АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 23°C
Харьков: 31°C
Днепр: 32°C
Одесса: 31°C
Чернигов: 22°C
Сумы: 27°C
Львов: 22°C
Ужгород: 23°C
Луцк: 23°C
Ровно: 23°C

Дубровиця: одні рішення голосуємо, інші підписує мер Кузьмич

Дубровиця: одні рішення голосуємо, інші підписує мер Кузьмич
Дубровиця: одні рішення голосуємо, інші підписує мер Кузьмич

Так вже повелося, що кожне місто, село чи сім’я мають свої традиції, започатковані конкретно в цьому осередку.

Та не відстають у цій справі й державні установи, до прикладу такі, як наша Дубровицька міська рада.

Вже стало традицією подавати проекти рішень для ознайомлення депутатам перед сесією не за 10 днів, як це мало би бути, а за день до сесії, хоча останнє дозволяється лише у виняткових випадках.

Тож, виходить, що більшість сесій у нас виняткові.

Таке враження, що ця «традиція» започаткована для того, аби народні обранці не могли вникнути в суть справ, а голосували так, як зручно міському голові. То, що ж тут скажеш?

«Поліський репортер» завжди намагався бути присутнім на сесіях міськради, але так сталося, що на останній, 33-й, побувати не вдалось. Але прагнення бути в курсі того, що відбувається в нашому місті, все ж перемогло лінь. Тож, я взяла у одного з депутатів проекти рішень 33-ї сесії Дубровицької міської ради шостого скликання, а також «Програму соціально-економічного розвитку міста Дубровиця на 2014 рік», інакше кажучи, бюджет, і скрупульозно переглянула їх.

Скажу відверто, певні цифри викликали подив. На «Програму підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», 2014 року було запропоновано суму 5 тис. 900 гривень, в той час, як на «Програму розвитку міжнародної співпраці на 2014 рік» – 18 тисяч гривень! Може,  й справді буде та співпраця, колись.

dubrovica (2)dubrovica (3)dubrovica (4)

Такі рішення надані міською радою.

Та основне навантаження на цьогорічний бюджет склала «Програма реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2014 рік». І хоча це орієнтований обсяг фінансування, його цифра в роздаткових матеріалах для депутатів склала 3271,5 тис. грн. Проте після депутатських голосувань на сесії до проекту було внесено зміни, адже Адам Леонідович Кузьмич після кількарічних суперечок  нарешті, погодився надати гуртожиткові по вулиці Шкільна, 27 статус житлового будинку. Тому на виготовлення проектно-кошторисної документації з переобладнання приміщення було вирішено виділити 160 тисяч гривень. Таким чином, сума для реалізації цієї програми мала б становити 3431,5 тис. грн.

Але журналістська цікавість, мабуть, річ невгамовна. Тому наступним моїм кроком стала перевірка вже самих рішень міського голови, які  викладаються на сайті Дубровицької міської ради.  У додаток до рішення № 806 від 19 лютого 2014 року  згадувані вище 160 тис. грн. на виготовлення проектно-кошторисної документації були внесені, і це добре. Проте занепокоїли суми, яких у цій програмі не мало б бути. Хочу наголосити, що міські депутати, з якими я спілкувалась, одностайно підтверджують той факт, що ніяких змін, окрім внесення 160 тисяч гривень, не обговорювали і, тим паче, за них не голосували. Тоді постає цілком зрозуміле запитання: звідки ж ці цифри взялися?

Справа в тім, що в першому пункті «Програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2014 рік», розміщеному на сайті міськради у двох підпунктах, я побачила таке:

- 1.5. Співфінансування на придбання контейнерів, відповідно до Програм конкурсів – 204,3 тис. грн.

- 1.6. Співфінансування на придбання спецавтомобіля (сміттєвоза) – відповідно до Програми Всеукраїнського конкурсу – 388,8 тис. грн.

Як купували і так і не купили сміттєвоза у Здолбунові читати тут.  Півмільйона грошей пропало, ніхто навіть догани не отримав.

