Голова Держекоінспекції відновив корупційні схеми за допомогою «регіоналів»?

Голова Держекоінспекції відновив корупційні схеми за допомогою «регіоналів»?
Голова Держекоінспекції відновив корупційні схеми за допомогою «регіоналів»?

Ми продовжуємо досліджувати тему корупційних зловживань у стінах Держекоінспекції України. Цього разу начальник Державної екологічної інспекції у Черкаській області Микола Клименко відкрив завісу над досі прихованими від громадськості зловживаннями його керівника – голови Держекоінспекції України Андрія Заїки. Пан Клименко виклав скандальні факти у листі, який направив прямо до Арсенія Яценюка, у Кабінет Міністрів. Цей документ є у розпорядженні редакції knk.media – наші журналісти ретельно проаналізували цей «крик душі» і ось що з’ясували.

Кабінет Міністрів не раз відзначався вибірковим призначенням на керівні посади у різних відомствах. За словами пана Клименка, Андрія Заїку, незважаючи на відсутність кваліфікаційних вимог, достатнього досвіду і необхідної освіти, було призначено на посаду Голови Державної екологічної інспекції України за поданням його кума – Ігоря Шевченка, в минулому Міністра екології та природних ресурсів України. Якого звільнили цього року з посади міністра з великим скандалом. Практично – за профнепридатність.

А вже будучи Головним екологічним інспектором України, Заїка пригрів у стінах екоінспекції цілу когорту екс-регіоналів, які навіть не є державними службовцями та не мають законних повноважень виконувати чиновницькі обов’язки. Принаймні про це стверджує скаржник у своєму зверненні. Розглянемо про кого ж йдеться – прізвищ у документі багато.

Серед призначених Заїкою власних «радників»:

Про цих осіб, які навіть не є держслужбовцями, Заїка потурбувався найбільше – і виділив їм у приміщенні Державної екологічної інспекції окремий кабінет.

Крім цього, начальник Держекоінспекції дав вказівку всім працівникам цього відомства узгоджувати кожен проект зі згаданими вище екс-регіоналами, які фактично є сторонніми особами у цій державній установі. Головний екоінспектор також допустив Василенко та Слободянину до документів з обмеженим доступом з грифом «Для службового користування», до таємної інформації та конфіденційних особових справ співробітників Державної екологічної інспекції України та її територіальних органів.

Микола Клименко також вважає, що зазначені особи здійснюють повний контроль за всіма документами, що входять та виходять з інспекції.

«Заїка, використовуючи своє посадове становище, усупереч інтересам служби, шляхом залякувань, звільняє із займаних посад головних спеціалістів, завідувачів секторами та начальників відділів, які мають відповідний багаторічний фах та досвід у сфері екології, та призначає на їх місця осіб із сумнівною репутацією, які не мають належного фаху та досвіду у цій сфері», – розповідає черкаський начальник Держекоінспекції.

Зі слів пана Клименка, також варто зазначити, що Заїка створив групу «колекторів». Яка «… усупереч наділеним повноваженням, під різними приводами та підставами виїжджає до територіальних органів Держекоінспекції, залякуючи та шантажуючи, вимагає від керівників регіональних органів хабарі та інші вигоди в інтересах самого Заїки», – пише він. А якщо підлеглі відмовляються відкуплятись, то їх просто звільняють за неіснуючими приводами. Клименко називає конкретні прізвища таких вимагачів у Держекоінспекції: це виконуючий обов’язки завідувача сектора по роботі з персоналом Дузінкевич, виконуючий обов’язки завідувача сектора внутрішнього аудиту Слива та виконуючий обов’язки головного спеціаліста з питань запобігання та виявлення корупції Огерук.

Власне наші читачі можуть самі ознайомитись з повним переліком порушень законодавства і корупційної діяльності, які зацвіла буйним цвітом з приходом до керівництва ДЕІ згаданого вище Андрія Заїки.  

Наша редакція теж мусила звернутись до Арсенія Петровича напряму – нас дуже цікавить питання, якими критеріями керувалися, призначаючи на керівну посаду центральної органу виконавчої влади України Андрія Заїку, у якого відсутні профільна вища освіта, досвід та стаж роботи за спеціальністю в природоохоронних органах та на державній службі загалом. І хто нестиме відповідальність за цього керівника. Відповідний запит нами був надісланий 4 листопада.

КНКewe333354

Реакція з Кабміну не забарилась. Однак від самого Яценюка ми, звісно, нічого не почули. Відповіла на наші запитання, сумбурно і заплутано, пані Шустенко, директор департаменту інформації та комунікацій. По суті відповіді на наші чіткі запитання – нема взагалі. А до чого пасаж про те, що вони не є розпорядниками запитуваної інформації – взагалі не зрозуміло. А хто ж ще має відповідати, який державний орган, про призначення керівника ЦОВВ??? Власне читачі самі тепер можуть порівняти наші запитання (зверху) та їх відповіді (знизу)

0ввв1

Єдина логічна окраса цього документа – останній абзац, який, мабуть, нас мусив потішити. Це інформація про те, що за зловживання службовими повноваженнями Андрій Заїка отримав дисциплінарне стягнення.

0ede2

Адже 23 вересня Арсеній Яценюк оголосив керівнику Держекоінспекції догану за неналежне контролювання Миколаївської та Одеської екологічних інспекцій, що вже є першим кроком до його відставки.

Та наразі knk.media очікує не цих застарілих інформаційних «подачок». До чого вересень, якщо зараз вже друга половина листопада і СБУ викриває нові зловживання у відомстві Заїки – затримання на корупції прямо в центральному офісі ДЕІ України. У його кабінеті!

Пані Шустенко, коли ви дасте чесну відповідь, як ви насправді реагуєте на системні факти хабарництва в Державній екологічній інспекції? Що буде з цим зверненням пана Клименка – теж формальна відписка? Тоді запитаємо інакше: а вам Майдан не сниться?

http://knk.media/

Дата и время 24 ноября 2015 г., 14:23     Просмотры Просмотров: 9655