’ясованих причин воно «змінилось» одноосібно завідуючою кафедри (на незаконних підставах), але зовсім не в кращу сторону (бо переписується на «довірених осіб», які навіть не мають наукового ступеня). «Довірені особи» мають таке навантаження, яке іноді не мають професори, не кажучи вже про доцентів та асистентів: курсові проекти, дипломні роботи, практики, приймають заліки та іспити, мають 80% навантаження заочників і відносять данину шефині. «Довірені особи» мають навантаження близьке до 1 ставки, коли більшість асистентів кафедри мають лише аудиторне навантаження (як має бути) не більше 0.5 ставки.

Маючи такі неофіційні доходи, за цей час з доцента можна стати не тільки проФФесором, а навіть академіком; вивчити і «захистити» двох синів, зробити відмінниками племінницю та племінника, науково захистити «довірених осіб».

В колективі (який раніше був дружнім) зроблено все, щоб колеги доносили один на одного, заздрили, не мали довіри; процвітають кулуарні розмови (для наближених), брехня, плітки, підстави, приниження. Кафедра живе по «неписанным законам»: комусь можна не бути на роботі, коли всіх зібрали на 8.00 ранку; комусь можна жодного разу не бути на засіданнях кафедри; комусь можна не звітувати на міжкафедральному семінарі з наукової роботи – все і так буде підписано та сказано завідуючою Коляденко, що все краще ніж у будь-кого ...

У завідуючої Коляденко «непочатий край роботи»: треба любими способами звільняти робочі місця на кафедрі, бо за її словами бажаючих влаштуватись на роботу черги стоять. А це значить, що треба «з’їсти» людей і змусити їх піти або висвітлити їх у такому світлі, щоб всі думали, що вони не гідні своєї посади, а потім сказати, що їм було некомфортно з нею працювати, або їхня робота не задовольняє її як завідувача кафедри. Можна процитувати слова Коляденко: «Я нікого не боюсь! Де ті, хто намагався піти проти мене, а де я?»

Невже це так і завжди буде так? Невже така самовпевненість Коляденко Світлани Василівни породжена підтримкою вищого керівництва чи навпаки його байдужістю? Невже не можна забезпечити людям порядність, стабільність, взаємоповагу, рівноправність у відповідності зі статусом, перспективу, підтримку, надію на краще у роботі? Невже такого ніколи не буде, а буде лише зневіра у власних силах, мовчання, бо ми є «стадо баранів»?

Пухлину треба нищити і нещадно, інакше вона може розповзтись ширше.


Теги статьи: ВНАУСветлана коляденко

Дата и время 08 мая 2014 г., 22:33     Просмотры Просмотров: 4234
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Чего вы больше всего ожидаете в следующем году?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.076765