Коли українським водіям чекати “листи щастя”

Коли українським водіям чекати “листи щастя”
Коли українським водіям чекати “листи щастя”

Наші читачі вже знають, що Президент України підписав закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху” і його вже опублікували. Формально, закон вже почав діяти.

automotoclub.info спробували розібратися, коли на наших дорогах почне працювати автоматична фіксація порушень Правил дорожнього руху. І де в Києві стоять камери, з яких хоч завтра можна відправляти водіям повідомлення.

Згаданий Закон України набрав чинності з дня публікації. Але тільки частково. По-перше, тому, що протягом місяця Кабмін має привести у відповідність з Законом всі нормативно-правові акти. По-друге, – власники транспортних засобів повинні бути в місячний термін після публікації Закону, проінформовані про транспортні засоби, які за ними зареєстровані. Це повідомлення буде відбуватися – поки не зрозуміло. Не кажучи вже про те, чи встигнуть всіх оповістити за місяць. І, по-третє, – окремі статті і підпункти цього Закону набирають чинності у листопаді, одночасно із Законом «Про національної поліцію».

Але це, так би мовити, формальні причини. У фахівців до Закону багато професійних технічних питань. А точніше – не до самого Закону, а до його практичної реалізації, втілення.

Насамперед, мова йде про технічний регламент. Яким параметрам повинні відповідати камери, які фіксують порушення ПДР? Зрозуміло, що вони повинні бути стійкими до сонця, морозу, дощу, ударів, вібрації, мати антивандальний захист.

Але це ще не все. Інформація в камерах повинна бути захищена від несанкціонованого доступу. І в той же час, вона повинна передаватися по захищеній мережі в центр обробки інформації. І це повинні бути єдині технічні умови для всієї України. А якщо дивитися в перспективу, вони повинні стикуватися і з європейськими ТУ. Поки що таких умов немає. Їх треба розробити і затвердити. І на це потрібен час.

Поки не будуть сформульовані і прописані технічні вимоги до засобів відеофіксації, не буде критеріїв для покупки камер. А значить – система автоматичної фіксації не запрацює.

autopalace.com.ua

Дата и время 23 августа 2015 г., 20:07     Просмотры Просмотров: 5041