АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -3°C
Харьков: -6°C
Днепр: -1°C
Одесса: 1°C
Чернигов: -3°C
Сумы: -6°C
Львов: -1°C
Ужгород: 4°C
Луцк: -1°C
Ровно: -2°C

Чи можна в Україні врятувати люстрацію

Чи можна в Україні врятувати люстрацію
Чи можна в Україні врятувати люстрацію

Міністерство юстиції склало реєстр випадків саботажу люстрації органами влади. Активісти ж кажуть уже про "контрреволюцію".

Саботаж органами влади виконання закону "Про очищення влади" набув в Україні широкого розповсюдження, заявила на прес-конференції у Києві 3 вересня директорка департаменту з питань люстрації міністерства юстиції України Тетяна Козаченко. Вона навела приклад із призначенням начальницею головного управління Державної фіскальної служби Києва Людмили Демченко, яка від літа 2013 року обіймала посаду заступниці начальника ДФС Печерського району. "Це особа, яка, за законом, стовідсотково підпадає під заборону призначення на керівні посади", - заявила Козаченко.

Ще одним сумним прикладом представниця мінюсту назвала призначення виконувачем обов’язків прокурора міста Києва Олега Валендюка. Хоча на його користь уже винесене судове рішення, за критеріями закону "Про очищення влади" він не має права обіймати цю посаду, пояснила Козаченко. За її словами, мінюст склав реєстр випадків саботажу люстрації органами влади. "Ми склали, фактично, реєстри, по яких робимо запити, ініціюємо зараз судові справи і готуємо справи, у тому числі про порушення кримінальних проваджень", - сказала Козаченко.

В Україні немає "фільтру між громадою та державою", - таку причину саботажу люстрації назвав член міжфракційного депутатського об’єднання "Депутатський контроль" Віктор Романюк. Він зазначив, що в цивілізованих державах таким фільтром є суди. "Але в Україні ми стикнулися з масовою реабілітацією злочинців в мантіях і маємо в судах, Вищій раді юстиції та у Конституційному суді тих самих людей, що виносили неправосудні рішення у часи Януковича і є негідниками, які або купляли свої місця, або сідали у крісла завдяки патронату держчиновників", - сказав Романюк.

Саботаж чи контрреволюція?

Найбільш радикальну оцінку ситуації дав заступник голови парламентського комітету із законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Віталій Купрій. Він заявив, що на чолі системи, що опирається люстрації, стоїть президентська влада. "Усі ці заходи з уникнення люстрації через надання довідок учасників АТО, тимчасовим пониженням на посадах із наступним призначенням на інші посади, а також відновлення на посадах люстрованих можновладців через суди - все це організоване через адміністрацію президента", - сказав Купрій.

На доказ цього в інтерв’ю DW депутат навів свідчення підозрюваного у зловживаннях голови Апеляційного суду міста Києва Антона Чернушенка, який заявив, що заступник голови президентської адміністрації з питань судоустрою Олексій Філатов примушував його до винесення заздалегідь неправосудних рішень. "Зараз, згідно із заявами екс-глави СБУ Валентина Наливайченка, я готую запит за пакетом документів щодо офшорних компаній Порошенка, який разом зі своєю командою вимиває по 500 тисяч доларів на день і ховає їх за межами України. Такі "прибутки" можуть приносити лише недолюстровані хабарники-можновладці", - переконаний депутат.

Голова ради Громадського люстраційного комітету Олександра Дірк в інтерв’ю DW сказала, що відомо до десяти схем, які використовуються для ухилення від люстрації. "Все це відбувається за цілковитої підтримки, згоди і бажання вищого керівництва держави. Масове повернення на посади раніше люстрованих можновладців примушує говорити вже не про саботаж, а про контрреволюцію", -зазначила громадська активістка. 

Як змінилася Україна за рік в очах українських німців

Як реанімувати люстрацію

Дірк повідомила, що реєстр порушень люстрації був складений мінюстом у партнерстві та за допомогою Громадського люстраційного комітету. Цей документ, як вважає Дірк, демонструє, хто має бути усунутий від державної влади за процедурою люстрації. "Необхідно максимально залучати людей до контролю за виконанням закону про очищення влади", - сказала активістка. Тетяна Козаченко та депутати парламенту, присутні на заході, також вважають, що за відсутності ефективного судочинства, оприлюднення фактів саботажу люстрації є єдиним способом тиску на владу.

Міністр юстиції України Павло Петренко 3 вересня заявив журналістам, що найближчим часом очікує внесення Верховною Радою змін до закону "Про очищення влади". За словами міністра, цього дня відбулась зустріч експертів Ради Європи з депутатами, членами робочої групи, які взяли участь у розробці закону. І що вони домовилися упродовж нинішньої сесії парламенту "проголосувати зміни, які були схвалені Венеціанською комісією".

dw.com


Теги статьи: ЛюстраціяЛюстрация

Дата и время 05 сентября 2015 г., 09:54     Просмотры Просмотров: 3479
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Голова апарату АП уникнув люстрації, бо обіймав «особливу» посаду в міністерстві Табачника – «Схеми»
Заступник держсекретаря Кабміну уникнув люстрації завдяки листу фігуранта справи «рюкзаків Авакова»
Труба прошел люстрационную проверку, хотя и гонял евромайдановцев

В Раде заговорили о люстрации владельцев карт поляка
Скорость наполнения государственного реестра люстрированных упала до 2 человек в месяц
В Украине снизился темп люстрации – до 2 люстрированных чиновников в месяц

Уволен киевский судья, преследовавший евромайдановцев
Минюст несет ответственность за некачественный закон о люстрации – "Венецианка"
Іде масована психологічна обробка армії, тобто воюйте, геройські гиньте, але не заважайте нам дограбувати ваші родини у тилу, — Шишкін

Перекладач-шпигун працював у адміністрації Януковича та успішно пройшов люстраційну перевірку
Станислав Речинский: «Речь скоро пойдет о люстрации уже нынешней власти. Но где смена?»
В МВД надо провести тотальную люстрацию – Горбатюк

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Имеют ли право Порошенко и Луценко тратить миллионы на отдых?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.054699