АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 24°C
Харьков: 26°C
Днепр: 28°C
Одесса: 30°C
Чернигов: 24°C
Сумы: 25°C
Львов: 22°C
Ужгород: 27°C
Луцк: 23°C
Ровно: 22°C

Екс-продюсер НТВ: влада за мене вирішила, як ставитися до українців

Екс-продюсер НТВ: влада за мене вирішила, як ставитися до українців
Екс-продюсер НТВ: влада за мене вирішила, як ставитися до українців

- Як сталося, що ви, на відміну від багатьох співвітчизників, критично оцінюєте роль своєї країни у російсько-українській війні?

- Тут прислужився мій досвід роботи на телебаченні. Я п’ять років працювала продюсером на російських телеканалах: НТВ, СОТВ, РЕН-ТВ, "Пятница". І знаю, як готуються сюжети, як можна маніпулювати інформацією, як за допомогою монтажу вдається підсилити якісь негативні моменти або знизити позитивний імідж персонажа. Тому читаю новини в інтернеті, не дивлюся телевізор, а самостійно аналізую інформацію. Я стежила за Майданом, дивилася прямі трансляції - і в мене був шок. Усе в диму, покришки горять, стріляють - без сліз дивитися було неможливо. А торік узагалі я пішла з російського телебачення - зі зрозумілих причин. І хоча моє останнє місце роботи було на розважальному канал, що не пов’язаний із політикою, навіть там почали з’являтися обмеження. Я зрозуміла, що розвитку ніякого не буде, і вирішила піти у суспільну сферу.

- Подача новин на російському телебаченні достатньо агресивна...

- Я це усвідомила сповна, коли два тижні пропрацювала на одному федеральному каналі, що спеціалізується на треші. Мені здавалося, що в ранкових програмах його буде менше, тому ризикнула туди піти. Як же я глибоко помилялася...Одного разу на планерці, де обговорювали теми для сюжетів, продюсер, який нещодавно почав там працювати, запропонував зробити сюжет про лікарняних клоунів, які допомагають лікувати дітей. Шеф-продюсер сиділа-сиділа, а потім каже: "І що тут цікавого? От якби дитина померла від цієї клоунській терапії, ось тоді це був би цікавий сюжет!" Я пам’ятаю тишу, яка запанувала в кімнаті. Шеф-продюсер, мабуть, усвідомивши, що наговорила зайвого, розсміялася і сказала, що пожартувала. Через пару днів я звільнилася.

Екс-продюсер НТВ: влада за мене вирішила, як ставитися до українців - фото 1

"Знищення "санкційних" продуктів - це трагікомедія"

- Спочатку соцмережа Facebook, а потім і російська опозиційна спільнота підхопила ваш маніфест "Хто вам дозволив вирішувати, що я маю їсти? Я хочу нормального життя, без втручання в мій рот, дім і постіль". Чому ви не промовчали, як більшість ваших співвітчизників?

- Наказ про знищення "санкційних" продуктів для мене за межею добра і зла. Спочатку це було смішно, тому що ніхто не вірив, що його приймуть. Усі вирішили - це чергова маячня депутатів, які хочуть відволікти увагу громадян від важливіших проблем. Але після того, як Володимир Путін підписав наказ, стало зрозуміло, що це серйозно. І з урахуванням того, з якою швидкістю відбувається знищення, як це пропагують, що відкрилася гаряча лінія в Генпрокуратурі, куди можна дзвонити і повідомляти про різні іноземні продукти, це все сприймається як верх маразму.

- Росіяни якось намагалися зупинити знищення продуктів?

- Більше 380 000 осіб підписали петицію, але жодної реакції на це немає - людей не чують. Такий підхід - недемократичний, це неповага до російського народу, враховуючи, через що він пройшов свого часу. Ми цього року святкували 75-річчя від дня закінчення Великої Вітчизняної війни, і цей указ принижує всі жертви ветеранів та людей, що пройшли блокаду Ленінграда. І оскільки я глибоко переживаю за майбутнє своєї країни, тому що планую тут жити і надалі, я теж відчула себе приниженою. Я щодня бачу звичайних росіян, які купують кілька картоплин і трохи перцю, бо грошей на більше у них немає.

