АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 13°C
Харьков: 18°C
Днепр: 16°C
Одесса: 14°C
Чернигов: 14°C
Сумы: 17°C
Львов: 11°C
Ужгород: 12°C
Луцк: 12°C
Ровно: 12°C

Чому 128 бригаду перевели служити у болото

Чому 128 бригаду перевели служити у болото
Чому 128 бригаду перевели служити у болото

Про це depo.ua повідомив речник Генштабу Владислав Селезньов.

Нагадаємо, на початку листопада стало відомо, що легендарну 128 бригаду напередодні зими "планово переводять" з сектору "А" (Луганський напрям), де вони стояли з травня, на Яворівський полігон "для підвищення боєздатності.

У секторі "А" бригада вже встигла підготуватися до зими, облаштувати та утеплити бліндажі, запастися дровами. На полігоні на бійців чекало голе поле з калюжами. Не було ані світла, ані харчів, ані навіть лісу, щоб якось опалити вогкі намети.

Отак 128 бригада облаштувалася за рік в секторі "А".

 Чому 128 бригаді доводиться спати у болоті замість бліндажів - фото 1

А отак живуть зараз у наметах.

 Чому 128 бригаді доводиться спати у болоті замість бліндажів - фото 2

"Люди закопуються в землю, дістають ліс, - розповідають бійці, які просили не писати їхні прізвища, бо й так проблем вистачає. – Начальство потім скаже, "ну, це ж армія". Але армія, це ж не значить заганяти людей в скотські умови! Бригада не шукає легкого життя. Просто люди підготувалися до зими, готові були виконувати всі завдання. Тут раптом витягли всіх в поле. Зараз протримають в болоті два місяці і назад в АТО. Люди всі перехворіють: бронхіти, ангіна, запалення легень, будуть виснажені і в лютому знову, вже в третій раз будуть вимушені облаштовуватися на новому місці".

У цьому неподобстві звинувачують Генштаб. У Генштабі відповідають, що  військовослужбовці багато в чому самі винні.

"Коли бригада передислоковується, попереду відсилається обоз із військовослужбовцями підрозділу, які повинні підготувати умови для розгортання табору. Тобто це завдання особового складу 128 бригади! Ми також, коли змінювали місце дислокації, першою справою ставили намет, окопувалися, ставили туалет. Коли був підполковником, також все це робив. Немає спеціального підрозділу, який за них це зробить", - поясняє Селезньов.

Про те, щоб у розташування бригади був діставлений ліс, за словами Селезньова, також повинна була потурбуватися сама бригада. Командир повинен був завчасно звернутися із заявкою у службу забезпечення, замовити дошки, дрова, а потім відправити людей на склад, забрати усе це та привезти.

При цьому, чи була завчасно подана заявка не відомо ані представнику Генштаба, ані джерелам depo.ua в 128 бригаді. Але бійці кажуть, що завчасно попереджали командування бригади про їхні потреби на 500 кубометрів лісу.

Попри скарги бригади на те, що їх замість придатних до життя умов доправили у самісіньке болото, де вони всі від холоду будуть хронічно заструджені, в Генштабі вважають, що це цілком придатні умови для бойового злагодження. Інакше кажучи, нормальні умови їм не ствітять, бо це за думкою Генштабу, нормальні умови і є.

"Я не пам’ятаю такого, щоб спочатку жили у наметах, а потім переводили в казарми. Є час для проведення заходів по бойовому злагодженню, для цього в польових умовах розгортається польове містечко, його обладнують, - розповідає Селезньов, а на "цивільне", чи дійсно це може підвищити бойову підготовку, відповідає. - Боєготовність підвищується від бойової підготовки та відпрацювання завдань. А від скиглення та капризів бойова готовність не підвищується"

Пізніше від тилової служби стало відомо, що 128 бригаді відправлено 30 кубометрів дощок для підлоги, 40 кубометрів дров для опалювання наметів, виділено 15 автомобілів для перевозки всіх цих речей та 10 туалетів польових будує квартирно-експлуатаційна частина.

Але на той час, коли готувався цей матеріал у бригаді нам сказали, що досі нічого не отримали та самостійно облаштовують намети, щоб вивести з них воду.

Депо


Теги статьи: 128 бригада

Дата и время 17 ноября 2015 г., 19:28     Просмотры Просмотров: 7762
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Нужно ли посадить Медведчука?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.049011