АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 14°C
Харьков: 16°C
Днепр: 17°C
Одесса: 18°C
Чернигов: 13°C
Сумы: 15°C
Львов: 13°C
Ужгород: 14°C
Луцк: 13°C
Ровно: 13°C

Швайка роздасть чверть мільярда на стабілізацію цін лише обраним молокопереробникам

Швайка роздасть чверть мільярда на стабілізацію цін лише обраним молокопереробникам
Швайка роздасть чверть мільярда на стабілізацію цін лише обраним молокопереробникам

Аграрний фонд України 28 травня оголосив відкриті торги на постачання у червні-серпні масла та сухого молока на очікувану суму 235 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Планується придбати 3350 тонн масла по 40,8 тис грн./т та 2300 тонн сухого знежиреного молока по 42,9 тис грн./т.

Розкриття пропозицій призначено на 16 червня.

Згідно конкурсної документації, у тендері можуть брати участь лише виробники продукції, які підписали Меморандум «Про узгодження дій між Міністерством аграрної політики та продовольства України та молокопереробними підприємствами».

Цей меморандум передбачає придбання масла по 40,81 грн./кг та сухого молока по 42,86 грн./кг для забезпечення стабілізації закупівельних цін на молоко у сільськогосподарських товаровиробників. Вказані ціни є значно нижчими від нинішніх роздрібних та гуртово-відпускних цін.

Станом на дату укладання Меморандуму 15 травня від молокопереробних підприємств його підписали п’ять фірм – ПАТ «Галичина», ПАТ «Дубномолоко», ДП «Старокостянтинівський завод сухого молока», ТОВ «Терра Фуд» та ТОВ «Техмолпром». При цьому міністр агрополітики Ігор Швайка підкреслив, що Меморандум є відкритим документом, до якого за бажанням можуть долучатись інші молокопереробники.

Від учасників торгів вимагається надати довідку про наявність обладнання та матеріально-технічної бази, в якій необхідно зазначити що учасник є безпосередньо виробником предмету торгів та підписав Меморандум й додати оригінал листа Міністерства аграрної політики та продовольства України, що підтверджує підписання учасником зазначеного меморандуму.

Потенційні учасники можуть долучитися до Меморандуму та отримати від Мінагрополітики лист-підтвердження вони мають до кінцевої дати подання пропозицій, а саме до 16 червня. Порядок приєднання до Меморандуму, так само як порядок та строки отримання в Мінагрополітики листа, що підтверджує підписання учасником зазначеного меморандуму, в конкурсній документації Аграрного фонду і на сайті Мінагрополітики не вказано.

Це перші оголошені Аграрним фондом торги з 2011 року, коли його закупівлі були звільнені від загального порядку проведення державних тендерів відповідно до Закону України «Про державну   підтримку   сільського   господарства   України». З ухваленням у квітні 2014 року нової редакції Закону «Про здійснення державних закупівель» Аграрний фонд має проводити процедури закупівель та оприлюднювати інформацію про результати на загальних підставах.

Від «Наших Грошей»

Обмеження щодо участі в тендері виключно підписантів Меморандуму суперечить Закону «Про здійснення державних закупівель» та «Про захист економічної конкуренції».

Так, хоча в документації й зазначено, що вітчизняні та іноземні учасники беруть участь у процедурі закупівлі на рівних умовах, але обмеження кола учасників підписантами Меморандуму фактично звужує його виключно до вітчизняних виробників, що отримали від Мінагрополітики відповідного листа–підтвердження та зобов’язані виконувати умови Меморандуму – зокрема, забезпечити стабілізацію закупівельних цін на молоко у сільськогосподарських товаровиробників та утримання на рівні зазначеному в Меморандумі й сприяти стабільному та безперебійному забезпеченню потреби внутрішнього ринку молочними продуктами.

В будь-якому разі, згідно Закону «Про здійснення державних закупівель» умови, порядок та процедури закупівель товарів, робіт і послуг можуть установлюватися або змінюватися виключно цим Законом, крім випадків, передбачених цим Законом. Випадку обмеження конкуренції колом підписантів міністерських меморандумів Закон не містить.

 

Наші гроші


Теги статьи: Аграрний фонд УкраїниШвайка

Дата и время 10 июня 2014 г., 17:28     Просмотры Просмотров: 2375
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Как карантин сказался на вашем материальном положении?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.260863