АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 15°C
Харьков: 14°C
Днепр: 16°C
Одесса: 16°C
Чернигов: 14°C
Сумы: 14°C
Львов: 13°C
Ужгород: 15°C
Луцк: 14°C
Ровно: 14°C

Яценюк пропонує перевести українців на зарплати в конвертах? (аудіо)


Економічний експерт Андрій Новак розкритикував урядову пропозицію не обкладати податком мінімальні зарплати. По-перше, це буде стимулювати роботодавців встановлювати мінімальну зарплату для працівників – сказав економіст в ексклюзивному коментарі ІБ “Правий”. А, по-друге, – це не виводитиме зарплати “з тіні”, а навпаки – стимулюватиме роботодавців платити зарплати в конвертах, – додав він.

 

“Ідея прем’єра виводити зарплату “з тіні” через механізм неоподаткування мінімальних зарплат – дуже невдала ідея, бо як з’явиться така пільга, то всі роботодавці будуть зазначати у штатному розписі мінімальну зарплату для працівників, щоб не було оподаткування. Решта зарплати, в кого вона буде вища, як мінімальна, буде виплачуватися, як і зараз, в конвертах. Тобто, це буде ще вища тінізація, ніж зараз”, – сказав експерт.

За його словами, єдиний механізм, як стимулювати самого працівника до “білої” зарплати, як і роботодавця, це коли з неї будуть нараховувати як мінімум один накопичувальний рівень пенсійних відрахувань.

“Тобто, тільки після запровадження справжньої пенсійної реформи з трьома рівнями – де другий і третій рівень накопичувальні, тільки це буде стимулювати і роботодавця, і, головне – працівника до повністю “білої” зарплати, бо з неї буде нараховуватися пенсійне забезпечення, від якого залежить матеріальне життя людини при виході на пенсію”, – сказав він.

Нагадуємо, раніше голова Уряду Арсеній Яценюк запропонував на перехідний етап до 2018 року скоротити єдиний соціальний внесок із 41 до 20%, до моменту впровадження єдиного податку на зарплату ставка на доходи фізичних осіб встановлюється в розмірі 20%, а мінімальна зарплата взагалі не буде оподатковуватися.


Теги статьи: Новак АндрейЗарплата

Дата и время 10 сентября 2015 г., 13:50     Просмотры Просмотров: 3954
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.061924