- Чому, на ваш погляд, влада вдалася до такого нелогічного жесту?

- Зараз у Росії є тренд - шокувати Захід. Є тенденція до самоізоляції, але оскільки історія перший раз відбувається як трагедія, а повторюється вже як фарс, то зараз це вже трагікомедія. Тому що з одного боку смішно, що це реально відбувається, а з іншого - плакати хочеться, адже все це по-справжньому. І навряд чи далі буде легше. Спалюючи продукти, російський уряд шкодить не Заходу, а власному народові.

Екс-продюсер НТВ: влада за мене вирішила, як ставитися до українців - фото 2

"Влада придумала страшилки про напад НАТО, щоб захопити Крим"

- А росіяни взагалі розуміють причину санкцій? Як вони їх пояснюють собі?

- У Росії люди вважають, що санкції - це необхідна частина своєрідної угоди між державою і суспільством: "Ми повинні трохи потерпіти, щоб життя стало кращим". Людей залякали тим, що їх стабільність може бути порушена війною. Влада вчинила хитро: вона дала людям ілюзію вибору - або війна, або Кримнаш. Багато хто впевнений у тому, що якби не трапився Крим, то НАТО придумало б інший спосіб наблизитися до кордонів Росії. Для чого? Звичайно, щоб напасти. Це й стало основним інструментом для маніпуляції населенням.

- А чому ваші співвітчизники забули, що Росія вже 8 років має спільний кордон із країнами-членами НАТО - Литвою, Латвією, Естонією?

- Я можу лише сказати, що страшилки про напад НАТО - це спосіб придумати причину для захоплення Криму. Насправді, головна проблема російського народу у тому, що більша його частина не хоче самостійно вибудовувати логічні ланцюжки і не вміє аналізувати те, що говориться з державних трибун. Через неосвіченість або від небажання думати більша частина росіян виправдовує себе тим, що ми все одно мало що знаємо, усі рішення приймаються за закритими дверима...

Екс-продюсер НТВ: влада за мене вирішила, як ставитися до українців - фото 3

"Репресії вже відбуваються, але ще не в тому масштабі, як у 1937 році"

- Добре, нехай Кремль запропонував власному народу негласну угоду. Він виконує свою частину договору?

- Сьогодні держава не виконує навіть базових зобов’язань: рубль катастрофічно падає. У порівнянні з тим, коли у нас взимку був "чорний понеділок", тепер кожен день "чорний". Валюта дорожчає, а це все позначається на цінах на продукти, товари і впливає на якість життя росіянина. І потім ці ж продукти могли б піти малозабезпеченим, у дитячі будинки, будинки престарілих...

- Як сприймають абсурдну політику держави звичайні громадяни? Чи багато є оскаженілих фанатиків, готових розбивати свої айфони?

- Оскаженілого бидла скрізь вистачає. Проблема в тому, що ці люди відчули себе господарями. Вони, не маючи належного рівня освіти, найменшого уявлення про життя в європейських країнах, вирішили розпоряджатися майбутнім держави. Багато хто з адекватних співвітчизників просто замовк. Якщо говорити про соціологічні опитування, не слід забувати, як їх роблять у Росії. І тому я вважаю, що в нашій країні не все ще втрачено.

- То яка ж реальна, на ваш погляд, підтримка дій Путіна?

- Я вважаю, що 48% росіян "проти" політики Путіна, 52% - "за". Але в інформаційному просторі ми чуємо затяті крики оскаженілих ура-патріотів. Голос опозиції ледь звучить - більшість нормальних людей зараз замовкли.

- Ви припускаєте можливість репресій?

