Хто став завгоспом у Порошенка

Хто став завгоспом у Порошенка
Хто став завгоспом у Порошенка

Очільник “ДУСі” Сергій Березенко – племінник соратника Порошенка, колишній радник Черновецького. Його батько і кузен в рекламному бізнесі

Державне управління справами (ДУС) – найзакритіший орган державної влади. 

З моменту його створення Леонідом Кучмою в 2000-му році його постійно переслідували скандали через відмивання державних коштів, – пише INSIDER. Свого часу створення цього цього монстра пролобіював тодішній голова адміністрації президента Володимир Литвин, протягнувши на посаду голови Юрія Дагаєва. Після смерті Дагаєва структурою керував Ігор Бакай, за часів Віктора Ющенко – Ігор Тарасюк, за часів Віктора Януковича – Андрій Кравець.

Саме через ДУС команда минулого президента замовляла будівництво та ремонти державних резиденцій, в яких Віктор Янукович відпочивав, полював та приймав гостей. Згідно з “Вісником держзакупівель”, в 2013 році ДУС віддала 41,4 млн грн. лише на поточні витрати: авіаперельоти чиновників, виготовлення державних нагород, зв’язок, харчування посадовців і таке інше.

Загалом щорічно на функціонування цього органу витрачається близько мільярда гривень державних коштів. Згідно з діючим законом про держбюджет, цього року сума витрат на нього складає 1,06 млрд грн. Тоді як в перший рік створення становила лише 306 мільйонів.

Швидка ротація

ДУС здійснює матеріальне забезпечення найвищих державних чинів. Але в першу чергу – діяльність президента та його адміністрації.

Але, після втечі Януковича 21 лютого, керівники ДУС змінились аж чотири рази. 26 лютого в.о. керівника ДУС Олександром Турчиновим було призначено першого заступника Кравця – Георгія Берадзе.

До роботи в ДУС, він працював на посаді заступника міністра кабінету міністрів. Це кадровий чиновник. Вже близько 10 років він займається тим, що матеріально забезпечує потреби високопосадовців.

21 березня керівником ДУС став народний депутат від фракції УДАР Сергій Аверченко. 25 квітня замість нього в.о керівником ДУСі призначено колишнього депутата Київської обласної ради Олега Чернецького.

За інформацією Українських новин, швидку зміну керівників ДУС здійснював голова АП за Турчинова – колишній народний депутат від фракції “Батьківщина” Сергій Пашинський. Таким чином він, нібито, намагався приватизувати Житомирський лікеро-горілчаний завод, що входить до структури ДУС.

Сам Пашинський стверджує, що просто відправив на завод перевірку КРУ, бо він начебто займався нелегальним експортом олії. “Ф вони КРУ не пустили, а потім мене звинуватили у рейдерстві”, – виправдовується Пашинський. До речі, він збирався розформувати ДУС, але завадила перемога Порошенка в першому турі.

 

І ось, після інавгурації президента Порошенка новим керівником ДУС став 30-річний Сергій Березенко.

Згідно з офіційною біографією нового посадовця, він закінчив Києво-Могилянську академію, в 2005 році створив ГО “Український Молодіжний Собор”.

В 2006 році Березенко став депутатом Київради від Блоку Леоніда Черновецького. Працював радником київського міського голови Черновецького. В квітні 2007 року очолив Головне управління сім’ї, молоді та спорту Київської міськдержадміністрації. На позачергових виборах в 2008 році знов став депутатом Київради від Блоку Черновецького.

Свою каденцію він закінчив у фракції “Ініціатива”, яку очолював Ігор Кононенко, бізнес-партнер новообраного президента Петра Порошенка. Втім, київську організацію “Собору” Березенко очолював до 2012 року.

“Найближчим другом Сергія в був Олексій Засенко. Разом вони пройшли в міськраду по спискам Блоку Черновецького, разом перейшли фракцію “Ініціативіа”, разом працювали в земельній комісії Київради”, – розповів INSIDER один з членів апарату Київради, що не побажав назвати себе.

Видання Comments.ua називає Засенка одним з найближчих соратників колишнього секретаря Київради Олеся Довгого.

Впливовий родич

Чим обумовлені політичні вподобання молодого Березенка? Тим, що він є племінником засновника партії “Українська платформа “Собор” Анатолія Матвієнко. Саме за його квотою Березенко очолював управляння в КМДА.

Матвієнко – народний депутат чотирьох скликань. В останню каденцію, з 2007 по 20012 рік він перебував у фракції НУНС, яка підтримувала Ющенка. Зараз Матвієнко –перший заступник голови “Собору”. Посаду голови він віддав своєму соратнику Павлу Жебрівському.

Фото: Facebook Анатолія Матвієнка

Сам Матвієнко на останніх виборах очолював передвиборчий штаб кандидата в президенти Порошенка в Івано-Франковській області. До цього Матвієнко балотувався в народні депутати на Вінничині, але знявся на користь людини Порошенка Григорія Заболотного. І передав йому увесь штаб разом з його керівником Березенком. Потім він допомагав і самому Порошенку в рамках кампанії.

