АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 9°C
Харьков: 12°C
Днепр: 13°C
Одесса: 13°C
Чернигов: 9°C
Сумы: 11°C
Львов: 8°C
Ужгород: 9°C
Луцк: 9°C
Ровно: 9°C

Як заробляла на ремонтах фірма, наближена до екс-голови бюджетної комісії облради Олексія Кособуцького

Як заробляла на ремонтах фірма, наближена до екс-голови бюджетної комісії облради Олексія Кособуцького
Як заробляла на ремонтах фірма, наближена до екс-голови бюджетної комісії облради Олексія Кособуцького

Будучи ще головою бюджетної комісії Рівнеради Олексій Кособуцький каже, що не брав платні. Однак порядкування за кошти платників податків фірми дружини пана Кособуцького з дорогами і дахами Костопільщини дало змогу заробити значно більше ніж якась там невелика зарплата. Фото і колаж порталу ЧЕТВЕРТА ВЛАДА

До 92% коштів на рік, виділених обласною владою на ремонт доріг у Костопільському районі, заробляла фірма, наближена до екс-голови бюджетної комісії Рівненської облради Олексія Кособуцького. Так, у 2012 році приватне підприємство «Інжпобутсервіс», засноване дружиною Олексія Кособуцького, отримало замовлення з бюджету на понад 5 мільйонів гривень, у 2013 - на понад 2 мільйони. Сьогодні діяльність фірми вивчають правоохоронці. Згідно з попередньою перевіркою фірма привласнила близько мільйона гривень.

У березні до редакції  «Четвертої влади» завітали  підприємці, які фігурують у цій справі. Вони розповіли про свою співпрацю з підприємством «Інжпобутсервіс» у всіх подробицях.

Як депутат кинув «своїх» земляків і партнерів

Колишній директор КП «Костопількомунсервіс» Сергій Касянчук розповідає, що почав працювати з Олексієм Кособуцьким ще з весни 2012 року (до 2014 року Олексій Кособуцький очолював бюджетну комісію Рівненської облради - ред.).

- Тоді він приїхав і сказав, що виграв усі тендери. Таким чином наша фірма залишилася без роботи. Він виграв усі тендери, маючи тільки стілець під собою і печатку», - розповідає Сергій Касянчук. -  В той момент приїхав Кособуцький і сказав, що має фірму «Інжпобутсервіс» і запропонував співпрацювати». Як виявилося пізніше, ПП «Інжпобутсервіс» не розрахувалось ні з КП «Костопількомунсервіс», ні з іншими підрядними підприємствами.

Сергій Касянчук розповідає про співпрацю з Олексієм Кособуцьким: 

Підприємці розповідають, що співпрацювали безпосередньо з Олексієм Кособуцьким і довгий час вважали, що саме він є власником фірми «Інжпобутсервіс». Проте нині в Єдиному державному реєстрі зазначено, що керує підприємством Андрій Омелях. Дружина Кособуцьгого – Оксана -  є підписантом,  хоча раніше в реєстрі була зазначена  як засновник. 

- Його дружина раніше була власником, на початку 2013 року вони перереєстували фірму з Костополя в Київ, але її знайти зараз не можуть ні там, ні там. Це ознаки шахрайства - вважає сарненський підприємець Станіслав Мичка. - Вони вивели всі активи з фірми. Довели її до банкрутства і переписали на Омеляха.

 

підприємця Станіслава Мичку  фірма дружини Олексія Кособуцького також ввела в оману

Також за інформацією Станіслава Мички, частина коштів з бюджету, перерахованих на «Інжпобутсервіс», потім переводилися на ТОВ «Українська деревообробна компанія» (власником якої є О. Кособуцький – авт.), а звідти закордон.

 За інформацією джерел ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ (наразі неперевіреною - авт.), Олексій Кособуцький  має стосунок (можливо, в якості співвласника) до однієї з фірм у Німеччині. До речі, депутат їздить на Mersedes з німецькими номерами і сам зазначив,що авто належить німецькій фірмі. Детальніше розповісти ЧЕТВЕРТІЙ ВЛАДІ, що це за фірма і чому на її авто він їздить, Олексій Кособуцький відмовився.

 

 

авто, на якому їздить Олексій Кособуцький, належить німецькій фірмі

- Вони використовували нашу техніку, наших працівників і матеріали. Ми повірили йому, бо він голова бюджетної комісії. Без його підпису жодна копійка нікуди не дінеться, - заявляє Станіслав Мичка. 

Колишній директор ПП «Інжпобутсервіс» Віктор Коротчук розповідає, що упродовж трьох місяців Олексій Кособуцький не хотів підписувати його заяви про звільнення з роботи.

