АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 1°C
Чернигов: 0°C
Сумы: -1°C
Львов: 6°C
Ужгород: 7°C
Луцк: 5°C
Ровно: 5°C

Гроші і книжки: наскільки дорогий Форум у Львові?

Гроші і книжки: наскільки дорогий Форум у Львові?
Гроші і книжки: наскільки дорогий Форум у Львові?

Українські письменники Дмитро та Віталій Капранови заявили, що «за кількарічним наполяганням адміністрації» цього року не будуть брати участі у Форумі видавців у Львові.

«Три роки тому вони (адміністрація Форуму видавців у Львові, – IA ZIK) просто запитували нас, скільки ми їм заплатимо за те, що своїм «Жужиком» стоїмо на вулиці Коперника (за межами Форуму). Того року виставили рахунок на 2000. На наше прохання надати документи, які би засвідчували право здавати в оренду проїжджу частину вулиці Коперника, нічого не відповіли. Цього року виставили рахунок на 4000 за те, що (увага!) отримають для нас в мерії дозвіл на торгівлю. І це при тому, що кожного року ми орендуємо на Форумі стенд та ще два-три намети на вулиці.

Отже наш терпець урвався. Ми зрозуміли, що адміністрація не хоче, аби ми приїздили на Форум, а нав’язуватися не любимо, і цього року там не буде наших стендів. Звісно, можна було б отримати дозвіл на торгівлю самим і нахабно стати собі «Жужиком» перед Форумом, але це був би скандал, а ми не хочемо скандалів», – повідомили вони на своїй сторінці у Facebook.


Дмитро та Віталій Капранови під час Форуму видавців у Львові. Фото: vsiknygy.net.ua
 

Олександра Коваль: Хто не торгує – той за місце не платить

Президент ГО «Форум видавців» Олександра Коваль назвала цю ситуацію «бурею в склянці води», яку викликала вчорашня гучна відмова братів Капранових брати участь у форумі.

«Від самого початку, з 1994 року, ми не просто декларували наміри, а робили все, що в наших силах, для створення в Україні цивілізованого книжкового ринку. Одним із правил такого ринку є рівні можливості і рівна відповідальність для всіх гравців. Якщо хтось намагається бути «рівнішим» – він грає проти решти членів свого цеху. На жаль, Форум видавців не має впливу на формування бібліотечних замовлень чи на програму «Українська книга», думаю, що не так вже й складно навести там порядок. Зате ми встановили правила для учасників Форуму видавців, вони справедливі і ми вважаємо, що дотримуватися їх мають всі. Ринкове правило учасників ярмарку таке: за торговельне місце треба платити, адже всі їх для того й беруть, щоб не просто продати свої чудові книжки, а ще й заробити на цьому. Якщо хтось не торгує – той за місце не платить», – заявила Олександра Коваль.

За її словами, серед учасників Форуму є благодійні фонди і громадські організації, які збирають книжки для Сходу, роздають безкоштовно листівки і конверти за обіцянку зробити добру справу, збирають допомогу для АТО і потерпілих, і вони не платять за місце.

«Не платять або відтерміновують свої платежі видавці, які мають тимчасові труднощі, – ми ж усі маємо солідарно допомагати один одному. Але якщо видавець чотири дні з незаконно припаркованої машини продає 2 тисячі книжок, то вже зробити належну оплату за це він точно може, особливо після кількарічних обіцянок, які брати давали мені в присутності великого натовпу їхніх шанувальників. І особливо після того, коли ми нарешті отримали дозвіл міської ради Львова здійснювати торгівлю з машини на вулиці Коперника», – зазначила президент Форуму видавців.

Олександра Коваль думає, що брати Капранови таки приїдуть на форум, щоб не розчаровувати своїх шанувальників, і наступного року вони знову будуть учасниками Форуму. «Тому що це правильно. І тому що ми всі маємо робити спільну справу, формуючи в Україні цивілізований книжковий ринок і залучаючи все більше людей до читання», – підсумувала вона.

Чому книжки на Форумі дорожчі, ніж у книгарнях?

