АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 22°C
Харьков: 25°C
Днепр: 27°C
Одесса: 29°C
Чернигов: 24°C
Сумы: 24°C
Львов: 23°C
Ужгород: 26°C
Луцк: 24°C
Ровно: 24°C

Чому Тимошенко не хоче очолювати коаліцію

Чому Тимошенко не хоче очолювати коаліцію
Чому Тимошенко не хоче очолювати коаліцію

Пропозиція Юлії Тимошенко зробити зі спікера ВР ще й координатора коаліції виглядає "підставою"

Пропозиція Юлії Тимошенко зробити зі спікера ВР Володимира Гройсмана ще й координатора коаліції виглядає "підставою". У такому разі спікер ризикує стати головним "цапом відбувайлом" Верховної Ради.

Скандальний вихід з коаліції Олега Ляшка поставив на порядок денний питання - хто замість нього буде координатором коаліції. Чергою було передбачено, що це буде Юлія Тимошенко, але... нема дурних. Юлія Володимирівна несподівано вирішила поступитися цією честю Володимиру Гройсману.

"Вчора ми обмінялися з цього приводу думками. Є позиція Юлії Володимирівни Тимошенко, яка згідно з регламентом повинна стати наступним координатором коаліції... Вона висловила позицію, щоб залишити місце координатора вакантним, і щоб функції координатора виконував спікер", - розповів сьогодні журналістам заступник голови фракції БПП Ігор Кононенко. 

З цього приводу виникає два питання: чому амбітна Тимошенко не хоче сама очолити коаліцію і чому Юлія Володимирівна хоче, щоб цим займався саме Гройсман.

По першому питанню. Саму Юлію Володимирівну, рівно як і "Самопоміч", дуже круто підставив Ляшко, який першим вийшов з коаліції і планує забрати собі всі лаври головного опозиціонера країни. Мало того, що Тимошенко, яка й сама хотіла будувати кампанію на опозиційній риториці (і буде будувати, навіть перебуваючи в коаліції), тепер може бути тільки другою після Ляшка, так їй ще у спадок від нього дісталася малоприємна функція очолити коаліцію. Коаліцію, більшу частину якої у вигляді НФ та БПП Тимошенко планувала нещадно критикувати. Як буде виглядати, якщо координатор коаліції раптом почне критикувати коаліцію? Отож. І який-небудь Ляшко обов’язково ткне носом такого псевдоопозиціонера. Тож Тимошенко аж ніяк не з руки координувати коаліцію.

По другому питанню. Чому ж Тимошенко вирішила втюхати цю посаду саме Гройсману? 

Усі проекти документів, що мають перспективи бути ухваленими Верховною Радою, проходять через раду коаліції та її координатора. Задача останнього, вгамувавши пристрасті серед представників різних політсил, вийти на голосування. Враховуючи, що більшість в парламенті часто виглядає як ті лебідь, рак і щука, коли кожен з учасників коаліції, виходячи з власних інтересів, завертає той чи і інший документ, це зробити дуже складно. Ну, а про те, що це заняття - досить нервове, й говорити не варто.  Крім того, зараз просувається абсурдна ідея, щоб на голосування виносилися законопроекти, які були підтримані в коаліції. І якщо Гройсман стане координатором, то в нього має виникнути когнітивний дисонанс - як координатор коаліції він повинен дотримуватися цього правила, а як спікер повинен бути головою ВСЬОГО парламенту, а не лише його БІЛЬШОСТІ. І відповідно, як спікер має ставити усі законопроекти, які пройшли встановлені регламентом процедури. Таким чином, Гройсман ставиться у дуже незручне становище - якщо він сумлінно буде виконувати обов’язки спікера, то буде об’єктом критики для тої ж Тимошенко як координатор. Відповідно "дрібночлени" коаліції, які залишилися в ній, набувають більшої ваги і отримують додаткові важелі впливу на Гройсмана. Тому, чи погодиться Гройсман на люб’язну пропозицію Юлії Тимошенко, відповідь проста - ні.

depo.ua


Теги статьи: КоалицияГройсманТимошенко

Дата и время 02 сентября 2015 г., 23:49     Просмотры Просмотров: 5308
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.066092