АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

Власник клініки ISIDA розповів, чому в Україні не можна народити дитину так само дешево, як у Прибалтиці

Власник клініки ISIDA розповів, чому в Україні не можна народити дитину так само дешево, як у Прибалтиці
Власник клініки ISIDA розповів, чому в Україні не можна народити дитину так само дешево, як у Прибалтиці

Сьогодні витрати на народження дитини в хорошій клініці в Прибалтійських республіках становлять близько $400, а в Україні для цього необхідно кілька тисяч доларів. І відбувається це через те, що кожна приватна клініка повинна нести на собі витрати, які в розвинутих країнах бере на себе держава, йдеться в новому випуску передачі Перша шпальта (ПШ) на каналі UA: Перший, партнером якої виступає НВ.

У тому, що у нас в країні є тільки клініки преміум-класу, з високими розцінками, та заклади з вкрай низьким рівнем медичного обслуговування немає нічого дивного, каже власник клініки ISIDA Віктор Козін. Найдорожче стоїть забезпечення безпеки. Якщо в Литві виникає загроза дитині або вона народжується недоношеною, то клініка передає її в спеціальний державний центр. В Україні ж приватні клініки так не чинять, а створюють умови для таких дітей у себе і за свій рахунок. «Коли все добре, 400 доларів достатньо. Але для того, щоб справлятися з екстраординарними випадками – ні», – пояснює Козин.

Створити ж клініки, які б розвантажили приватні пологового будинку на державному рівні неможливо у нинішній ситуації через неефективне використання державних коштів. За словами генерального директора Медичної лабораторії Діла Олексія Бабича, державні установи витрачають гроші вкрай неефективно.

Вирішити цю проблему повинна анонсована МОЗ реформа охорони здоров’я. Вона пропонує передавати кошти не всім медичним установам, незалежно від якості послуг. А пацієнтам, а вони вже будуть вибирати куди їм іти в державну або приватну клініку. «Гроші повинні йти за пацієнтом», – говорить керівник проекту Medland Михайло Міщенко.

 Втім, реформа йде в країні вкрай повільно через те, що парламент ніяк не може прийняти необхідні для цього закони.

Також у передачі дивіться репортаж ПШ про IT-фахівців. І про те, як до цього ставляться в адміністрації президента. А також про те, чи збереже Мінагрополітики фінансову підтримку аграріям.

Завершує традиційний огляд економічних новин від спеціального кореспондента ПШ Майкла Щура.


Теги статьи: ISIDA

Дата и время 30 октября 2015 г., 21:33     Просмотры Просмотров: 3247
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы открытие рынка земли?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
1.335693