АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 6°C
Днепр: 8°C
Одесса: 2°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 2°C
Львов: -3°C
Ужгород: 0°C
Луцк: -2°C
Ровно: -1°C

Мін’юст заплатить 60 тисяч доларів за захист від ізраїльтян Злочевського, які вимагають у України 300 мільйонів

Мін’юст заплатить 60 тисяч доларів за захист від ізраїльтян Злочевського, які вимагають у України 300 мільйонів
Мін’юст заплатить 60 тисяч доларів за захист від ізраїльтян Злочевського, які вимагають у України 300 мільйонів

Міністерство юстиції України уклало 1 вересня угоду з американською компанією «Holland & Knight LLP» щодо юридичних послуг вартістю $59,40 тис. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

У березні 2015 Міністерство юстиції отримало інформацію, що ізраїльська компанія «SI Group Consort LTD» подала позов до Окружного суду Північного округу м. Нью-Йорк (США) про визнання та примусове виконання на території Сполучених Штатів Америки рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 10 липня 2014 року.

Час розгляду справи в суді США не уточнюється, вказано тільки, що українська сторона повинна надати письмову відповідь або заяву про залишення позову без розгляду до 31 серпня.

У липні минулого року суд зобов’язав Департамент будівництва, ЖКГ, містобудування та архітектури Івано-Франківської ОДА сплатити ТОВ «С.І. Груп Консорт Лтд.» 294 млн грн. боргу.

У кінці 2013 року Департамент уклав чотири угоди з «С.І. Груп Консорт Лтд.» щодо надання послуг із збирання небезпечних відходів. Йшлося про вивезення небезпечних відходів із вмістом гексахлорбензолу з полігону токсичних відходів у Івано-Франківській області поблизу Калуша. Департамент сплатив фірмі за послуги частково і назбирався борг у розмірі 294 млн грн.

Департамент пояснював несплату боргу відсутністю фінансування з державного бюджету. Втім суд звернув увагу, що відсутність бюджетних коштів не може бути підставою для звільнення від погашення заборгованості.

Прокуратура подавала касаційну і апеляційну скарги на це рішення, але безрезультатно. У вересні минулого року рішення залишене без змін постановою Львівського апеляційного господарського суду, а у жовтні – постановою Вищого господарського суду України.

У січні цього року Верховний Суд України відмовив заступнику Генерального прокурора України у допуску справи до провадження ВСУ.

В лютому 2015 року Департамент Івано-Франківської ОДА звернувся до Господарського суду Івано-Франківської області, щоб переглянути рішення від 10 липня 2014 року за нововиявленими обставинами. Департамент посилався на лист «С.І. Груп Консорт Лтд.», в якому йшлося про те, що компанія мала борги перед іноземними підрядниками і фактично не знешкодила небезпечні відходи, тобто не виконала договір. Однак суд заяву не задовольнив, оскільки вона не була підтверджена жодними доказами.

22 липня цього року цю позицію підтвердив Вищий госпсуд. Ізраїльська компанія подала копії листів британської і французької компаній, що утилізація відходів відбулася. Крім того, в матеріалах справи згадується постанова Прокуратури Київської області від 31.12.2014 про закриття кримінального провадження щодо «С.І. Груп Консорт Лтд.». Йшлося про змову Міністерства екології з посадовцями ОДА та ізраїльською фірмою по визначенню переможця тендерів на утилізацію небезпечних відходів, завищення об’ємів робіт, що призвело до розкрадання коштів в особливо великих розмірах. Розслідуванням займалася Генеральна прокуратура, яка не змогла знайти доказів.

На початку цього року Верховна Рада створювала тимчасову слідчу комісію для розслідування обставин розкрадання державних коштів при наданні послуг зі збирання небезпечних відходів гексахлорбензолу в Калуському районі Івано-Франківської області в 2011-2014 рр.

Гексахлорбензол – небезпечна отруйна речовина. У результаті діяльності Калуського хіміко-металургійного комбінату за часів СРСР недалеко від міста виник великий полігон з небезпечними відходами гексахлорбензолу. У 2010 році уряд біглого Миколи Азарова оголосив це місце зоною надзвичайної екологічної ситуації.

«С.І.Груп Консорт Лтд» отримало монополію на утилізацію небезпечних речовин в Україні в 2011 році, коли Міністерство природи очолював Микола Злочевський. З того часу ізраїльтяни отримали підряди більше ніж на 1,50 млрд грн.

Сам Злочевський знаходиться у розшуку, але його маєток Генпрокуратура не чіпала, а його «Перша українська газонафтова компанія» розширяє бізнес.

nashigroshi.org


Теги статьи: Минюст

Дата и время 03 сентября 2015 г., 11:05     Просмотры Просмотров: 2506
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Минюст отдал за софт фирме с российскими "корнями" 3 млн грн
Кабмин предлагает разрешить судьям открыто зарабатывать и врать в декларациях
В Минюсте не знают, кому выплатили 1,5 млрд гривен

У Петренко скрывают, кому выплатили 1,5 миллиарда по решению ЕСПЧ
Подождите, мы еще не все украли - после обысков Минюст шантажирует НАБУ иском на 700 миллионов
Дело о махинациях с ЕСПЧ: Артём Сытник подбирается к Павлу Петренко

Известный шоумен из-за алиментов вызвал на разборки министра
Петренко перекладывает на НАБУ вину за возможную неудачу с иском против РФ
В Минюсте рассказали, как Севостьянова уничтожала документы по растрате более 54 миллионов грн

Обыск в Минюсте. Детективы НАБУ доставали улики из мусора в присутствии уборщицы
Окружению Петренко грозит 6 лет тюрьмы за хищение с госбюджета
Взыскание миллиарда Суркисов с Приватбанка стало принудительным

Комментарии:

comments powered by Disqus
17 декабря 2017 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

На чьей вы стороне в событиях под Радой?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.107362