АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -3°C
Харьков: 1°C
Днепр: 3°C
Одесса: 6°C
Чернигов: -4°C
Сумы: 0°C
Львов: -2°C
Ужгород: 0°C
Луцк: -3°C
Ровно: -3°C

Встиг. Бондаренко віддав дружині завгоспа Януковича півгектара на Оболоні

Встиг. Бондаренко віддав дружині завгоспа Януковича півгектара на Оболоні
Встиг. Бондаренко віддав дружині завгоспа Януковича півгектара на Оболоні

26 травня на сайті мерії з’явилося розпорядження за підписом очільника КМДА Володимира Бондаренка. Документ затверджує переможця інвестиційного конкурсу, проведеного мерією - на будівництво паркінгу і додаткових об’єктів на Оболонському проспекті.

Переможцем визнали ТОВ "Київ-Арт". 

Що це за фірма

Після втечі Віктора Януковича до Росії з країни зник і його «завгосп» - екс-очільник Державного управління справами Андрій Кравець.

Одночасно, зник зв’язок і з його дружиною Мариною Пелих.

Кравець опікувався комфортним життям Януковича, опікуючись через ДУС його харчуванням, пересуванням, проживанням, здоров’ям і відпочинком. Пелих же займалася власним бізнесом. Протягом попередніх кількох років низці її фірм «перепали» земельні ділянки і будинки на Поштовій площі, Подолі, Святошині, Маяковського, Круглоуніверситетській, Хрещатику, у Пасажі, біля метро «Кловська» і Південного вокзалу.

Одна з ключових фірм Пелих – якраз «Київ-Арт». Це вона стала переможцем кількох дуже ласих інвестиційних конкурсів від київської мерії – на будівництво KFC навпроти Вокзалу та зведення паркінгу і «будівлі громадського призначення» на розі Святошинської, проспекту Перемоги і площі Героїв Бресту.

Місце прописки «Київ-Арт» - Московська, 31/33. Там же знаходиться кінотеатр «Зоряний» - улюблене місце з’їздів Партії регіонів, очолюване також Пелих.

В день втечі Януковича «Зоряний» зайняли бійці УНСО, перетворивши його на своєрідний штаб-казарму.

Ми були переконані, що на цьому історія фірми припиниться. Ми помилилися.

Що передбачає інвестиційний проект

За розпорядженням Бондаренка ТОВ «Київ-Арт» визнано переможцем інвестиційного конкурсу на  «будівництво багаторівневого паркінгу з об’єктами транспортної інфраструктури, приміщеннями торгівельно-офісного та соціально-побутового призначення на проспекті Оболонському, 6 в Оболонському районі».

Три поверхи. 7 114 квадратних метрів загальної площі. 0,5 гектарів землі. Паркінг, торгівельні приміщення, ресторан, літні тераси. Над цим буде працювати фірма Пелих.


 

На сайті мерії приблизну вартість інвестиції оцінили в 15 мільйонів гривень.  Сайт Департаменту економіки та інвестицій мерії заявляє про 72 мільйони гривень.


 

В чому вигода для «Київ-Арту»? За умовами інвестиційного конкурсу інвестор оформлює на себе об’єкт інвестування. Коли виконує всі умови, то оформлює право власності або користування і на землю, на котрій він знаходиться, оформлює на себе інвестор.


 

Тобто, компанія Марини Пелих, фактично, отримує від міста шматок землі на Оболоні, де, окрім потрібного місту паркінгу, буде зведено ресторан з літніми терасами, котрий може «нести золоті яйця».

Що ще стоїть за "Київ-Арт"

Засновником «Київ-Арт», окрім Пелих, значиться британська компанія «Вестернон Коммерс ЛЛП». Її місце реєстрації – Лондон, Ковент Гарден, Бедфорд стріт, 43, офіс 11. В статутний фонд українського ТОВ компанія внесла ні багато, ні мало – 323 мільйони гривень.

Цікаво, але така ж адреса реєстрація і в іншої «британки», пов’язаної з Пелих – компанії «Хенсфорд Імпекс ЛЛП».

Її 80 мільйонів гривень складають статутний капітал ТОВ «Хенсфорд-Україна» - зовсім юній фірмі, котра вже встигла перемогти в інвестиційному конкурсі на будівництво торгового центру на Поштовій площі і «прописатися» в історичному маєтку на Круглоуніверситетській, 10.

Ще цікаво, що обидві іноземні фірми мають одних і тих же засновників:


 

 

Дізнатися про інші київські точки, що опинилися під контролем дружини і людей Андрія Кравця можна тут - http://www.svidomo.org/defend_article/21648

Що ще "числиться" за Пелих

Документи з порталу YanukovychLeaks, знайдені в "Межигір’ї" після втечі Януковича свідчать про те, що Пелих не тільки активно цікавилася київською землею і мала впливового чоловіка. 

Виявилося, що одне з підприємств Марини Пелих - ПП "Броварська нерухомість" також "доклало" руку і до зведення президентської резиденції у Межигір’ї. Так, у 2008-му вони отримали цілий ряд безготівкових платежів на облаштування об’єктів Межигір’я, зокрема й самої Хонки.

"Гості" з "Броварської нерухомості" також мали мали право заїзду на територію "Межигір’я". Щоправда, самої Пелих в цьому списку чомусь немає.

Мобільний номер Марини Пелих був знайдений в одному з межигірських записників. Відтак, резиденція "мала" з дружиною екс-очільника ДУС "прямий контакт".

Додатково

Конкурс на зведення паркінгу на Оболоні оголошували в листопаді-грудні, в розпал ЄвроМайдану. Його можна вважати прощальним подарунком екс-очільника КМДА Олександра Попова, з котрим у Андрія Кравця стосунки склалися давно.

Цікаво, але в тому ж «Зоряному» у квітні ми знайшли документ, за яким Олександр Попов у 2006-му, будучи мером Комсомольська – рідного міста Кравця, фактично «зарезервував» земельну ділянку під кафе для матері «завгоспа Януковича» Людмили Біцюк, котра займається власним бізнесом.

Наступного року обидва стали нардепами – від Партії регіонів. У 2010-му Кравець очолив ДУС. А Попов – КМДА. «Земельна» дружба, судячи з усього, продовжилася і в Києві. 

 

 

 Свідомо


Теги статьи: КравецьПелихВолодимир бондаренкоОболонь

Дата и время 28 мая 2014 г., 11:02     Просмотры Просмотров: 4145
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
17 января 2018 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Чего вы больше всего ожидаете в следующем году?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.05182