У зв’язку з цією ситуацією інформагенція ZIK поцікавилася ціновою політикою організаторів Форуму. У приватних розмовах видавці нарікають, що вартість оренди стендів на цьому заході постійно зростає, а це, відповідно, позначається на вартості книг, які продаються на ярмарку.

«Цього року багато не їде з тих, хто був минулого року. Ми, наприклад, вирішили орендувати не три, а дві точки, бо для нас це надто дорого», – розповідає представник одного із київських видавництв, який попросив його не називати.

Цінова політика доволі агресивна, хоч умови не такі, які хотілося б, розповідає інший видавець, який також не хоче псувати стосунки з організаторами львівського Форуму: До прикладу, на «Книжковому арсеналі» в Києві дешевша участь і там набагато комфортніше перебування, більше місця і є чим дихати. Тому, звичайно, хотілося б, щоб на Форумі у Львові були кращі умови і ціна нижча. Бо до вартості оренди додаються ще транспортні витрати, оплата проживання, і відповідно, це впливає на ціну книжок. Тому ми часто чуємо, що на Форумі книжки вже бувають дорожчими, ніж у книгарні».

Інформація про вартість оренди площ розміщена офіційному сайті Форуму. Зокрема, там можна знайти вартість виставкових модулів та необладнаної площі:

Варіанти виставкових модулів
та виставкової площі

Вартість
при оплаті

до 15 червня*

Вартість
при оплаті

після 15 червня*

 

Модуль А (4 м2)

3800 грн

 

4200 грн

Модуль А+ (4 м2+ розетка)

4000 грн

4400 грн

Модуль В (6 м2)

5700 грн

6300 грн

Модуль В+ (6 м2+розетка)

5900 грн

6500 грн

Модуль С (8 м2)

7600 грн

 

8400 грн

Модуль С+ (8 м2+розетка)

7800 грн

 

8600 грн

Необладнана виставкова площа від 4 м2

950 грн

1100 грн

За розміщення в холі 1 поверху

50 %

50 %

За розміщення в залах 1 поверху

+ 25 %

+ 25 %

 

Вхід на книжковий ярмарок цьогоріч коштуватиме 20 грн 10-11 вересня, 25 грн – у суботу, 12 вересня, і 10 грн – у неділю, в останній день Форуму. Потрапити на Літфест можна буде за 40 грн. До 15 серпня можна була за 50 грн придати квиток «На всі дні», тепер його вартість становить 70 грн. Перша і остання година – вхід безкоштовний; пенсіонерам – безкоштовно.

«Ціни є такими якими є, так само, як і ціни на книжки», – пояснила Олександра Коваль ZIKу.

Також ми офіційно звернулися до кількох видавництв із запитанням, як вони оцінюють цінову політику організаторів Форуму і наскільки адекватною вони вважають вартість участі у цьому заході. Фактично, всі вони погоджуються: ціна оренди на Форумі немаленька, однак кажуть – її варто заплатити за участь у головній книжковій події України.

Головний редактор видавництва «Знання» Мирон Іваник:

– Це є найбільше книжкове дійство в Україні. Всі повинні платити на оренду стендів, бо ж закон я законом тільки тоді, коли його дотримуються всі. І якщо стоянка біля Палацу Потоцьких, де проводиться Форум видавців, є стоянкою для всіх машин, експонатів, реалізаторів, вони всі мають платити або машини там не мають стояти, тому що дорога є для водіїв, а не для книжкової торгівлі.

Але я впевнений, що брати Капранови приїдуть на Форум видавців. Я вважаю їх дуже хорошими рекламістами, які цією заявою приведуть до свої стендів ще більше покупців, аніж було минулого року. І незалежно від того, чи поставлять вони там свого веселого «Запорожця», чи ні. Брати Капранови – успішні підприємці, і я вважаю їхню заяву успішним рекламним ходом, за який не треба платити.

Зазвичай видавці резервують стенди заздалегідь, причому резервують ті самі місця, що й у попередні роки, бо вони вже привчили своїх покупців до цих місць Щодо вартості оренди стендів, то вона дійсно зросла, але я вважаю цілком об’єктивно, адже гривня подешевшала втричі. Це стало печаллю нашого головного бухгалтера, який платив рахунок, і всіх голових бухгалтерів, однак такі реалії… Але, до прикладу, вартість оренди на книжковому ярмарку у Франкфурті чи на інших світових ярмарках набагато вища».

