АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 14°C
Харьков: 15°C
Днепр: 17°C
Одесса: 18°C
Чернигов: 14°C
Сумы: 13°C
Львов: 12°C
Ужгород: 14°C
Луцк: 12°C
Ровно: 12°C

565 на потреби армії. В нікуди?

565 на потреби армії. В нікуди?
565 на потреби армії. В нікуди?

Ще 15 березня 2014 року Міністерство оборони України оголосило про збір коштів за єдиним номером 565, який був наданий МОУ мобільними операторами для збору грошей на утримання української армії. Кажуть, надійшло більше 100 мільйонів гривень. Але куди вони пішли – невідомо.

Ще 22 квітня я написала запит у Міністерство оборони України з наступними запитаннями:

1.Скільки коштів надійшло до Міністерства оборони України з моменту початку збору коштів за єдиним номером 565, який був наданий МОУ мобільними операторами для збору коштів на утримання української армії, по 22 квітня 2014 року?

2.Як отримані кошти розподілялись (з вказанням сум витрат по кожній статті окремо)?

3.Яким чином відбувались закупівлі товарів чи послуг за кошти, зібрані за вказаною процедурою?

 

Тільки 10 травня я отримала відповідь (цікаво, що в листі написано дату відповіді 26 квітня, а на конверті поштовий штемпель від 5 травня). У відповіді йдеться, що станом на 25 квітня на рахунки Міністерства оборони надійшло 112,3 мільйони гривень, з них від юридичних осіб надійшло 49,9 мільйонів гривень, від фізичних осіб – 34,9 млн. грн., від мобільних операторів (розуміємо цей номер 565) – 26,8 млн. грн., 0,7 млн.грн. – від продажу іноземної валюти. 

За пропозиціями Генштабу ЗСУ кошти в сумі 58,7 млн. грн. планується спрямувати на придбання шоломів, спальних мішків, флотської форми одягу, маскувальних сіток, засобів зв’язку, матраців тощо. 

“На цей час частина отриманої допомоги перерахована на рахунки військових частин для безпосереднього використання”.

Станом на 25 квітня ця “частина” становила трохи більше п’яти мільйонів гривень! При тому, що 106, 7 млн. грн. залишались на рахунках Міноборони! Це тоді, коли вже повним ходом ішов наступ і бойові дії на Сході.

Тим часом, як повідомив мені щойно координатор допомоги військовослужбовцям в Луганській області Сергій Глотов, у Луганську потребують найнеобхіднішого військові, які прибули до Луганщини з Чернівецької області.

- Їх близько двох сотень з Чернівецької області. Вони захищали наш обласний військкомат. Є поранені серед військових. Ми шукали знеболюючі та інші ліки, які були необхідні пораненим. Тепер військовим потрібні рибні консерви, цигарки. Також потрібно таблетки від печії. Сьогодні отримали замовлення на 13 ножів.

Сергій Глотов розповів, що наразі на Луганщині іде війна. Активістам перебувати в місті просто небезпечно. Їх показують по телебаченню, на них полюють. Тому він разом з родиною змушений виїхати за межі Луганської області і координує допомогу військовослужбовцям через колег, які залишилися в регіоні.

Він також розповів, що влада в області повністю неконтрольована. Єдине, на що є надія, – це Збройні сили та Національна Гвардія. Але, як бачимо, вони не потрібні Києву. Той про них не піклується, знову кинувши на плечі активістів забезпечення вояків необхідним. При тому, що вся Україна переказувала кошти на той номер 565. Куди пішли ті гроші, питається?

Я теж кілька разів телефонувала на той номер, бо, думала, гроші підуть за потребою. А тому я запитую: чому мої земляки змушені просити, мов жебраки, допомоги, ризикуючи своїм життям задля захисту Батьківщини, полишивши свої родини та втративши здоров’я?

І таке питання виникає не тільки в мене, з Чернівецької області, а і з інших регіонів України. Де наші гроші, які ми віддали на потреби армії? Чому не відповідаєте на запит? Є що приховувати?

Ні корупції


Теги статьи: МзсуАрмия

Дата и время 12 мая 2014 г., 14:33     Просмотры Просмотров: 6846
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Как карантин сказался на вашем материальном положении?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.115026