АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 4°C
Днепр: 5°C
Одесса: 8°C
Чернигов: 3°C
Сумы: 3°C
Львов: 6°C
Ужгород: 7°C
Луцк: 5°C
Ровно: 4°C

Навіщо Садовий робить з Сироїд "Троля Вищого Рівня"

Навіщо Садовий робить з Сироїд "Троля Вищого Рівня"
Навіщо Садовий робить з Сироїд "Троля Вищого Рівня"

Останнім часом найактивнішим спікером «Самопомочі» несподівано стала Оксана Сироїд, яка до цього часу досить тихенько сиділа в президії Верховної Ради, перебуваючи в тіні своїх більш активних однопартійців Олега Березюка, Єгора Соболєва та Ганни Гопко. Тепер її щоденні критичні заяви про неприпустимість ухвалення змін до Конституції автоматично вибили її в «люди», перетворивши на мало не головну медійну персону «Самопомочі». Втім, виникає питання, чи надовго триватиме така «пруха». Виглядає так, ніби Сироїд розраховує на те, що завдяки своїй агресивній діяльності вона стане №1 списку своєї партії у Верховній Раді. Однак все більш видається на те, що Оксану Іванівну банально використовують з метою погратися з Банковою у «поганого і доброго поліцейського», де поганим поліцейським виступає Сироїд, а добрим - Садовий.

Зараз набирає обертів передвиборча кампанія і Садовому вигідно працювати на протиставленні нинішній владі. Але після місцевих виборів і обрання органів влади на місцях автоматично почнуться переговори: владу треба буде поділити. І тоді не можна виключати такого сценарію, що Андрій Іванович заради участі у процесах розподілу тих чи інших крісел поїде домовлятись в Адміністрацію Президента, тоді як Сироїд, яка зараз виступає тараном «Самопомочі», буде усунута на другий план.

На які передвиборчі «фішки» розраховує «Самопоміч»? Вочевидь, головний стратегічний напрямок будується на тому, щоб якомога гучніше боротися зі змінами до Конституції. І головну роль в цьому доручили саме Сироїд.

Як стало відомо depo.ua, вона вже зараз почала систематично «тролити» мерів великих міст (чому Сироїд не здогадалася розширити "охоплення" за рахунок облрад, залишається загадкою, адже це було б розумніше), відправляючи до них офіційні листи. У розпорядженні нашого видання з’явився лист Оксани Іванівни. Нижче наведено зміст документу: «зараз фактично відбувається спроба змінити Конституцію в умовах воєнного стану, що забороняє стаття 157 Конституції. Хоча формально воєнного стану в Україні не введено, кожен з нас розуміє, що Україна об’єктивно знаходиться в стані війни... Особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей, який зараз пропонує проект змін до Конституції, на нашу думку, створює загрозу для незалежності і територіально цілісності держави... Тому ми просимо вашого розуміння і сприяння у створенні суспільного діалогу щодо змін до Конституції. Будемо раді, якщо ви висловите свою точку зору».

Навіщо Садовий робить з Сироїд "Троля Вищого Рівня" (ДОКУМЕНТ) - фото 1

Навіщо Садовий робить з Сироїд "Троля Вищого Рівня" (ДОКУМЕНТ) - фото 2

Фактично мова йде про те, що Сироїд ставить мерам «вилку»: мовляв, ви за особливий статус Донбасу чи ні? Відповідь передбачувана. Переважна більшість мерів міст України, особливо на Заході, навряд чи ризикнуть виступити за цю норму (і неважливо, що історія зі статусом Донбасу висмоктана з пальця), бо для них це рівнозначно втраті іміджу та репутації.

Цікаві й інші аспекти цього листа: Сироїд фактично підводить до висновку, що створення системи префектів на місцях є фактичною узурпацією влади з боку президента. Варто зазначити, що і в даному питанні у «Самопомочі», добре знаючи психологію місцевих «князьків» (благо, сам Садовий з таких), потрапили в «яблучко»: мери міст реально побоюються того, що нововведення призведуть до втрати ними їх повноважень, а префекти почнуть їх «нагинати». Маючи такі фобії, вони чомусь не зважають на те, що існуючі губернатори годяться на роль узурпаторів набагато краще.

Водночас Сироїд у своєму листі задля залякування мерів пішла на перекручування фактів стосовно ще одного питання місцевого самоврядування. «Ніде в демократичних країнах глава держави не контролює місцевого самоврядування», - написала у своєму листі Сироїд цілковиту неправду. Майже у всіх європейських країнах, на яких рівняється пані Сироїд, центральна влада має серйозні важелі впливу на місцеву владу, бо інакше б Старий Світ вже давно б скотився до часів феодальної роздробленості. Є й в листі і маніпуляції іншого характеру: так, Сироїд в своєму листі почала критикувати розділ майбутньої Конституції про судоустрій та права людини. Варто зауважити, що ця частина Основного закону ще навіть не розглядалася парламентом.

Власне, це і є вся стратегія кампанії «Самопомочі» на місцевих виборах. Враховуючи той факт, що протягом найближчих двох місяців, себто до місцевих виборів, ВР має двічі проголосувати конституційною більшістю за зміни до Основного закону, можна впевнено сказати, що піару «Самопомочі» на «особливому статусі Донбасу» та «узурпації влади» буде більш ніж достатньо.

Депо


Теги статьи: Сыроед ОксанаСадовийАндрій СадовийСадовой

Дата и время 27 августа 2015 г., 16:10     Просмотры Просмотров: 4769
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Максим Криппа втянул Самопомощь в очередной скандал с российскими деньгами
Гриценко и Садовый подписали соглашение. В нем только один пункт
Виктор Небоженко: “Садовой и неудобные выборы”

ЦИК сняла Садового с выборов президента Украины
Удастся ли "Гриценку и партнерам" составить конкуренцию лидерам предвыборной кампании?
Садовой и неудобные выборы

Садовый подал заявление в ЦИК об отзыве своей кандидатуры с президентских выборов
Як технологи Порошенка значно змінують реальні рейтинги
Не удивляйтесь, если Гриценко и Садовый поддержат Зеленского во втором туре - Александр Данилюк

Гриценко и Садовый во втором туре могут поддержать Зеленского — Александр Данилюк
Ющенко: Мне кажется, что 90% кандидатов в президенты слово "мир" употребляют, когда не готовы к сопротивлению
Шустер объяснил, чем похожи электорат Садового и Зеленского

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто по вашему станет следующим президентом Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.234458