АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

Заправка в облозі

Заправка в облозі
Заправка в облозі

Три тижні тривала облога нафтобази підприємця Євгена Цурика, який заявляє про тиск міліції на його діяльність. У Реваківцях на Кіцманщині цілодобово чергують правоохоронці й колишні працівники фірми "Жентол" – одні контролюють інших. Міліціонери з селянами тут разом харчуються і навіть інколи… грають у карти.

Ще у травні з офісу фірми вивезли понад п’ять мільйонів гривень. З них, як запевняє Цурик, невідомо куди зникло 840 тисяч. Чоловік уже чотири місяці не може повернути ці гроші. Крім того, він звільнив 15 працівників, бо заправка не працює від весни.

"Це абсурд якийсь!"

До фірми "Жентол" контролюючі органи мали претензії – начебто заправка у Реваківцях постачає водіям неякісне фальсифіковане пальне. Щоправда, бізнесмен це заперечує. Він ініціював проведення спеціальної експертизи нафтопродукту. Пробу дизельного пального провели у четвер, 5 вересня.

– Ми нарешті відібрали зразки пального для того, щоб провести незалежну експертизу нафтопродуктів, – каже підприємець. – Лише після цього можна буде робити якісь висновки. Я дуже сподіваюся, що цей конфлікт незабаром завершиться.

– Якщо експертиза доведе, що це фальсифікат, мені доведеться вибачитися перед нашими клієнтами, міліцією та усією громадою. Я сприйму висновки експертизи такими, якими вони є. Але гарантую: ми фальсифікованою продукцією не торгуємо, – додав Євген.
Повернути майже п’ять мільйонів гривень у міліції Цурику теж не вдається від весни. Безпрецедентний випадок – слідчого усунули від розслідування, тож виконати рішення суду про повернення коштів… нікому.

– Два рішення судів визначили, що правоохоронні органи повинні мені повернути гроші, – каже Є. Цурик. – Але міліція аргументує невиконання цих рішень тим, що слідчий усунений від розслідування. Нині нікому виконати рішення суду! Виходить, що зараз ця справа залишилася без слідчого. Це абсурд якийсь! Я не знаю, які висновки з цього зробити. Можливо, мені треба звертатися до прем’єр-міністра, щоби він виконав це рішення суду?

Підприємець вирішив боротися рішуче й до кінця. Цю ситуацію він називає рейдерським захопленням. Але хто за цим стоїть, чоловік не наважується говорити.

– Комусь наше маленьке підприємство дуже необхідне. Я вважаю це рейдерським захопленням, – сказав він.

15 працівників залишилося без роботи

Міліціонери охороняли опломбовану нафтову базу, а працівники "Жентолу" – міліцію, аби та не накоїла чогось. Така кумедна ситуація тривала в Реваківцях три тижні.

– Ми тут ночували, бо боялися, що до цистерни з пальним можуть додати якоїсь невідомої речовини. Потім могли би сказати, що то справді фальсифікат, – каже охоронець бази Іван ЧОРНЕЙ. – Але міліціонери, які тут були, виявились нормальними людьми. Дружньо спілкувалися з нами. Обідали, вечеряли…

– Але нині, після того, як ми відібрали зразки продукту з цистерн, ми вже тут не ночуватимемо – не буде сенсу. А якщо міліціонери захочуть – будь ласка, нехай собі охороняють нашу базу, – додав Є. Цурик.

Коли підприємець зможе відновити свою діяльність, невідомо. Наразі він очікує на висновки експертиз пального. Сподівається, що цю проблему скоро вдасться вирішити.

– Я хочу, щоби вони зрозуміли, що 15 моїх працівників зараз залишилися без роботи. Вони зараз на біржі праці – на жаль, я нічим не можу їм допомогти. Безперечно, справедливість за нами, – сказав він.
Микола КОБИЛЮК

До речі Євгена Цурика хочуть взяти під варту. До Кіцманського районного суду цього тижня звернулися правоохоронці з клопотанням про взяття підприємця під варту.
– Я це розцінюю як абсурд! – каже власник підприємства "Жентол". – Бо виходить, якщо ти не слухняний, то ми з тобою зробимо, що вважаємо за потрібне. Міліціонер написав рапорт про те, що в нього є підстави вважати, що я ухиляюся від слідства і планую таємно залишити Україну – втекти в Чорногорію, де збираюся організувати власний бізнес. Яка суть цієї заяви? Чи вони забули, що забрали всі мої гроші? Але я не боюся цього, хай мене навіть там б’ють!

Думка

"Ситуація – показова і може вплинути на інвестиційний клімат"

Ігор КУХАРЧУК,
керівник Чернівецького центру захисту підприємців:

– Ситуація, яка виникла навколо підприємця Євгена Цурика, – дуже показова і однозначно може вплинути на інвестиційний клімат Буковини. Через цей випадок буде чимало питань в бізнесменів і більший "мандраж" у них. Інвестори просто можуть замислитися: навіщо нам вкладати гроші в цю область, якщо в тебе можуть просто відібрати бізнес? 

МБ


Теги статьи: ЦурикЖентол

Дата и время 06 сентября 2013 г., 00:00     Просмотры Просмотров: 2547
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы открытие рынка земли?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.15579