Менеджер видавництва «Астролябія» (Львів) Володимир Русиняк:

– На Форумі видавців щороку на 200-300 грн дорожчає оренда. Але це такий захід, який за своїми масштабами аналогів в Україні немає, відповідно, ми закриваємо очі на таку трохи високу ціну і беремо участь у цьому заході кожного року. Звичайно, що хотілося би якоїсь нижчої ціни, але заради реклами, заради того, щоб показати свої нові видання ми не відмовляємося від участі у Форумі.

Директор видавництва «Кліо» (Київ) Віра Соловйова:

– Ми ще не пропустили жодного Форуму. Ми готові були до, як на мене, незначного підвищення ціни, тому що ціни на все зростають. Тому я не бачу якоїсь особливої проблеми. Львівський форум за масштабом не можна порівнювати з іншими такими заходами в Україні. Звичайно, тут є трохи дорожче, але ми маємо більше представництво, більшу базу для проведення презентацій, тому що Форум охоплює й університетські майданчики. Ми маємо дуже добру спільноту у Львові і ми очікуємо хорошої роботи на Форумі. У Києві не буде такого ажіотажу до книжок, хоча «Мистецький арсенал» теж розкручується і є добрим майданчиком, але порівнювати їх цінову політику не можна.

PR-менеджер видавництва «Клуб сімейного дозвілля» (Харків) Іван Лопатченко:

– По суті, ціна змінилася на 5-10%, з огляду на інфляцію та зростання всіх витрат це доволі помітно. Але ми намагаємося зрозуміти і організаторів Форуму, тому що, в принципі, це головна подія року у книжковому бізнесі. Для нас важливо, що на Форумі у Львові ми маємо безпосередній зв’язок із читачем.

Генеральний директор видавництва «Фоліо» (Харків) Олександр Красовицький:

– Коли ви йдете до магазину і бачите, що хліб подорожчав, вам це, звичайно, не подобається. Я думаю, що видавцям так само не подобається, коли щось дорожчає на книжкових виставках. Можу сказати, що вартість участь у львівському форумі немаленька, але вона піднялася нижче, ніж інфляція, і нижче, ніж ціни на книжки. Тому я вважаю, що Форум абсолютно чесно поводиться з видавцями щодо ціни послуг. Щодо «Арсеналу» в Києві, то це є державне приміщення, а Форум у Львові не має свого приміщення, він орендує його.

Ми жодного разу не пропустили Форум видавців у Львові. Це також і комерційний захід, «Фоліо» завжди продажами книжок відбивало всі гроші, які необхідні на приїзд людей. Кожного року сюди приїжджає десь 20 наших співробітників, а також 20-30 авторів, з якими ми працюємо. Плюс оренда стендів, і ми це все відбиваємо на продажах.

http://zik.ua/

 


Теги статьи: ЛьвовФорумКнига

Дата и время 05 сентября 2015 г., 23:03     Просмотры Просмотров: 6721
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Во Львове начали эвакуацию брошенных на улицах города автомобилей, которые мешают движению
Львовский облсовет требует наказать поляков, которые жгли файеры на Лычаковском кладбище
Филиал ФСБ: Во Львове у храмов УПЦ МП напомнили о принадлежности церкви

Польские ультрас в честь 100-летия борьбы с ЗУНР устроили масштабное файер-шоу на львовском кладбище
Львов ограничил использование полиэтиленовых пакетов
Возле Львова в ДТП погибли мотоциклист и велосипедист

Скандал вокруг учительницы во Львове получил продолжение
Во Львове грабитель прятался на дереве от полицейских
’’Ваш сын рыг*ет’’: во Львове учитель полгода публично унижает ученика, родители в ярости

B частной клинике во Львове даже после скандала продолжают колоть детям контрабандную вакцину
Во Львове на взятке поймали руководителя одного из университетов
Садовый считает, что заявления Тимошенко о сотрудничестве на выборах не являются искренними

Комментарии:

comments powered by Disqus
14 ноября 2018 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Уйдет ли Луценко в отставку?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.913685