АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 10°C
Харьков: 11°C
Днепр: 12°C
Одесса: 12°C
Чернигов: 10°C
Сумы: 10°C
Львов: 9°C
Ужгород: 13°C
Луцк: 10°C
Ровно: 10°C

Громадські діячі звернулися до Порошенка з приводу протизаконної діяльності міністра агрополітики Павленка

Громадські діячі звернулися до Порошенка з приводу протизаконної діяльності міністра агрополітики Павленка
Громадські діячі звернулися до Порошенка з приводу протизаконної діяльності міністра агрополітики Павленка

Громадська організація «Всеукраїнська Рада Народного Контролю – Комітет Народного Контролю» висловлює своє глибоке занепокоєння щодо ситуації яка склалася навколо діяльності Міністра Павленка О.М.

Так, на наші звернення до Міністра аграрної політики та продовольства України стосовно корупційних діянь і відвертої антиукраїнської політики окремих чиновників його відомства не надійшло жодної відповіді.

Але, одним з головних «яблук розбрату» Мінагрополітики, не рахуючи ДП Укрспирт, є Державна продовольча зернова корпорація України (ДПЗКУ). Судячи з дій міністра Павленка по відношенню до цього стратегічно важливого для держави підприємства, можна з упевненістю стверджувати, що він діє не в інтересах держави і корпорації. Разом із тим, ситуація набирає швидких обертів. Нещодавно нам стала відома інформація щодо можливості дострокового розірвання китайською стороною міждержавного зернового контракту, який повинен був забезпечити українського селянина сталою роботою, заробітною платою, надходженням в коштів в місцеві та державний бюджети.

Величезна кількість статей у засобах масової інформації написана на цю тему, в яких експерти одностайно відзначають важливість даного контракту для української сторони.

  • По-перше, Китай робить валютну передоплату, що дозволяє ДПЗКУ вчасно розраховуватися з українськими постачальниками зернових реальними грошима.
  • По-друге, контракт має важливе геополітичне значення. Україна заходить на найбільший в світі споживчий ринок зернових, конкуруючи там з виробниками, які мають більш вигідні логістичні маршрути – Канадою, Росією, США та Австралією.
  • По-третє, подібні великі контракти мають найважливіше репутаційне значення. Вчасно і в повному обсязі виконуючи подібні контракти, українська державна корпорація побічно відкриває для себе більш близькі та перспективні ринки – близькосхідний і північно-африканський.

 Держкорпорація у 2012 році домовилась з Експортно-імпортним банком Китаю про надання кредиту на $3 млрд., з яких $1,5 млрд. планувалося використовувати на спотові і форвардні закупівлі зерна для експорту за торговельними угодами з КНР. Оператором з китайської сторони за цим контрактом, розрахованим на 15 років, виступила Китайська національна корпорація машинної індустрії та генеральних підрядів (ССЕС). Це була перемога!

 Натомість, у цей надскладний для України часневиконання контракту призведе до неминучого дефолту нашої країни.

У п’ятому пункті Протоколу проведення п’ятої підкомісії у аграрній сфері українсько-китайської міжурядової комісії чітко зазначено, що ДПЗКУ свідомо порушує пункти договору, відмовляється виконувати свої зобов’язання по компенсації $1,480 млн. за простої суден та оплату діспача (премія за дострокове навантаження або вивантаження судна) ССЕС, відмовляється компенсувати збитки за односторонню прострочення при доставці вантажів, а також, відмовляється вести подальші переговори.  Як результат, китайська сторона поставила умову: «Якщо ДПЗКУ буде продовжувати реалізацію проекту, без урахування контрактних домовленостей, то, за згодою відповідних міністерств і комісій Китаю, ССЕС звернеться до Ексімбанку Китаю вивести (відкликати) кредитні кошти».

 

 

 

 

Фото 1,4,5,6 стр. Протоколу

Це - бездарне керівництво та державна зрада посадовою особою!

 Просимо Вас, як Гаранта Конституції, негайно розібратися і втрутитися у вказану ситуацію, відсторонити Павленка О.М. від займаної посади.

nau.inet.ua

 


Теги статьи: АпкПавленко Алексей

Дата и время 11 сентября 2015 г., 18:01     Просмотры Просмотров: 3785
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.095828