АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 12°C
Харьков: 9°C
Днепр: 11°C
Одесса: 15°C
Чернигов: 11°C
Сумы: 8°C
Львов: 14°C
Ужгород: 13°C
Луцк: 13°C
Ровно: 14°C

Порошенко готує удар по Ляшку

Порошенко готує удар по Ляшку
Порошенко готує удар по Ляшку
Очевидна відсутність надійної більшості в Раді підштовхує партію Порошенка влаштувати показову порку бунтівним фракціям

Сьогоднішній день в парламенті красномовно показав: після демаршу Олега Ляшка парламентська більшість нестабільна і не може ефективно працювати. Так, за звільнення керівника апарату парламенту Валентина Зайчука сьогодні голосували аж чотири рази, перш ніж змогли набрати потрібну кількість голосів.

Як стверджують джерела НВ в Адміністрації президента, там вже це зрозуміли і вирішили нанести попереджувальний удар. Він припав на голову головного подразника АП – того, хто похитнув єдність коаліції – Олега Ляшка. Мета цього "превентивного заходу" – відвести від Ляшка частину депутатів Радикальної партії.

Мотиви такого ходу люди з АП озвучують такі. Перший – особиста взаємна неприязнь Петра Порошенка та Олега Ляшка. Другий – показове "відбирання" депутатів у лідера однієї з фракцій, тим більше таких непримиренних як радикали, повинне продемонструвати решті, що у Банкової, у разі чого, є ресурс і можливість натиснути на будь-яку бунтівну групу всередині коаліції. І третій – депутати, що підуть від Ляшко, реально допоможуть більшості у майбутніх голосуваннях.

Першою ластівкою для Ляшко стала заява депутата-радикала, командира батальйону Луганськ-1 Артема Вітко, про те, що він виступає за єдність коаліції та проти дій Радикальної партії в контексті подій 31 серпня, коли Рада голосувала за конституційні зміни. Як стверджують кілька джерел НВ в коаліції, Вітко має стати своєрідним тараном і одночасно прийняти на себе весь той негатив, який викличе його незгода з позицією партії і можливий вихід з фракції радикалів.

"Питанням ляшковских депутатів займається особисто Олександр Третьяков, він веде з ними переговори", - розповідало сьогодні НВ джерело у БПП.

Те саме в коментарі НВ озвучив сьогодні і сам Ляшко: "Депутат Вітко – це вже не депутат Вітко. Це політична тушка, яка продалася за гроші Порошенко. Купив колишнього депутата Вітко, за дорученням Порошенка, Третьяков, Кононенко і Загорій – це трійця, яка займається корупцією та підкупом депутатів", - сказав лідер Радикальної партії.

Третьяков, до якого НВ звернулося з проханням прокоментувати ці звинувачення, зайняв позицію: якщо є докази – покажіть; і заявив, що будь-який депутат має право вийти із фракції.

Сам Вітко озвучив наступну позицію: він стверджує, що заяву про вихід або вхід в більшість повинен писати кожен депутат окремо, і оскільки сам він заяви не писав, то і рішення Радикальної партії виконувати не збирається.

Ляшко з позицією Вітко не згоден. "Є рішення фракції, прийняте одноголосно, у тому числі і Вітко, який теж голосував про вихід з коаліції. Якщо ми говоримо про норми закону, то в законі про регламент розділ, який стосується функціонування коаліції, виключено. Сьогодні немає жодного законодавчого акту, який регламентує діяльність коаліції. Тому я як лідер фракції підписував рішення про входження в коаліцію і як лідер фракції оголосив рішення про вихід з коаліції", - каже він НВ.

Показово, що в цій суперечці позицію Вітко підтримує, наприклад, заступник голови БПП Ігор Кононенко – він вважає, що депутати повинні персонально розписатися під рішенням про вихід фракції з коаліції.

За даними джерел НВ у БПП, "повстати" проти власної партії і виступити разом з Вітко з заявами про відданість коаліції скоро можуть ще кілька нардепів Радикальної партії – Андрій Артеменко, Злата Огневич, Ігор Попов, Олена Кошелева і Денис Силантьєв.

"Артеменко – давній знайомий Третьякова, у нього хороші стосунки і з Кононенко. Вийти давно хоче і Злата Огневич. Але сама вона це зробити боїться, тож чекала, коли це буде зроблено хоча б кількома депутатами", - каже НВ нардеп від БПП.

Ляшко ймовірність такого розвитку подій припускає, але говорить про нього абстрактно, без прізвищ.

"Це не демарш і не власна позиція депутатів. Це тому, що їх купують. Купити можна кого завгодно. Тому я не виключаю. Я впевнений, що зараз тривають і в інших фракціях, зокрема у фракції Батьківщини, Самопомочі, спроби скупити депутатів", - каже Ляшко НВ.

nv.ua


Теги статьи: ЛяшкоОлег ЛяшкоПорошенко

Дата и время 15 сентября 2015 г., 23:40     Просмотры Просмотров: 5180
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

’’Безупречно!’’ Порошенко пришел в восторг из-за маневра ВМС Украины возле Крыма
Порошенко перевел 22 судей высших спецсудов в низшие инстанции
Джангиров прокомментировал мирный План Новинского

Порошенко не заинтересован предоставлять гражданство иностранным добровольцам, – эксперт
Прямо на глазах ЕС: в Германии рассказали, как Порошенко грабит изнурённую кризисом Украину
«Пане президент, мы украинцы! А кто вы с Климкиным?»: Балога призывает уволить главу МИД

Курс Украины на НАТО и ЕС: Порошенко рассказал о вкладе Путина
Михаил Подоляк: “Иск к ВВС подан в Высокий суд Лондона. Что дальше?”
Ляшко озвучил президентские планы, хоть на выборы пока не собирается

Иск Порошенко против ВВС: Вещатель в "пренебрежительный и наглый способ" рассмотрел его жалобу
В Италии Петра Порошенко лишили звания почетного гражданина – СМИ
«Люди с двойным гражданством не патриоты» заявил Гриценко и назначил главой cвоего штаба австро-украинца Балогу

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.174897