АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 4°C
Днепр: 6°C
Одесса: 7°C
Чернигов: 4°C
Сумы: 3°C
Львов: 4°C
Ужгород: 7°C
Луцк: 4°C
Ровно: 4°C

Паспортний контроль по-новому: прикордонників в аеропортах замінять термінали

Паспортний контроль по-новому: прикордонників в аеропортах замінять термінали
Паспортний контроль по-новому: прикордонників в аеропортах замінять термінали

Нова система біометричного контролю закордонних паспортів громадян дозволить значно скоротити час на проходження перевірки в аеропортах. Про це в ефірі радіостанції Голос Столиці заявив прес-секретар Держприкордонслужби Олег Слободян.

 У терміналі «Д» аеропорту Бориспіль встановлена система біометричного контролю даних громадян, які перетинають державний кордон. Як повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, така система є навіть не у всіх країнах Європи. Нова система біометричного контролю вводиться в рамках виконання плану дій щодо лібералізації візового режиму з Європейським Союзом.

Як працюватиме нововведення, в ефірі радіостанції Голос Столиці розповів начальник відділу з питань взаємодії зі ЗМІ адміністрації Держприкордонслужби Олег Слободян.

У чому полягають принципи роботи нового пристрою?

– Державна прикордонна служба взяла курс на оновлення, і в рамках цієї стратегії стартували кілька пілотних проектів, які почалися в аеропорту «Бориспіль». Нова система – це так звана експрес-лінія. Система сканування паспорта та система початкової ідентифікації та перевірки паспорта по базах даних винесена за кабінку паспортного контролю, це проходить без участі інспектора прикордонної служби. Громадянин може докласти свій паспорт до терміналу, він в автоматичному режимі сканується за 1-2 секунди. І коли громадянин підходить до паспортного контролю, на комп’ютері у інспектора вже є вся інформація по паспорту і по базах даних. Все, що йому залишається, – провести ідентифікацію, переконатися, що паспорт належить даному громадянинові.

Система працює тільки для біометричних паспортів?

– Ні, це стосується всіх закордонних паспортів – і біометричних, і старого зразка. Система сканує паспортний документ. І якщо раніше прикордонний контроль займав до двох хвилин, то зараз ця перевірка займає лічені секунди.

Ці системи будуть працювати для українців у зарубіжних аеропортах?

– Щодо баз інших країн, то ми вже підключилися до баз даних Інтерполу, причому це прямий зв’язок Держприкордонслужби з серверами Інтерполу в Ліоні. Це також один з тих кроків, які ми повинні здійснити в плані лібералізації візового режиму з країнами ЄС. І тепер ті іноземці, які прилітають в Україну, будуть проходити контроль відразу по базах Інтерполу, і це теж займає лічені секунди.

newsradio.com.ua


Теги статьи: Биометрический паспорт

Дата и время 22 августа 2015 г., 10:18     Просмотры Просмотров: 3338
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
20 марта 2019 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто по вашему станет следующим президентом Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.100149