АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 3°C
Харьков: 5°C
Днепр: 7°C
Одесса: 8°C
Чернигов: 1°C
Сумы: 2°C
Львов: 3°C
Ужгород: 4°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

“Коломойський витисне останні соки з держави після створення “нафтового монстра” ВІНК”

“Коломойський витисне останні соки з держави після створення “нафтового монстра” ВІНК”
“Коломойський витисне останні соки з держави після створення “нафтового монстра” ВІНК”

Уряд Яценюка, схоже, готовий зробити чи не найголовнішу ставку у грі з шулером, який до цього вже “роздягнув” державу до нитки.

Для держави створення вертикально інтегрованої компанії (ВІНК) на базі напівдержавних нафтовидобувної компанії “Укрнафта”, нафтопереробної “Укртатнафти” і на 100% державної нафтотранспортної “Укртранснафти” є безглуздим навіть теоретично. У той же час група “Приват” Ігоря Коломойського при такому розвитку подій може отримати масу вигод, включаючи можливість скуповування акцій ВІНК і заняття крісла глави “нафтового монстра”. Про це в статті для DT.UA пише експерт нафтового ринку Сергій Куюн, повідомляють Патріоти України. Він порівнює цю ініціативу уряду Арсенія Яценюка з грою з шулером, який до цього вже “роздягнув” суперника до нитки. Як зазначає експерт, сьогодні група “Приват” і без того “цинічно висмоктує гроші, перераховані компаніями з державною часткою, неформально підконтрольними їй”. “…Те, що саме Ігор Коломойський є нинішнім ініціатором проекту ВІНК, вказує на його надії знову повернутися до цих потоків, але вже в рамках формально створеної вертикально інтегрованої компанії”, – пише Куюн. Апріорі в громіздкій структурі ВІНК кожна ланка розмита, а сама структура забюрократизована. Один найбільш ефективний напрям, як правило, видобуток (тобто, “Укрнафта”), дотує інші. Ідея створення нафтової ВІНК не тільки не нова, але вже і поросла травою. Але якщо раніше проект створення ВІНК мав хоч якийсь сенс і “грунт” (зокрема, стовідсоткові держактиви в нафтовій галузі), то про що говорити сьогодні, незрозуміло. “Основною причиною невдоволення великими вертикальними структурами є їх схильність до монополізації ринків. Навіть у Росії, де, здавалося б, все схоплено, антимонопольне відомство постійно заявляє про необхідність відділення збутових підрозділів нафтових компаній від переробних і видобувних”, – пише Куюн. Більш того, створення ВІНК в Україні може стати порушенням норм ЄС, які Київ зобов’язався застосовувати у себе. Зокрема, в Євросоюзі вимога про поділ передбачена в Третьому енергопакеті, значна частина якого внесена до законодавства України як учасника Європейського Енергетичного співтовариства. Підписавши документи і ставши стороною договору, Україна, зокрема, зобов’язалася розділити НАК “Нафтогаз України” на добувні, транспортуючі і реалізуючі компанії. “У разі створення нафтової ВІНК буде відбуватися навпаки… Але це, мабуть, поки мало кого цікавить”, – резюмує експерт. Вершки і корінці Створення ВІНК суперечать не тільки світовій практиці, але й елементарній бізнес-логіці, відзначає експерт. Будь-які спільні підприємства створюються з метою підвищення ефективності сторін-засновників. У нашому трикутнику “Укрнафта”—”Укртранснафта”—”Укртатнафта” все зрозуміло вже на старті. Держкомпанії прибуткові, а ті, що контролюються “Приватом” — ні.

Експерт пояснює це на прикладі прикладі “Укртранснафти”. “Вона монополіст у транспортуванні нафти, що на 100% належить державі. Прибуткова. Без неї ніхто нікуди не їде, точніше, не качає. Який їй сенс заходити в ВІНК? Сенс є лише для “Привату”, який таким чином знову отримає важелі управління трубою, які у нього нещодавно відібрали”, – пише Куюн. Також прибуткова і “Укрнафта”, найбільша нафтовидобувна компанія країни, 50% +1 акція якої належить державі (знаходиться в корпоративному управлінні “Нафтогазу”), може приносити прибуток в рази більший — після ліквідації схем виведення з неї коштів на користь міноритарного акціонера. “Компанія “Укрнафта”, мабуть, є найкращою ілюстрацією абсурдності створення ВІНК. Якщо уряд не може навести порядок в одній “Укрнафті”, то які шанси на успішне управління і контроль над об’єднаною нафтокомпанією?” – пише Куюн. Багатогранний ефект проглядається тільки для третього учасника вертикально інтегрованої нафтової компанії — для “Укртатнафти”. 56% її акцій контролює “Приват”, 43% — держава. Група “Приват” отримала контроль над Кременчуцьким НПЗ в 2007 р. в результаті класичного рейдерського захоплення, організованого Геннадієм Корбаном. Підприємство сьогодні опинилося на межі виживання. “У разі створення ВІНК “Приват” остаточно легалізує фактично вкрадений актив”, – вважає Куюн. “Але найголовніше — збитковий завод, з якого за вісім років висмоктали всі соки, надійде на утримання прибуткових держкомпаній. Ось це кураж!”, – додає він.


patrioty.org.ua

 


Теги статьи: КоломойськийКоломойскийВИНК

Дата и время 16 августа 2015 г., 11:57     Просмотры Просмотров: 4581
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

За Зеленским и Бойко стоят одни и те же люди связанные с Банковой
Совместный бизнес Ахметова и Коломойского борется с бастующими шахтерами путем публикации их зарплат
Сергій Рахманін: Чверть українців визначаться з вибором в останній момент

Фирташ, Левочкин и Коломойский объединились против переизбрания Порошенко
Зеленский рассказал, как можно убрать влияние олигархов на украинские телеканалы
Зеленский рассказал, во что превратит олигархов в случае победы

Как украсть 5 млрд за месяц
Как поссорились Геннадий Олегович и Борис Альбертович: дележ гешефта по-днепровски
У Зеленского рассказали о контактах с Коломойским и кто дает им деньги

Основная проблема Зеленского – большая, чем даже Коломойский
Коломойский минимум два раза в день общается с президентом, оставляя в дураках Тимошенко и компанию, – эксперт
Группа «Приват» поменяла юрлица на 136 АЗС

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто по вашему станет следующим президентом Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.779136