“Дядько – це квиток, який дав Березенко можливість увійти в цей круг і познайомитися з майбутнім президентом, але це не рука, яка його постійно підштовхує. Він спроможний працювати і претендувати на посади без допомоги”, – розповів INSIDER про родинні зв’язки призначенця його соратник в Київраді Михайло Яковчук.

За його словами, Березенка вибрали завдяки роботі у штабі Порошенка.

“Він був в повазі в штабі, тому що вміє якраз добре збивати ціну в підрядників “, – каже один з колег Березенка по штабу.

INSIDER хотів поспілкуватися з новим головою ДУС, щоб дізнатися його плани щодо реформи відомства. Але його помічниця повідомила, що він знаходиться у відрядженні за кордоном. Втім, як повідомило джерело INSIDER, президент дав Березенку доручення, яке пов’язене з ситуацією на Сході. Голова ДУС знаходиться в Україні, але віддав телефон помічниці і наказав казати, що він виїхав з країни.

Реклама нового завгоспа

 Батько нового голови ДУС Іван Березенко має спільний бізнес з 33-річним Павлом Матвієнком, сином Анатолія Матвієнка.

Згідно з Держреєстром юросіб, вони навпіл володіють інвестиційною компанією “Кампас”, що була створена в 2008 році. Деякий час в 2012 році її очолював сам Сергій Березенко. 

Бізнес Березенків та Матвієнків зосереджений на рекламі. “Кампас” є засновником рекламного агентства “Ай Ем Ей Медіа” та рекламної компанії “Центр Медіагруп”. Згідно з розпорядженням Київської міськдержадміністрації, в жовтні 2010 року “Центр Медіагруп” отримав погодження використання рекламних площ в касовій залі станції метро “Либідська” та на платформі станції метро “Лук’янівська”.

“Кампасу” належить 90-відсоткова частка в уставному капіталі “Наукового центру “Укрістсервіс”. Інші 10% компанії належать Богдану Бобровському, який був помічником Сергія Березенка, коли той працював депутатом Київради.

Згідно з Держреєстром, діяльність цієї фірми полягає в добуванні газу. Втім, по профілю вона не працює. В грудні минулого року Київській окружний адмінсуд видав постанову, в якій “Укрістсервіс” фігурує, як “підозрілий контрагент”.

Разом з Бобровським батько нового голови ДУСі володіє компанією “НТЦ “Аквакультура”, яка займається організацією відпочинку на природі.

Батьку Березенка також належить компанія “Гранитон Сервіс”, яка займається видобутком декоративного та будівельного каменю та компанія “Сенд Ресурсс”, що видобуває пісок, гравій, глину і каолін, виробляє цеглу.

У батька Березенка також є частки в рекламних агентствах “Агатмедіа” та “Альфа плюс Омега”.

Ще один товариш Сергія Березенка – політолог Артем Біденко, який також є заступником голови партії “Собор”. Разом вони навчались у “Могилянці”.

Як розповів Біденко, до того, як вирішив піти на держслужбу, він також займався рекламним бізнесом. Він був співзасновником двох рекламних компаній: “Регіон-Медіа” та “Рубі Консалтинг”. Зараз він чекає призначення на посаду директора Департаменту суспільних комунікацій КМДА.

Біденко входить в правління ГО “Союз сприяння розвитку реклами на транспорті в місті Києві”, який очолює Павло Матвієнко – кузен очільника ДУС.

Який об’єм рекламного Івана Березенка і Павла Матвієнка? “Весь обсяг ринку реклами в метро за рік складає близько 50 млн грн. Це на 15-20 компаній, які там працюють”, – розповідає Біденко. – Це невеликий бізнес, там немає великих компаній”.

Що буде з ДУС

Люди, які працювали з Сергієм Березенком, характеризують його, як гарного менеджера. “Незважаючи на свій вік, він працював e земельній комісії і при цьому займався питаннями ремонту шкіл, завжди мав вникнути у справу, якою займався”, – розповідає Михайло Яковчук.

Політолог Олег Мєдвєдєв та Сергій Березенко/Фото: Facebook Березенка

Колеги відповідального за матеріальне забезпечення президента розповідають, що він має ключові властивості менеджера: обов’язково вислуховує інших, але рішення приймає сам.

Що він буде робити на новій посаді? “Наскільки мені відомо, у нього була зустріч з президентом. Там перед ним поставлені завдання економії витрат та підняття фінансової ефективності підприємств ДУС “, – розповів INSIDER співрозмовник, знайомий з ситуацією в Адміністрації президента.

За його словами, позиція Порошенка полягає в тому, щоб відмовитись від перельотів за державний кошт. Тому треба бути вирішувати, що робити з авіаційним парком державної авіакомпанії “Україна”.

“Сергій жартує, що реформа “ДУСі” – це єдиний шанс для нього, щоб журналісти припинили згадувати йому той час, коли він був радником Черновецького”, – розповідає Біденко.

INSIDER

Дата и время 12 июня 2014 г., 11:27     Просмотры Просмотров: 10741