- Я звертався в міліцію, тому що не міг звільнитися сам. Я перестав працювати в серпні, а звільнили мене лише у листопаді.

Хоча з серпня по листопад 2013 року Віктор Коротчук, за його словами, не працював, підписи від його імені продовжували ставити на документах.

- В УБОЗі є всі дані за підписи. Там підроблено документів на 2 млн гривень, - каже чоловік.

 

Віктор Коротчук, який керував фірмою дружини Олексія Кособуцького теж підтверджує зловживання власників фірми

- Всі вказівки по роботі давав Кособуцький. У нас не було робітників. Бухгалтер приїжджав з УДК (Український деревообробний комбінат -  ред.). Не було ліцензії. Будівельників, техніки теж не було, - продовжує розповідати Віктор Коротчук.

Також колишній директор підприємства «Інжпобутсервіс» повідомив, що знаходиться воно на території вищезгаданого «УДК».  Правда, потрапити туди практично не можливо. Не те що потрапити. Його тяжко знайти, адже там немає жодної вивіски.

Так виглядають підприємства ззовні.

 

 

 

А от в цій маленькій будці вирішуються усі справи.

 

 

 

На думку адвоката підприємців Миколи Лазарчука, до відповідальності притягнути Олексія Кособуцького фактично немає за що, так як свої підписи він ніде не ставив.

- Уся кримінальна відповідальність падає на директора, або на того, хто ставив підпис, - розповідає Микола Лазарчук. – Щодо підроблених підписів колишнього директора ПП «Інжпобутсервіс» Віктора Коротчука – експертиза довела їх фіктивність. Проте, не відомо хто саме їх підробляв. Навряд чи сам Олексій Кособуцький ставив їх.  Фіктивні підписи використовувалися лише три місяці, а фірма працювала три роки. Тому якщо брати до уваги усю діяльність ПП «Інжпобутсервіс», більшість підписів поставлені саме рукою Віктора Коротчука. Не відомо, яким чином це було зроблено. Можливо, директор підписував усі документи, які йому веліли підписати, можливо, власник фірми не знав про те, які документи підписував Коротчук. Справа досить заплутана. 

 

Мільйони з бюджету для фірми-прокладки 

Отож в цілому ситуація склалася наступним чином. ПП «Інжпобутсервіс» отримала більшість замовлень з обласного бюджету на ремонт доріг у місті Костопіль та Костопільському районі у 2012 та 2013 роках. Так як ні матеріалів, ні потрібної кількості робітників та техніки фірма не мала, керівництво найняло субпідрядників.

Серед них опинилися СП «Костопільагрошляхбуд», КП «Костопількомунсервіс», ТОВ «Нерудпром ЛТД», фізичні особи-підприємці Лісінчук А.В., Мичка С.М., Боровик М.М.

Підприємства та фізичні особи надавали ПП «Інжпобутсервіс» техніку, матеріали та робітників. Після закінчення робіт фірми-підрядники не отримали всіх коштів. Після численних особистих звернень до Олексія Кособуцького, підприємці вирішили подати позови до суду, адже сам депутат навідріз відмовлявся розраховуватися з підрядниками.

Як розповіли нам підприємці, колишня власниця підприємства (тепер – підписант) – дружина Кособуцького Оксана – нічим допомогти не могла, так як усіма справами завідував чоловік. Усі судові позови бізнесменів були задоволені, або частково задоволені на їх  користь. Проте гроші, за їх словами, вони так і не отримали.

Як подає інформацію єдиний реєстр судових рішень, загалом ПП «Інжпобутсервіс» зобов`язали повернути підприємцям та фірмам-судпідрядникам понад 380 тисяч гривен. 

За даними, котрі ЧЕТВЕРТІЙ ВЛАДІ надало Управління з питань будівництва та архітектури Рівненської ОДА за 2012-2013 роки підрядною організацією, що повинна була виконувати майже всі дорожні роботи у Костопільському районі, було ПП «Інжпобутсервіс».

Таким чином близько  92% ( 5 398 984 грн.) коштів із загального фінансування з обласного бюджету (5 855 867 грн.)  в 2012 р. та близько 76% (2 420 451 грн.) із загальної суми (3 191 204 грн.) у 2013 році отримало  ПП «Інжпобутсервіс».

В цей час Управління з питань будівництва та архітектури Рівненської ОДА, яке здійснювало замовлення робіт, очолював депутат Рівнеради від Партії регіонів Юрій Сідлецький.

 

До ПП «Інжпобутсервіс» - у правоохоронців питань на мільйон гривень

У серпні- жовтні 2013 року ПП «Інжпобутсервсіс» займалось ремонтом даху Костопільської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату I – II ступенів.

