АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -2°C
Харьков: -4°C
Днепр: -4°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -3°C
Сумы: -5°C
Львов: 4°C
Ужгород: 8°C
Луцк: 4°C
Ровно: 3°C

Коли Київ почне піарити амністію бойовиків в "ДНР" та "ЛНР"

Коли Київ почне піарити амністію бойовиків в "ДНР" та "ЛНР"
Коли Київ почне піарити амністію бойовиків в "ДНР" та "ЛНР"

Незважаючи на удаване затишшя на Донбасі, війна з Росією перебуває у повному розпалі. Поки військове протистояння відійшло на другий план, інформаційний аспект цієї війни нікуди не подівся і став превалюючим.

Наразі з боку РФ активно запускаються різноманітні, хай і збочені, але інформприводи, на кшталт історії з "ветераном Чеченської війни" Арсенієм Яценюком. Можна пригадати історію з викраденням українських військових на кордоні з Кримом - все це усіляко роздмухує ворожнечу, яку українська влада має використовувати проти агресора у айкідо. Однак, маючи вдалі теми для нелінійної  інформаційної контратаки, Київ, навіть озброївшись цілим Міністерством інформаційної політики, продовжує мовчати і ледаче спостерігати за тим, як у Кремлі влаштовують інформаційні провокації.

Одним з таких сценаріїв, який міг би зараз "вистрілити" у медіа-просторі, має бути спрямований на обґрунтування повного економічного, політичного та навіть морального провалу донбаських "республік". Для цього варто використати нові обличчя. Усілякі строгі офіційні обличчя, як то речники АТО та депутати, вже порядком остогиділи та втратили довіру серед населення. Тому треба шукати персонажів з народу - тих, хто просуватимуть проукраїнські ідеї на простому побутовому рівні.

Варіант - несподіваний, але ефективний: такими персонажами могли б стати... екс-бойовики, які, розчарувавшись у "принадах" російського терористично-бандитського укладу, добровільно здалися нашим правоохоронцям. За сім місяців цього року через добровільну відмову від участі у незаконних збройних формуваннях, щире каяття та співпрацю з правоохоронними органами українськими судами звільнено від кримінальної відповідальності понад 60 таких осіб. Але чомусь ніхто з представників "четвертої влади" (не говорячи вже про першу - виконавчу) про них чомусь не згадує. Хоча, попри деяку відразу до них, ці люди могли б багато чого розповісти...

Варто зауважити, що протягом останнього місяця перемир’я на фронті кількість перебіжчиків зросла. Окрім повного зубожіння окупованої частини Донбасу, а також оголошеної чергової амністії з боку СБУ для тих, хто добровільно здався українським властям, каталізатором до досить масового дезертирства серед терористів стало перемир’я. Пауза у військових діях дала час для відновлення розумової діяльності, у персонажів, що воювали за терористів за ідею. Після чого багато хто з них банально втік на українську територію.

Одним з показових нещодавніх прикладів стало повідомлення що, 11 вересня до своїх рідних на підконтрольну українській владі територію повернувся представник незаконного збройного формування, який з кінця 2014 року зарахований водієм в одну з угруповань т.зв. "ЛНР". В угрупованні він займався доставкою бойовиків і військової техніки (САУ, БТР і т. П) в конфліктні зони в Луганській області.

Раніше, 8 вересня, до своїх рідних на підконтрольній українській владі території повернулося двоє представників незаконних збройних формувань, які, між іншим, воювали за сепаратистів ще з весни минулого року. Втім, після суду та амністії вони повернулися до своїх домівок. Ще одного жителя Слов’янського району відпустили додому 25 серпня. "У зв’язку з тим, що молодий хлопець не брав участі у вбивствах, згвалтуваннях і інших важких злочинах, Служба безпеки України дала можливість йому повернутися в рідну сім’ю", - повідомило СБУ.

Насправді всі ці історії - на вагу золота для вітчизняної інформаційної машини, яку до цього часу можновладці, нібито спеціалізовані на роботі з медіа, ніяк не можуть розкочегарити для ефективної боротьби за голови українців. Адже свідчення перебіжчиків наочно демонструватимуть перемогу української моделі існування. Знищена вщент інфраструктура, вбивства, гвалтування з одного боку, та спокійне, нормальне життя з іншого - саме на цьому має грати українська влада для приборкання сепаратистів.

Бойовиків, які здалися на милість переможців, необхідно всіляко залучати до медіа-кампанії, спрямованій на "деватникізацію" Донбасу та - частково - південно-східних регіонів України. Адже попри ізольованість окупованої частини Донбасу, інформація до них все рівно доходить за допомогою "сарафанного радіо". Гуманність з боку влади: мовляв, не посадили, не закатували, а відпустили і ще по телевізору показали - це правильний крок для пропаганди. Але всі ці люди мають стати просто "зірками" українського телебачення і годинами розповідати в ефірах про те, чому саме вони зневірилися в "Новоросії". Оперативного відео СБУ та коротких новинних сюжетів, на жаль, мало. До того ж ці персонажі мають якнайактивніше піарити амністію, яку пропонує бойовикам Україна. Треба показувати їх нормальний побут тут в Україні і що їх ніхто більше не цькує. Водночас розповіді про жахіття у "заповіднику гоблінів" "ДНР"-"ЛНР" наочно продемонструють деяким нашим громадянам, які ніяк не можуть заспокоїтись і страждають на "православ’я головного мозку", до яких трагічних наслідків може призвести російська "братня" агресія. І в такому разі ніякі "буряти" чи "зелені чоловічки" не допоможуть Путіну сунути далі...

Дмитро Писарчук

http://www.depo.

 


Теги статьи: ЛНРДНР

Дата и время 14 сентября 2015 г., 21:39     Просмотры Просмотров: 4553
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
12 ноября 2018 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Уйдет ли Луценко в отставку?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.134124