АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 13°C
Харьков: 19°C
Днепр: 18°C
Одесса: 17°C
Чернигов: 12°C
Сумы: 16°C
Львов: 13°C
Ужгород: 14°C
Луцк: 13°C
Ровно: 13°C

Генпрокуратура зацементувала продаж «Донбасенерго» колишньому власнику «Межигір’я» Гуменюку

Генпрокуратура зацементувала продаж «Донбасенерго» колишньому власнику «Межигір’я» Гуменюку
Генпрокуратура зацементувала продаж «Донбасенерго» колишньому власнику «Межигір’я» Гуменюку

Суд відмовився скасувати акти Кабміну та всі рішення Фонду держмайна про продаж державного пакету акцій ПАТ «Донбасенерго» у розмірі 60,77% підприємству «Енергоінвест Холдинг» екс-нардепа від Партії регіонів Ігоря Гуменюка. Про це свідчить постанова Окружного адміністративного суду міста Києва від 13 травня.

З позовом визнати ці рішення протиправними до суду на початку лютого цього року звернувся заступник генпрокурора. Він вказав, що в результаті уточнення плану приватизації пакету акцій «Донбасенерго» було значно звужено коло потенційних покупців.

Також на думку ГПУ, уряд діяв у спосіб, не передбачений законодавством, а Фонд держмайна вийшов за межі своїх повноважень і прийняв рішення з питання, що належить до компетенції Кабміну. Зокрема, уряд передав пакет акцій підприємства Фонду держмайна, який затвердив уточнений план розміщення акцій підприємства і вніс додаткові умови участі покупців в конкурсі. А уряд у подальшому своїм розпорядженням лише затвердив ці умови продажу.

Суд дійшов висновку, що продаж пакета акцій ПАТ «Донбасенерго» здійснювався з дотриманням всіх вимог законодавства.

Суд вказав, що рішення про приватизацію 60,77% акцій «Донбасенерго» було прийнято урядом 30 січня 2012 року, а норми, на порушення яких вказує Генпрокуратура, вступили в дію вже після цього. Так, зміни, відповідно до яких рішення про приватизацію та затвердження умов продажу об’єктів паливно-енергетичного комплексу приймає Кабмін, набула чинності влітку 2012 року. А чинне станом на січень 2012-го законодавство передбачало не затвердження, а погодження Кабміном плану розміщення акцій держпідприємства. Суд вказав, що сам план розміщення акцій також відповідає законодавству.

Стосовно встановлення Фондом держмайна додаткових умов участі покупців у конкурсі з продажу 60,77% акцій «Донбасенерго», то суд вказав, що пропозиції щодо необхідності встановлення цих додаткових умов Фонду держмайна надало Міненерговугілля. Враховуючи це, а також те, що «Донбасенерго» є природною монополією, яка суттєво впливає на умови діяльності Донецького регіону, ФДМУ правомірно встановив додаткові умови до учасників конкурсу.

Генпрокуратуру у березні очолив представник ВО «Свобода» Олег Мохницький. Після його призначення Генпрокуратура не змінила позовних вимог та не уточнила свою позицію у справі, наслідком чого стало судове затвердження приватизації державної енергокомпанії.

Конкурс з продажу 60,77% акцій «Донбасенерго» відбувся 21 серпня 2013 року. До участі в ньому були допущені два підприємства: ТОВ фірма «ТехНова» та ПАТ «Енергоінвест Холдинг». Переміг «Енергоінвест Холдинг», який запропонував найвищу ціну – 718,92 млн грн.

Серед вимог до потенційних учасників конкурсу були, зокрема, такі: продаж протягом трьох останніх років електроенергії на оптовому ринку України в обсязі не менш як 15% обсягу виробництва «Донбасенерго»; видобування протягом такого ж періоду вугілля в обсязі не менш як 15% обсягу споживання вугілля держпідприємством, тощо.

Результати цього приватизаційного конкурсу раніше також оскаржило ТОВ «ТехНова»,яке контролює колишній народний депутат від «Нашої України» Анатолій Шкрібляк. Фірма орендує три ТЕЦ в Черкасах, Чернігові та Сумах.

На думку економічних експертів, судові оскарження були від початку спрямовані на легітимацію приватизації «Донбасенерго». Компанія була продана за низькою ціною, що могло створити питання у разі зміни влади. Ціна компанії, виходячи з продажної вартості, виявилася у п’ять разів менше її річного доходу (1,06 млрд грн. за всі 100% акцій проти 5,50 млрд грн). Крім того, «Донбасенерго» залучило на модернізацію 2,5 млрд грн, а Нацкомісія регулювання енергетики вже гарантувала повернення цих коштів, включивши інвестиційну складову в тариф компанії.

ПАТ «Енергоінвест Холдинг» контролює екс-нардеп від Партії регіонів Ігор Гуменюк. Раніше він був власником фірми «Танталіт» – номінального власника землі під резиденцією «Межигір’я» Віктора Януковича. Новим власником «Танталіту» восени 2013 року себе оголосив нардеп від Партії регіонів Сергій Клюєв.


Теги статьи: ДонбассэнергоГуменюк

Дата и время 12 июня 2014 г., 11:47     Просмотры Просмотров: 3186
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Как карантин сказался на вашем материальном положении?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.318602