- Це все реально. Я помітила таку тенденцію: після масових заворушень 2011 року влада почала вводити непопулярні рішення або когось затримувати потихеньку, поступово, не всіх одразу. Як сприймають це росіяни: ну одного посадили, хіба мене це колись торкнеться? Через якийсь час другого посадили. Люди звикають жити із цією думкою, розуміють, що стає страшно й небезпечно, але тим не менше це не викликає занадто великого обурення. Є поступове посилення внутрішньополітичного тиску. І репресії уже відбуваються, але ще не в тому масштабі, як у 1937 році. Опозиція, а це освічені розумні люди, не хоче революції, люди лише бажають, щоб влада їх почула. Так ставитися до свого народу не можна, ми не якісь раби, щоб об нас ноги витирати.

Екс-продюсер НТВ: влада за мене вирішила, як ставитися до українців - фото 4

"Після вбивства Нємцова я зрозуміла, що не маю права мовчати"

- Борис Нємцов став одним із тих, кого знищила влада, до того ж публічно...

- Вбивство Нємцова викликало жах. Тому що Борис вирізнявся в російській опозиції своєю харизмою, він був живою, життєрадісною людиною. Мені пощастило бути з ним знайомою, він приходив на програми разом із Валерією Новодворською. Після його смерті я зрозуміла, що не маю права мовчати.

- Нємцов очолював російську опозицію. Хто зараз це робить, можливо, Ходорковський?

- Ні, Ходорковського зараз у Росії вже не сприймають, як це було, коли він тільки вийшов із в’язниці. Були великі надії, але він, мені здається, досі рефлексує. Тому що в багатьох інтерв’ю повертається до спогадів про життя за ґратами. Є Олексій Навальний, до якого досить суперечливе ставлення. Він проводить антикорупційні розслідування, і це подобається людям. Але під час виборів на пост мера Москви він показав себе не з кращого боку - і до нього погіршилося ставлення як до політика. Мені здається, що незабаром у Росії повинні з’явитися абсолютно нові обличчя, зовсім не ті, хто сьогодні на олімпі опозиції. Зараз її складають люди, які багато зробили для країни, вони шановані, але вже у віці. На жаль, зараз молоді не так легко проявити себе в опозиції - її туди просто не пускають.

- Росія зараз нагадує оруеллівський експеримент. Як у ньому вижити?

- Якщо буде зовсім погано, якщо курс влади стануть підтримувати уже справжні 86%, то, напевно, я покину країну - немає сенсу допомагати тим, хто не хоче цього. Але я до останнього буду зі свого боку робити усе можливе, боротися, бо народилася тут.

Екс-продюсер НТВ: влада за мене вирішила, як ставитися до українців - фото 5

"Я відчула образу: влада за мене вирішила, як ставитися до українців"

- Ви вирішили довіряти тільки власному досвіду і вирушили в Україну. Що очікували побачити і з чим зіткнулися?

- Коли я говорила своїм друзям, що їду в Україну, вони намагалися мене зупинити, відмовити. Але у мене багато facebook-знайомих серед українців, це добрі, відкриті, волелюбні люди, які завжди тепло зі мною спілкувалися. І для мене було важливо поїхати в Україну і побачити все своїми очима. Я побачила Дніпропетровськ, Одесу і Київ. В Україні дихається легко, немає напруги, люди тобі посміхаються - і ти їм у відповідь. Я розмовляла російською, купуючи сувеніри, і люди абсолютно нормально реагували на мою мову. І вкотре зрозуміла, що продукт російської пропаганди годиться лише для людей, які не хочуть думати своєю головою.

А ще мені стало сумно. Я відчула образу: влада за мене вирішила, як слід ставитися до українців. Кремль придумав міф про фашистів, хоча в Україні живуть адекватні і симпатичні люди. І прикро, що мої співвітчизники повірили цьому міфу.

 http://kh.depo.ua/


Теги статьи: Макаревич Екатерина

Дата и время 03 сентября 2015 г., 09:48     Просмотры Просмотров: 1817
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.149281