У роздаткових же матеріалах для ознайомлення депутатів із проектами рішень та програмою розвитку міста на цей рік ці суми були кардинально іншими: 1.5. – 99,0 тис. грн., а в 1.6. – 204,0 тис. грн. Різниця разюча, чи не так? Тоді виникла ідея переглянути проекти рішень та програму, які міська рада, згідно із законодавством, повинна викладати на своєму сайті. І, о диво! Цифри в них такі ж, як і в самих рішеннях міського голови та програмі, і це при тому, що на сесії за цими пунктами ніяких змін не вносили. Тобто, на сайті проекти рішень та програма розвитку міста на 2014 рік мали б бути такі ж, які напередодні сесії роздали депутатам.

dubrovica (5)dubrovica (6)

А такі були у проекті рішення за який голосували депутати. (Помітки ручкою зроблені у місцях розходження цифр)

Усе вищеописане, швидше за все, підпадає під визначення «корупційне правопорушення» та під статтю 358 Кримінального кодексу України: підроблення документів.

Але ж хіба може бути, щоб держпосадовець такого рівня свідомо йшов на правопорушення?

Тому я вирішила надіслати запит до міського голови: «Шановний Адаме Леонідовичу! Керуючись п. 1.1 ст. 4 Закону України “Про доступ до публічної інформації”, прошу Вас посприяти у наданні профільними структурними підрозділами рішення від 19 лютого 2014 року № 806 “Про міську Програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2014 рік” із печаткою та підписом голови міської ради. А також надати саму “Програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2014 рік” із печаткою та підписом відповідальної особи».

У відповідь на це на адресу «Поліського репортера» надійшов супровідний лист разом із додатками:

«На Ваш інформаційний запит надсилаємо копію рішення Дубровицької міської ради № 806 від 19 лютого 2014 року “Про міську Програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2014 рік”. Всього на 3 (трьох) арк. Додатково повідомляємо, що, відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації”, прийняті рішення Дубровицької міської опубліковані на офіційному сайті Дубровицької міської ради».

А це – рішення № 806, від 19 лютого 2014 року:

Про міську Програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2014 рік.

Відповідно до пункту 22 ч. 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 91 Бюджетного кодексу України, за погодженням з постійною комісією міської ради з питань промисловості, будівництва, транспорту і зв’язку, міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Затвердити міську Програму реформування житлово-комунального господарства на 2014 рік (далі Програма), що додається.

2. Виконавчому комітету міської ради (Карпович М. І.) забезпечити організацію та виконання заходів Програми.

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії з питань промисловості, будівництва, транспорту і зв’язку (Яременко Ю. А.) та з питань бюджету, фінансів, податкової політики та соціального-економічного розвитку міста (Котяш Я. О.).

Міський голова А. Кузьмич.

Разом із рішенням, відповідно до запиту, міська рада прикріпила й додаток: «Програму реформування житлово-комунального господарства на 2014 рік», почитавши яку (див.скани вище), я ще раз пересвідчилася, що мої очі мене не обманули,  і що цифри справді кардинально інші, ніж ті, за які, розуміючи свою відповідальність, піднімали руки депутати міської ради. Чесно кажучи, вражає зроблене! На рівному місці виникають інші цифри, депутатам роздають одні документи, а приймають і оприлюднюють інші? Фактично з висоти його керівної посади виходить, що хочу, те й ворочу. Виникає запитання: де ті, хто би мав хоч якось контролювати роботу міського голови?

Якщо всі вищеописані факти потраплять на огляд прокуратури, то вона вже буде робити власні висновки щодо його роботи. Чому в міській раді панує цілковите відчуття безпокараності? Чи так має бути? Та і самі депутати повинні спитати апарат міської ради: що це за вільний стиль у оприлюдненні неголосованих рішень.

До речі, щоб качати рішення із сайту Дубровицької міської ради,  потрібно пройти процедуру реєстрації. Напевне, для того, щоб персоніфікувати своїх відвідувачів і слідкувати за їх рівнем лояльності до влади? І чому на сайті міськради є якийсь прихований текст?

dubrovicadubrovica_reestrdubrovica_reestr1

Та хочеться статтю закінчити не запитанням, а пропозицією: щоб усі держпосадовці та працівники органів місцевого самоврядування, зважаючи на ту ситуацію, в якій зараз перебуває наша країна, не займалися дерибаном та окозамилюванням, підміною документів, а пам’ятали, що «гільйотина закону» може тор­кнутися кожного, хто його порушить.

Ганна Петрівська, Микола Орлов


Теги статьи: РовноАдам Кузьмич

Дата и время 03 июня 2014 г., 11:09     Просмотры Просмотров: 6868
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Как карантин сказался на вашем материальном положении?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.102244