АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -8°C
Харьков: -14°C
Днепр: -6°C
Одесса: -1°C
Чернигов: -10°C
Сумы: -14°C
Львов: -6°C
Ужгород: 0°C
Луцк: -8°C
Ровно: -9°C

В Іллінцях Вінницької області зловили жінку, вивезли і зґвалтували. Народ бунтує, буде нова Врадіїївка?

В Іллінцях Вінницької області зловили жінку, вивезли і зґвалтували. Народ бунтує, буде нова Врадіїївка?
В Іллінцях Вінницької області зловили жінку, вивезли і зґвалтували. Народ бунтує, буде нова Врадіїївка?

Люди розповідають про трьох місцевих бізнесменів, на яких тепер в Іллінцях тикають пальцями. Один, кажуть, раніше судимий. Другий пов’язаний із наркотиками. А третій спокійно працює в центрі міста. - Я їхав, зупинився в центрі, дивлюся – він морозиво накладає жінкам. А за кілька днів до цього він таке із жінкою зробив... У кожного з нас є дружина, дочка чи сестра. Все місто зірвалося через цей страшний злочин. В нас буде друга Врадіївка, бо міліція сидить і мовчить, - каже 36-річний мешканець Іллінців Олександр Лоївський. Але судячи з інформації, яку зібрала RIA в телефонному режимі, іллінецька подія не схожа на врадіївську. І на історію Оксани Макар теж не схожа. А почали розходитися страхітливі чутки Іллінцями після того, як вночі 9 травня місцевий сторож знайшов молоду жінку без тями і в крові на березі озера.

  

- Її покинули там, стікати кров’ю, - думає Олександр Лоївський і каже, так говорить тепер все його невеличке місто.

“Зловили жінку, вивезли і зґвалтували”

Олександр подзвонив у редакцію в понеділок, 12 травня, і розказав про по-звірячому зґвалтовану жінку трьома чоловіками, серед яких були батько й син. Він не знає, як жінку звати, скільки їй років, бо не був з нею знайомий. Але в місті, де мешканців трохи більше 11 тисяч, чув: оперували покалічену шість годин, витягали друзки скла і зашивали статеві органи.

Олександр Лоївський обурюється, що до відповідальності за звірство нікого не притягують, але місто знає, хто це зробив. В чому він бачить схожість з Врадіївкою? У тому, що люди готові піти під міліцію з вимогою покарати ґвалтівників.

- Вони зловили цю жінку, вивезли і зґвалтували на березі ставка, а потім почали знущатися, - говорить Олександр та переповідає деталі зґвалтування в неприродній спосіб, в якому фігурує скляна пляшка. – Її кинули там, щоб вона стекла кров’ю. Але рано-вранці охоронець ставка ішов і побачив жінку. Він викликав міліцію, швидку. Жінку врятували, але мені лікар сказав, який 35 років працює гінекологом, що ще не бачив такого...

Олександр також розповів, що нібито троє ґвалтівників домовилися між собою, щоб один взяв все на себе. Решта – лишаться безкарними.

- Вони прибігли дуже бігом під реанімацію. А вона... Шість годин операція йшла, ви уявляєте? Шість годин вибирали з неї скло. Тепер дають їм її залякати. Міліція нічого не робить, бо жінка не написала заяви, - говорить Олександр. - Я не знаю, чому заява не написана. Може тому, що жінці досі не до цього було, і ще напише. Всіх подробиць я не знаю. Що зміг, зробив - до вас подзвонив…

Жінка в хірургії лежить п’ятий день

Набираємо номер того гінеколога, в якого 35 років стажу. Іван Малярчук зрозумів, про яку жінку йдеться. Цього разу, сказав, вона не його пацієнтка. Питаємо, чи правда було зґвалтування зі страшними наслідками, як люди кажуть.

- Я перепрошую, але та жінка страшніша, ніж ті наслідки, - говорить лікар. – В неї дітей повідсуджували. Має цілий букет таких хвороб... Але тим не менше – вона в хірургії. Дзвоніть туди і вам все розкажуть. Запитуйте заввідділенням.

- Ми не можемо вам нічого говорити, - сказали в хірургії іллінецької лікарні по телефону, а на прохання покликати до трубки завідуючого порадили подзвонити пізніше. Його не було.

Дзвонили кілька разів протягом дня 13 травня з перервою в годину-півтори. Завідуючий був зайнятий в операційній. Чергова записала мобільний журналіста і пообіцяла передати лікарю. Він не подзвонив. Ближче до 18.00 інша працівниця хірургії сказала, що заввідленням вже пішов. Чи передали йому контактний номер, вона не знає.

А мер Іллінців особисто відповів на робочий і не відмовився говорити з журналістом на делікатну тему. Питаємо, що правда, а що чутки.

- Я те саме чув, що й ви, - сказав міський голова Сергій Яременко. – Це було не в нас зґвалтування. Цю жінку знайшли зґвалтованою в селі Неменка. Є в нас такий населений пункт, що входить у склад міської ради. Але де саме цю жінку ґвалтували, ще з’ясують. Якщо можна її жінкою назвати... Вибачте, що так кажу.

“Дуже „порядна”. Всім по-порядку віддавалася”

Іллінецький мер розповів, що потерпіла – без постійного місця проживання. І де точно вона мешкала, він не знає.

- В неї шестеро дітей. Всі забрані. Вона не встигла народити, як завагітніла знов. Вела спосіб життя такий „хороший” - легкий. Дуже „порядна”. Всім по-порядку віддавалася, - ось так охарактеризував жінку, що потрапила в місцеву лікарню з підозрою на зґвалтування, міський голова.  