Покрити одноповерхову невелику школу металочерепицею коштувало рівненським платникам податків більш як пів мільйона. Держфінінспекція стверджує, що значну частину коштів фірма привласнила. Міліція ж стверджує, що збитків завдано більше ніж на половину цих коштів

За словами директора закладу Бабич Євгенії, минулого року гроші на ремонт покрівлі держава виділяла неохоче, проте 550 тисяч гривень таки надали. Грошей не вистачало і не багато організацій згодилося б вкладати свої кошти у ремонт, саме тому, за словами директорки, заклад співпрацював з ПП «Інжпобутсервіс», бо те виявило бажання співпрацювати і знаходилось «на місці», в Костополі.

За словами директорки, фірма виконала роботу достатньо якісно та швидко, в залежності від того, коли з держбюджету надходили кошти. Вийшло навіть так, що школа-інтернат заборгувала їм, але, жінка каже, що школі пощастило, бо «голова комісії з питань бюджету Олексій Кособуцький розуміє, що гроші держава не виділяє, тому школа не може розрахуватись з ПП «Інжпобутсервіс».

Іншої думки про якість виконання цих ремонтних робіт  - контролюючі органи. Згідно висновків Держфінінспеції, оприлюднених на першому етапі перевірки, фірма «Інжпобутсервіс» привласнила близько 70 тисяч гривень з ремонту закладу. Відомо також, що перевірка робіт Держфінінспекцією відбувалась на підвищених тонах, а свідки кажуть, що Олексій Кособуцький сварився і навіть погрожував працівнику, котрий виявив порушення.

- До реєстру досудового розслідування [стосовно діяльності ПП «Інжпобутсервіс»] внесено відомості за ознаками злочину, передбаченою статтею 191, частиною 5-ою (привласнення, розкрадання майна службовою особою), а також 366 статтею, частиною 2-ою (підроблення службовою особою документів), - розповідає ЧЕТВЕРТІЙ ВЛАДІ наприкінці травня т.в.о. начальника слідчого управління УМВСУ в Рівненській області Іван Лішневець. - Справа відкрита в липні 2013 року,  активно розслідувати почали вже в цьому році, в тому числі завдяки громадськості, яка звернула на це увагу. 

Як розповідає  Іван Лішневець, наразі два провадження об’єднані в одне. За одним напрямком досліджується законність освоєння бюджетних коштів по школі-інтернату в місті Костопіль, за іншим - освоєння коштів на ремонт доріг.

- Не можна говорити про остаточні збитки, бо ще не закінчена перевірка фінансової інспекції, каже Іван Лішневець. - Орієнтовно мова йде про 300 тисяч гривень збитків, завданих бюджету при ремонті школи-інтернату. Також досліджується освоєння ремонту доріг в Костопільському районі. Там приблизна сума збитків - 500 - 700 тисяч гривень. Всі документи, пов`язані з господарською діяльністю цієї фірми вилучена. Щодо самого Олексія Кособуцького, то є провадження стосовно підробки диплому, по якому йому вручено про підозру 3 квітня.

Іван Лішневець відмовився підтвердити, але й не заперечив інформацію, оприлюднену раніше підприємцем Станіславом Мичкою про те, що кошти обласного бюджету з «Інжпобутсервісу», заснованого дружиною Олексія Кособуцького, замість оплати послуг перераховувалися на «Український деревообробний комбінат», власником якого є безпосередньо Олексій Кособуцький. Разом з тим Іван Лішневець підтвердив що ряд розрахункових операцій, проведених з ПП «Інжпобутсервіс» на кілька фірм, є сумнівними щодо законності. 

Журналіст ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ  зателефонувала Олексію Кособуцькому і домовилася про зустріч наступного після дзвінка дня. Наступного дня перетелефонувати для уточнення часу та місця зустрічі, але після 4-х дзвінків Олексій Кособуцький так і не підняв слухавки.

Наразі відомо, що Олексій Кособуцький, попри те, що його дружина - засновниця підприємства, пізніше - підписант,  всіляко відхрещується від цього підприємства.  У інтерв`ю, що є на сайті одного з рівненських ЗМІ депутат наголошує на тому, що йому лише подобається те, як ПП «Інжпобутсервіс» виконує дорожні роботи на Костопільщині і він неодноразово співпрацював з цією фірмою, адже роботу вона виконує належним чином. Разом з тим усі підприємці , котрі співпрацювали з підприємством та колишній працівник, стверджують, що саме Олексій Кособуцький вів справи ПП «Інжпобутсервіс» і домовлявся з усіма ними особисто.

