АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 4°C
Днепр: 6°C
Одесса: 7°C
Чернигов: 4°C
Сумы: 3°C
Львов: 4°C
Ужгород: 7°C
Луцк: 4°C
Ровно: 4°C

Єрємєєв зайняв місце Курченка у збиткових для держави схемах продажу газу

Єрємєєв зайняв місце Курченка у збиткових для держави схемах продажу газу
Єрємєєв зайняв місце Курченка у збиткових для держави схемах продажу газу

Держкомпанія «Укргазвидобування» (УГВ) після зміни влади поновила продаж скрапленого газу. Великі обсяги палива по заниженій ціні тепер скуповує компанія «ВОГ Трейдинг» з групи народного депутата Ігоря Єрємєєва. Недоотриманий прибуток від зазначених порушень становить десятки мільйонів гривень. Про це у «Insider» пише колишній в.о. голови «Укргазвидобування» Олексій Тамразов.

За результатами конкурсу Міненерговугілля 2013 року, біржею для реалізації скрапленого газу держкомпаній була визначена «Перша незалежна біржа», яку пов’язують із Сергієм Курченком. Він зараз знаходиться у розшуку через звинувачення у тому числі по придбанню у держкомпаній скрапленого газу по заниженими цінам.

Перша реалізація газу поза аукціоном «після Курченка» відбувалася ще за «попереднього» керівництва УГВ.

24 лютого 2014 року, коли УГВ ще очолював Тамразов, держкомпанія вперше за чотири роки почала реалізацію скрапленого газу поза аукціоном, за прямими договорами, встановивши ціни реалізації на рівні 9780 грн/т.

Уже 27 лютого «Укртатнафта», яка є одним з індикаторів ринку завдяки прозорим механізмам реалізації скрапленого газу через «електронні» торги, спробувала продати газ за тією самою ціною, але безуспішно.

На наступний аукціон, який планувався на 7 березня, «Укртатнафта» оголошує ціну 9000 грн за тонну скрапленого газу. УГВ встановлює таку ж ціну реалізації за прямими договорами.

Наступне рішення щодо ціноутворення ухвалює вже нова команда керівництва УГВ, пов’язана у тому числі з колишніми покровителями Курченка з групи Бойко-Кацуби. 13 березня ціну на газ встановлено на рівні 7602 грн за тонну, що майже на сімсот гривень нижче за ціну аукціонів «Укртатнафти» у відповідний період.

Газ за цією ціною поза аукціоном могла купувати єдина компанія – «ВОГ Трейдинг», яку контролює Ігор Єремєєв.

Ціну реалізації для «ВОГу» не змінюють майже місяць – до 20 квітня. За цей час було підписано шість доповнень до договору купівлі-продажу скрапленого газу на загальний обсяг майже 30 тисяч тонн та на загальну суму понад 200 мільйонів гривень.

За цей час на адресу «ВОГ Трейдинг» було відвантажено залізницею тільки близько тисячі тонн газу. Весь інший обсяг «ВОГ» перепродає.

У період із 14 березня по 20 квітня, коли діяла єдина ціна для «ВОГу» від УГВ, «Укртатнафта» проводить безліч торгів. Але різниця в цінах у першій декаді квітня сягає майже 3500 грн на тонні.

УГВ не реагує на це та не змінює ціни для «ВОГу». Навіть після проведення 9 та 16 квітня власного аукціону, де газ продавали за ціною понад 10 тисяч грн за тонну, державна компанія не змінює ціни і продає «ВОГу» газ по 7602 грн/т.

В умовах договору на продаж газу «ВОГу» вказана можливість для УГВ змінювати ціну залежно від кон’юнктури ринку. Але цим правом державна компанія вирішила не користуватися.

Окрім цього у договорі продажу газу компанії «ВОГ Трейдинг» вказана 100% передоплата. Але фактично товар із кінця березня відвантажується без оплати. Борг «ВОГ Трейдинг» станом на 1 квітня становить майже 21 мільйон гривень, на 16 квітня – вже 56 мільйонів. Станом на 20 травня борг не погашено.

«Недоотриманий прибуток від зазначених порушень становить десятки мільйонів гривень, не отриманих коштів за товар – понад 50 млн грн.», – підрахував Тамразов.

Договір з «ВОГ» підписав новий голова правління «Укргазвидобування» Сергій Костюк.

Нагадаємо, саме за відпуск компаніям Курченка природного газу на безоплатній основі за аналогічними договорами було затримано екс-керівника «Нафтогазу» Євгена Бакуліна.

НАШІ ГРОШІ


Теги статьи: КурченкоЕремеев

Дата и время 24 мая 2014 г., 14:18     Просмотры Просмотров: 2749
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
20 марта 2019 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто по вашему станет следующим президентом Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.148517