- Я можу розказати, те що я чув, - продовжує Сергій Яременко. – Зґвалтування нетрадиційним способом було. Чому так сталося, люди вже розказують: бо вона когось із цих козаків нагородила болячкою якоюсь...

- Чи правда в місті всі обурені тим, що нікого не карають, і люди готуються до протестних акцій через це? - питаємо.

- Її ніхто не захищає з наших мешканців, тому що вона не наша жителька, - каже мер. – Я в дільничних питав, чи вона з міста, чи з Неменки. Вони кажуть, вона жила деінде і працювала дівчинкою по виклику. Її привозили. Таксиста знайшли того, що возив її на ці всі здибанки. Ще й він получить, видно...

- Яка б не була жінка, хіба це дозволяє безкарність за знущання над нею?

- Так, не дозволяє. І я не впевнений, що не притягнуть нікого за це, бо мені сказали, що один вже зізнався. Це я говорив із людьми з міліції, з дільничними нашими. Займаються не вони, а слідство. Але сказали, начебто один зізнався. Не сказали мені, хто він. Не хочуть розголошувати. Це ж таємниця слідства. Я хоч натякнути просив. Не натякнули.

- Люди кажуть, що троє учасників було, - випитуємо.

- Так. Мені сказали, що вони бізнесмени. Але хто?

Чутки і таємниця слідства  

З власних джерел в правоохоронних органах RIA дізналася, що потерпілій 28 років. Вона народжувала дітей, найменшій - вісім місяців. Не одружена. У тому, що сталося, жінка нікого не винить. Так і сказала, що травмувала себе сама, коли... демонструвала своїм „клієнтам” на квартирі збочення. А в іллінецьку чоловічу компанію її запросили для інтиму. Розсталися, незважаючи на наслідки, полюбовно. Жінка пішла звідти сама. Була п’яною, присіла по дорозі відпочити біля озера і там відключилася. В такому стані її й знайшов сторож. Далі – швидка, лікарня, й поповзли чутки.

- Люди вміють придумувати страхітливі подробиці того, про що їм відкрито не говорять. А тут така ситуація, або нічого не говорити, або розказати все, як є, - кажуть працівники міліції. – А так, як є, не уявляємо, як можна написати в газеті...

І уникаючи подробиць, пишемо те, що пояснює ситуацію: свідчення потерпілої і тих, у кому люди бачать насильників, повністю сходяться. Нижче – інформація офіційна.

У секторі зв’язків з громадськістю обласної міліції підтвердили, що жінку знайшов на березі озера місцевий мешканець та викликав міліцію і швидку. Потім ще й медики з лікарні після огляду госпіталізованої дали знати правоохоронцям про пацієнтку з ушкодженими статевими органами. До речі, пораненій не тільки зашивали рану, а й виводили зі стану алкогольного отруєння.

Підстав продовжувати розслідування немає

Одразу, за фактом, як сказали в міліції, слідство відкрило кримінальне провадження про зґвалтування, і почали встановлювати обставини події. З’ясували, в якій квартирі все відбувалося, хто там був і що сталося. Вийшло - злочину не було. Точніше, підстав продовжувати далі розслідування більше немає. Потерпіла написала заяву з відмовою проходити експертизу та проханням закрити кримінальне провадження.

- Згідно статті 477 Кримінального процесуального кодексу України, правопорушення, визначене статтею 152 Кримінального кодексу (зґвалтування), є злочином приватного звинувачення і розслідується лише за заявою потерпілої, - пояснила Ірина Добровольська із сектору зв’язків з громадськістю обласної міліції. – На сьогодні провадження ще відкрите, але воно буде закриватися через відмову потерпілої.

- Ви знаєте, що та жінка померла сьогодні в лікарні?! Ті нелюди весь цей час сиділи біля неї в платі й не давали написати заяву на них! – подзвонив на другий день після розмови з журналістом той самий Олександр з Іллінців.  

Одразу набираємо хірургію тамтешньої лікарні. Питаємо в чергової, чи правда, що зґвалтована жінка померла.

- Та ні, - чуємо у відповідь.  

- Це нам неправду сказали? Вона жива-здорова?

- Так, все з нею в порядку, вона в палаті.

http://vn.20minut.ua


Теги статьи: ВинницаВрадиевка

Дата и время 14 мая 2014 г., 18:48     Просмотры Просмотров: 3840
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Владимир Гройсман: тендеры для родственников и невыполненные обещания премьера
"Дружинники" избили людей из-за алкоголя и брошенных окурков
В Украине появится самый короткий авиарейс между двумя городами

Винницкий бизнесмен застрелил напавшего на него преступника
На 140 тыс. дороже: в Виннице разгорелся скандал вокруг онкодиспансера
В Виннице предприниматель застрелил напавшего на него мужчину

Владимир Кистион: тайны «винницкого двора». Часть 2
Александр Домбровский. Коррупционер и опекун Порошенко-младшего
Владимир Кистион: тайны «винницкого двора». Часть 1

В Виннице в психушку отправили мужчину, разобравшего отопление в доме из-за российского газа
"Логово российского оккупанта": под винницкую епархию УПЦ МП принесли гроб и детские игрушки
Александр Дубинский: «Почему убийство Ноздровской не станет «врадиевкой»?»

Комментарии:

comments powered by Disqus
22 февраля 2018 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Имеют ли право Порошенко и Луценко тратить миллионы на отдых?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.054594