На інформацію щодо порушень «Інжпобутсервісу» Олексій Кособуцький спробував дати відповідь на сесії обласної ради 2 квітня:

- Після минулої сесії я особисто ініціював листи в СБУ, УВС і прокуратуру нашої області приблизно такого змісту: «Зважаючи на неодноразові звинувачення від представників громадськості та приватних підприємців про порушення мною чинного законодавства та зловживань в бюджетній сфері прошу надати інформацію стосовно мене про порушення кримінальних справ за період з 24 листопада 2010 року. Тобто за період моєї діяльності як депутата обласної ради. Я отримав відповіді від усіх установ. Ніяких справ стосовно Кособуцького Олексія Миколайовича немає і не було» (власне справи стосовно зловживань бюджетним коштами наразі розслідуються стосовно «Інжпобутсервісу», яка пов`язана з Олексієм Кособуцьким, а не стосовно нього особисто, тож тут депутат не злукавив - ред.).

Оскільки Олексій Кособуцький проігнорував зустріч з журналістом, друкуємо питання, на які ми хотіли би отримати від нього відповідь:

-  Чи правда те, що зараз Ви здобуваєте другу вищу освіту у Львівській політехніці на основі попереднього диплому, стосвно якого вам висунено звинувачення в підробці?

 

- Підприємці, які працювали у підрядності у ПП «Інжпобутсервіс» заявляють, що співпрацювали безпосередньо з Вами і довгий час навіть не знали, що власником фірми є Ваша дружина. Натомість Ви постійно відмовляєтеся від зв’язку з цим підприємством. То, все ж таки, які у вас відносини з ПП «Інжпобутсервіс»?

- У одному з інтерв’ю Ви сказали, що не знаєте таких людей, як Лісінчук, Коротчук, Мичка, Касянчук тощо. Касянчук говорить, що знає Вас і вашу родинк з дитинства. Ви готові йому в очі публічно заявити, що не знаєте його?

 

- Ви їздите на машині з німецькими номерами. Нашій журналістці Ви сказали, що машина належить німецькій фірмі. Що це за фірма? Яким чином з нею пов’язані Ви? Також відомо, що у Вас є ще одна така ж машина. Де вона і хто на ній їздить?

- Ми маємо інформацією про те, що ПП «Інжпобутсервіс» немає відповідної ліцензії, працівників, техніки, матеріалів. Яким чином функціонує фірма, якщо зі штатних працівників там числиться лише директор? І чому саме цій фірмі, а не тій, що має всю цю техніку і людей надавались кошти на ремонт доріг?

- Віктор Коротчук заявляє, що Ви не хотіли звільняти його з роботи. Для цього йому довелося звертатися до правоохоронних органів. Та навіть після звільнення документи підписувались від його імені. Хто підробляв підписи і навіщо?

- Є також інформація про те, що бюджетні кошти з ПП «Інжпобутсервіс» перераховувались на належний вам «УДК». Куди поділись ці кошти? Чи правда те, що вони перераховувались закордон? З якою метою?

- Стосовно ПВКФ «Норд», в якій Ви були директором – як сталося так, що фірма стала банкрутом? Чи правда те, що Ви підробили наказ про своє звільнення з посади директора?

 

- Чому, після того, як Вас призначили головою Бюджетної комісії, фірма, якою володіє Ваша дружина, отримала майже усі замовлення на будівництво та ремонт доріг у Костополі та Костопільському районі?

Бізнеси пов᾽язані з Олексієм та Оксаною Кособуцькими

Інфографіка клікабельна

 

Над публікацією працювали Антоніна Торбіч, Іванна Костюк, Анна Калаур, Володимир Торбіч
Редакція висловлює подяку проекту НАШІ ГРОШІ за допомогу в пошуку інформації

Теги статьи: РовноОлексій Кособуцький

Дата и время 31 мая 2014 г., 13:47     Просмотры Просмотров: 7595
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Одногруппник Героя Небесной Сотни Александра Храпаченко открыл офис партии Шария в Ривном, - волонтер Лозовская
Суд обязал Порошенко извиниться перед Шарием
В Ровно вспышка COVID-19 в местном отделении Общественного ТВ

В Ровенской области подтвердили почти 30 новых случаев коронавируса
В Ровно чиновник горсовета попался на взятке в 67,5 тыс. гривен
Ровно накрыла мощная пылевая буря

Очень спешила: в Ровно пенсионерка застряла на кладбище
"Велике будівництво" Президента: В Ровно строят долгожданную объездную дорогу - Юрий Голик
Муж умер, а жена спасает свою жизнь: в Ривне больница попала в скандал из-за коронавируса

Как ФСБ РФ убивала украинского военного в Ровно
Коронавирус добрался до СБУ: что известно о первых зараженных
Проросійський чиновник часів Януковича влаштував істерику через Бандеру і Майдан

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Как карантин сказался на вашем материальном положении?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.101492