АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 17°C
Харьков: 17°C
Днепр: 18°C
Одесса: 19°C
Чернигов: 16°C
Сумы: 17°C
Львов: 14°C
Ужгород: 16°C
Луцк: 16°C
Ровно: 16°C

Щоденник 17 бригади. Невиплата грошей

Щоденник 17 бригади. Невиплата грошей
Щоденник 17 бригади. Невиплата грошей

Військовий Віктор Коваленко розповів про невиплати заробітних плат українським військовим

Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбуці.

- Вікторе, ходімо до майора Гроо на приватну бесіду! - каже мені в казармі 17 окремої гвардійської танкової бригади заступник командира 40-го батальйону, де я вже не числюся з 26 червня.
- А при чому тут ви, пане майор? - запитую я. - Нехай начальник фінансової служби 17 бригади майор Гроо виплатить мені грошове забезпечення за 2 місяці! А з ким вести приватні розмови - я вже якось сам вирішу.
- Ні, мені наказано тебе привести. Ходімо до нього... просто зараз, - вмовляє мене замкомбата.
- Мене туди не пустять до 14:00, адже тільки після цього в них "робота з особовим складом" - кажу я.
- Ходімо, я тобі гарантую - тебе цього разу точно пустять. 

Отже, я бойовий офіцер після Дебальцеве без копійки в кишені йду на поклон до штабу 17 бригади. Це - панельний будинок рожевого поросячого кольору з 4 поверхів. Естетичні смаки в криворізьких танкістів Збройних Сил України, які ніяк не можуть позбутися радянських звичок - тішать око. На порозі штабу бригади мене зустрічає черговий солдат зі словами "Нє положено!" Доводиться принижуватися і пояснювати черговому, що офіцер йде за зарплатою. Після кількох хвилин він зжалюється наді мною і пропускає всередину.

Піднімаючись сходами, помічаю на 2-му поверсі ТВО командира бригади підполковника Дрібнохода з блондинкою. В обох мармурово білі й злі обличчя. Засмаглий й підтягнутий на тренажерах підполковник, прихилившись до відкосу стіни, як типовий криворізький гопник, робить вигляд, що когось слухає по телефону. Проходячи повз, я, звісно, віддаю честь і бажаю йому і його блондинці здоров’я. Нуль реакції в обох. Це - в приницпі звичне ставлення один до одного в 17 бригаді. Тут майже ніхто, за поодинокими винятками, нікого не поважає й не шанує.

Піднімаюся на 3-й поверх штабу. На мене вже чекає майор Гроо в цивільній непрасовані майці разом із другим майором Гладченком - ТВО начальника стройової частини, молодим низеньким і товстуватим пофігістом "Гаррі Поттером", який, як виявилося, і є головним винуватем того, що я вже 2 місяці сиджу без грошей. Майор Гладченко в червні просто "забив на службу" і не передав до фінслужби данні про щонайменше 6 офіцерів, які потім, включно зі мною, були змушені принизливо оббивати пороги штабу в пошуках грошового забезпечення. Коли я звертався до Гладченка протягом минулих 10-ти днів, він ввічливо вислуховував мене, але все потім забував і відмахувався, як від надокучливої комахи: "Підійдіть наступного понеділка до Алли Миколаївни! Це не я, а вона вам зробить виписку з наказу".

Обличчя в майорів Гроо і Гладченка, коли вони мене бачать: відповідно радісне і зле. Вони мені можуть посміхатися зараз, але в кишені тримати дулю. Гладченко, помітивши мене, одразу тікає в свою конуру стройової частини. Я віддаю честь майору Гроо "Дозвольте звернутися! За Вашим викликом прибув!" 

Ми мовчки йдемо з ним в бухгалтерію 17 бригади, де бухгалтер відраховує готівкою і вручає мені 5 тисяч 491 гривню 10 копійок. Я розписуюсь в квитанції, помічаючи, що готівка була знята з чийогось приватного рахунку "Приватбанку" (не з мого), й до тієї квитанції прикріплений ще листок із ксерокопіями квитанцій з банкомату. Роздивитися, чия це картка мені не вдається - після розпису квитанцію швидко ховають. Я починаю розуміти, що зараз мені виплачують двомісячний борг із грошового забезпечення не зовсім законно.

- Таваріщ палковнік, он уже здєсь і ми єму виплачиваєм всьо! - майор Гро говорить по мобілці з якимось начальником і по виразу обличчя я розумію, що начальник дуже великий. "Хатітє я дам єму трубку?" радісно звітує майор Гроо. На тому кінці цього не хочуть. Там мабуть комбриг 17 бригади полковник Літвінов - гламурна особа із замашками сепаратиста, яка ставила мені палки в колеса минулої осені під час бойової підготовки мого взводу, яку ніхто ніколи в бригаді не поважав, і яка в данний момент сидить в селищі Троїцьке в зоні АТО, тіпа керуючи танками, але насправді тупо заробляючи собі статус учасника бойових дій. (Про ганебну роль полковника Літвінова в ігноруванні допомоги 40 батальйону при обороні Дебальцевого я ще напишу згодом) 

- У вас есть еще претензии к нам? - запитує мене російською мовою майор в майці, звично розвалившись в кріслі позаду бухгалтера.
- Я повинен порахувати і проконсультуватися, чи відповідають ці 5491 гривень моєму грошовому забезпеченню за 2 місяці. Здається, ні. - відповідаю я. - Крім цього, комбриг не дав мені догуляти 8 днів відпустки.
- Успакойесь! Ми вам компенсіруєм не использований отпуск прі увольнєнії в запас, - причмокує майор Гроо.
- Сподіваюсь... - кажу я, вже ні на що в 17 окремій гвардійській танковій бригаді не сподіваючись. 

Кладу товстий жмут готівки в кишеню, кажу скупе "Дякую!" і виходжу в коридор. Там натовпи "дембелів" з обхідними листками, серед яких мені не протовпитися. Завдяки недалекоглядності ОК "Схід" та піфігізму комбрига 17-ї Літвінова зараз понад тисяча військовослужбовців 3-ї хвилі принизливо штовхаються в коридорах штабу, підписуючи кожен свій обхідний листок із 25 чи більше пунктів. 

- Падаждітє! - за мною в коридор вибігає майор Гроо.- Я хачу папрасіть вас пра адну услугу!
- Слухаю.
- Ви нє моглі би напісать на Фейсбукє вашим покровитєлям, што ви получілі дєньгі?

Я одразу стаю дуже жорстким і чи не вперше різко відповідаю старшому офіцеру:

- Товаришу майор, це не мій, а Ваш обов’язок відзвітувати вищим начальникам про виконану роботу! Я не знаю, хто за мене заступився.

Майор мені не вірить.

- За Вас заступілась какая-то Виктория! Напішитє єй на Фейсбуке, что всьо харашо! - переконує мене майор Гроо.

Я вже спускаюся сходами і чую слова майора: "Ну, пожалуйста! Напишите на Фейсбуке, если Вас не затруднит..."

depo.ua


Теги статьи: 17 танковая бригада

Дата и время 05 сентября 2015 г., 19:06     Просмотры Просмотров: 3239
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.078233