АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 5°C
Харьков: 9°C
Днепр: 9°C
Одесса: 9°C
Чернигов: 6°C
Сумы: 7°C
Львов: 5°C
Ужгород: 8°C
Луцк: 5°C
Ровно: 6°C

«Кому війна…»

«Кому війна…»
«Кому війна…»

Три місяці поспіль шпальта українських газет рясніють інформацією про військове вторгнення Російської Федерації на територію України. Для телеглядачів та користувачів Інтернету інформація про бої з терористами, військовослужбовців загиблих чи захоплених в заручники внаслідок провокацій влаштованих диверсійно-терористичнимигрупами підготовленими в ГРУМО Росії вже стає буденною.

Сьогодні, в єдиному прагненні відстояти територіальну цілісність України, вся нація має працювати на оборону. Добре забезпечені збройні сили бути готовими до відбиття агресії, а громадяни, заради миру та спокою в їх оселях прагнути віддати останнє. Теоретично так воно й є, але … теоретично.

Про те що українська армія системно руйнувалася протягом останніх років не говорить хіба що лінивий. Стосовно ж її оснащення, то в кращому випадку, воно перебуває на рівні Другої світової. Звісно, солдати не ходять в онучах та не стріляють з «трьохлінійок», але на озброєння армій сусідніх держав, українські військові дивляться з неприхованою заздрістю.

Отримавши такий «спадок», та заледве оговтавшись від шокуючої дійсності, керівництво держави та оборонного відомства почало «латати дірки». Міноборони отримало фінансування від уряду, а небайдужі українці в рамках програми допомоги армії зібрали ще понад 125 мільйонів.

За ці кошти військовим мали придбати бронежилети найвищого ступеню захисту, кевларові шоломи, новітні прилади нічного бачення та тепловізори, відремонтувати бойову техніку та оновити засоби протиповітряної оборони.

Здавалося б це капля в морі від існуючих потреб, але й вона зможе зробити найголовніше – врятувати життя людям які захищають рідну землю.

Однак, в цей важкий час, знаходяться і мародери, які розподіл коштів виділених для оборони держави бачать інакше. Збагнувши що на рахунках міністерства оборони з’явилися гроші, в столичному гарнізоні активізувалися так звані «захисники прав військовослужбовців». Виступаючи в цілком пристойній ролі адвокатів, ділки пропонують колишнім військовослужбовцям через суд отримати компенсацію за «підірване» ними під час кабінетної служби здоров’я.

Представником однієї з так званих адвокатських груп, які ніби то дбають про захист і відновлення соціальної справедливості є такий собі Дмитро Гузієнко. Не маючи повноцінної юридичної освіти, спритник пропонує військовим пенсіонерам «допомогу» у відсудженні «інвалідних» грошей. Звичайно ж небезкорисно. Військовослужбовці яким пропонувались такі послуги називають суми компенсації 50 на 50, що напевне на думку Гузієнка є справедливим. Адже до послуг «адвоката» входить не лише підготовка позовних документів та представлення інтересів клієнта в суді. Основним завданням «борця за права бідних і нужденних» є формування доказової бази самої справи. Простіше кажучи як зі здорової людини зробити «інваліда» та в такий спосіб видурити у держави гроші.

Для досягнення цієї мети, вважає Гузієнко та йому подібні згодяться будь які засоби. От і розігрують шахраї справжнє театральне дійство. Першим актом і найпростішим кроком до омріяної мети, а отже і до заволодіння державними коштами є домовленість з «потрібним» лікарем. У «адвоката» Гузієнка таких уже цілий штат. Кілька маніпуляцій з медичною книжкою військового пенсіонера і дотепер здоровий чолов’яга, ледь не на очах перетворюється в «трухлявий пень». І вже по-справжньому даєшся диву, як з такими діагнозами він до цих пір може сонцю радіти.

Якщо ж перший крок здійснити не можливо у завбачливого панства є план «Б». В історії хвороби раптом з’являються довідки про травми, або навіть бойові поранення. При чому ці поранення отримані так званими «паркетними» полковниками та майорами, які за увесь час служби переїжджали до нового місця хіба що в сусідній кабінет, «воювали» в найближчому більярдному клубі, а найбільше їхнє Ватерло відбувалося за путівку на море з таким самим «опаленим війною» полковником «на килимі» у начальника. Однак варто вписати у чистий бланк вже неіснуючої військової частини відомості про своє перебування у зоні бойових дій та підробити посвідчення про відрядження, ти вже стаєш справжнім «командо». Здолавши в бою з півсотні ворогів встановлюєш прапор перемоги і раптом отримуєш кулю. …Не біда що це наснилося після чергової вечірки, але за вдало задокументовані «подвиги» горе-вояки вже можуть вимагати від держави, в середньому, до 200 тисяч гривень компенсації. Цифра орієнтовна, але, в умілих руках, абсолютно готова до збільшення. Все залежить від важкості поранення, та наступної дієздатності людини після його отримання. І тут на сцені, де триває вистава під назвою «Вкради в України гроші», з’являється вже цілий хор. Даруйте за таке порівняння вельмишановного органу з мелодійною назвою МСЕК, але саме його члени, за помахом «вдячної» руки «диригента» Гузієнка, в один голос ухвалюють рішення, що перед ними «живий труп». Відповідно сума компенсації може збільшитися щонайменше на третину.

От і все. Завіса!

Тепер з чистим сумлінням можна йти в частину і на законних підставах вимагати виплати компенсації. А якщо ж командування замість того щоб віддати гроші вам, раптом, вирішить купити за них бронежилет, то над його головами здіймається грізний меч «справедливої» Феміди, до речі теж напередодні задобреної кмітливим Гузієнком. Тим більше що суди ухвалюють рішення виплатити постраждалим компенсацію, беручи до уваги документи які з’явилися під час першої дії талановитої вистави. Їх достовірність, підкріплена висновками поважних членів військово-лікарської комісії, сумнівів не викликає. І не важливо що, новоспечений «інвалід» кілька днів тому був цілком здоровою людиною, тай до сьогодні працює у державній структурі де регулярні медогляди є обов’язковими. Не важливо що в такі скрутні часи держава ледь знаходить кошти на бойові потреби. У цьому випадку правило «закон є закон» в інтерпретації «Гузієнка і Ко» спрацьовує безвідмовно. Через повторні суди блокуються банківські рахунки військових частин, будь яке фінансування припиняється і поки новоспечений «інвалід» не отримає свого, про так необхідні сьогодні бронежилети чи шоломи українським військовикам залишається тільки мріяти. І знову…ЗАВІСА!!!

Безумовно. З тим що люди які присвятили життя захисту держави, мають право на її соціальний захист важко не погодитися, так само як і з тим, що держава має дотримуватися даних нею обіцянок. Але в який час і якою ціною? Скориставшись отриманими грошима можна купити нову автівку, зробити ремонт у квартирі, чи як у старому фільмі купити дружині шубу, або поїхати закордон. Але чи буде можливість після романтичної подорожі повернутися в справді незалежну та вільну Україну та чи буде спокійним сон після усвідомлення того, що своїми діями ти позбавив захисту, а можливо й життя кількох українських солдатів — питання риторичне. Як кажуть «кому війна…».

Максим Правдин, для ”ОРД”


Теги статьи: Гузіенко

Дата и время 26 мая 2014 г., 13:46     Просмотры Просмотров: 3883
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
19 апреля 2021 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Начнет ли Россия полномасштабную войну с Украиной в ближайшее время?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.086767