АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 20°C
Харьков: 22°C
Днепр: 22°C
Одесса: 22°C
Чернигов: 20°C
Сумы: 21°C
Львов: 17°C
Ужгород: 21°C
Луцк: 18°C
Ровно: 19°C

Сьогодні буде зроблений рішучий крок до остаточного розвалу коаліції

Сьогодні буде зроблений рішучий крок до остаточного розвалу коаліції
Сьогодні буде зроблений рішучий крок до остаточного розвалу коаліції

Сьогодні відбудеться засідання ради коаліції на якому Самопоміч і Батьківщина будуть нав’язувати розгляд двох питань: обрання координатором коаліції Володимира Гройсмана і заборону голосувань будь-яких законів, які не можна проголосувати голосами коаліції (все це завертається в красиву обгортку не допустити спільного голосування з Опоблоком). Але давайте про все по порядку.

Ідея координаторства коаліції Гройсманом належить Тимошенко, яка, за графіком, зараз має стати координатором. Тимошенко не хоче стати людиною, за координаторства якої коаліція розвалиться. Тому і виникла ідея перекласти відповідальність на когось іншого. Сам Гройсман уже заявляв, що координувати коаліцію не збирається, бо він є головою всього парламенту. Патовість нинішньої ситуації полягає в тому, що в разі відмови Тимошенко, коаліцію мав би очолити Березюк, але він теж не збирається цього робити. А якщо і стане координатором, то лише для того, щоб на кожному кроці розповідати про те, як великі фракції блокують демократичні процеси. Тому, існує висока вірогідність, що буде прийняте якесь компромісне рішення про те, що коаліцію очолить чи то представник фронту, чи то БПП.

А після цього, Тимошенко і Березюк з сумом в очах будуть розповідати, що у Гройсмана був шанс ввійти в історію, як людина, що зберегла коаліцію, але він цього не зробив. Правда, при цьому вони мовчатимуть про те, що вони мали не менш реальні шанси зробити те саме, але вони вирішили підставити інших. Чому? Та тому, що вони почали гру на дострокові перевибори Президента. Так, вони почали качати тему дострокових перевиборів Президента. При чому, поки вони виходять з логіки, що треба просити більше, з тим, щоб потім, можливо, погодитися на дострокові парламентські вибори. А щодо місцевих виборів, то можна не сумніватися, що вже найближчими днями ми почуємо стару пісню про найбрудніші вибори в історії країни.

Головна проблема нинішньої більшості полягає не в відцентрових силах, а в низькій довірі до Президента і особливо до прем’єра. Якби суспільство оцінювало їхню роботу краще - ніякого розвалу коаліції не було б

Щодо другої ідеї, по голосуванню тільки голосами коаліції (спільна позиція і Самопомочі і Батьківщини), то це, перш за все, є прямим порушенням будь-яких демократичних норм. Але проблема навіть не в цьому. Головна мета такої ініціативи - це не боротьба з Опоблоком, як це комусь може здатися. Головна мета - або застовбити за собою золоту акцію і через деякий час вийти з коаліції, або почати кричати про "ширку" і вийти з коаліції вже зараз. Всі прекрасно розуміють: якщо Самопоміч говорить, що не підтримує якийсь закон - вона по суті отримує право вето на будь-які рішення в коаліції. Чи можна йти на таке рішення? Очевидно, що ні, бо в такому випадку фракція з 30 депутатів може диктувати умови всьому парламенту. Чи розуміє Березюк, що на його умови ніхто не піде? Звичайно розуміє. Чи можна було б почати шукати якийсь компроміс і скласти перелік питань (наприклад, до кінця року) в якому кожна фракція коаліції мала б право вето? Складно, але теоретично можливо.

Проте, треба чітко розуміти, що Самопоміч і Батьківщина не хочуть і не будуть шукати компроміси. Зрештою, їх не будуть шукати і великі фракції. Саме тому, вже найближчим часом, замість вигаданої мантри про особливий статус Донбасу, суспільству запропонують нову жуйку у вигляді "ширки" БПП, НФ та Опоблоку. Суспільство готують до того, що цей парламент треба терміново змінити.

Чи означає це дострокові перевибори? Ні. Можна не сумніватися, що більшість можна знайти, якщо захотіти. Навіть без тих одіозних фігур, які голосували за диктаторські закони. Питання лише в піар-супроводі цієї теоретично-нової більшості. І ще, все залежить від того, чи будуть робитися хоч якісь реформи. Головна проблема нинішньої більшості полягає не в відцентрових силах, а в низькій довірі до Президента і особливо до прем’єра. Якби суспільство оцінювало їхню роботу краще - ніякого розвалу коаліції не було б.


Теги статьи: Коалиция

Дата и время 08 сентября 2015 г., 10:07     Просмотры Просмотров: 3025
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.053529