АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 26°C
Харьков: 30°C
Днепр: 30°C
Одесса: 29°C
Чернигов: 26°C
Сумы: 28°C
Львов: 12°C
Ужгород: 14°C
Луцк: 14°C
Ровно: 15°C

Міністр Петренко сказав неправду

Міністр Петренко сказав неправду
Міністр Петренко сказав неправду

Як ми спробували отримати новий закордонний паспорт "за тридцять хвилин", і що з цього вийшло

Минулого тижня Павло Петренко публічно демонстрував роботу Єдиного центру надання адміністративних послуг в одному з районів Києва. Аби показати, що реформи міністерства ефективні, чиновник вирішив особисто перевірити процедуру на практиці - обміняв закордонний паспорт на новий.

У присутності десятків журналістів, клієнтів установи та з експертами групи Реанімаційного пакета реформ міністр заповнив анкету, сфотографувався та заплатив за обмін документа. З його слів, тепер процедура обміну закордонного паспорта громадянина України забиратиме в українців лише 30 хвилин.

"Минулого разу на отримання закордонного паспорта я витратив декілька днів, збираючи відповідні довідки у різних відомствах. Тепер ця процедура у єдиних центрах надання адміністративних послуг займає максимум 30 хвилин", -- зазначив Павло Петренко. Міністр запевнив, що iстотно скоротити час отримання різного виду адміндокументів вдалося завдяки рішенню уряду, прийнятому в середині травня. Згiдно з ним, єдиним центрам надання адміністративних послуг додалося роботи.

Чиновник так переконливо розповідав про те, що отримати документ справді дуже легко, що я вирішила й собі обміняти закордонний паспорт на новий. Тим бiльше що тепер, зі слів міністра, ця процедура триває лише півгодини!

Тож прямую у Єдиний центр надання адміністративних послуг у Львові. Маю редакційне завдання особисто перевірити, чи відповідають дійсності заяви міністра. ... 11.00. У приміщенні десятки людей. Робота центру нагадує конвеєр - клієнти заповнюють документи, чекають, коли на електронному табло з’явиться їхній номер, iдуть до віконця, де працює працівник центру, вирішують свої питання, потім знову заповнюють документи. Процес безперервний.

У центрі всюди вивішено оголошення з довiдковою інформацією. На аркушах паперу надруковано роз’яснення про те, як внести відомості до державного реєстру, як зареєструвати фізичну особу як підприємця тощо. Проте ані слова ніде нема про те, як можна обміняти закордонний паспорт на новий. Дивно. ...

Підходжу до віконечка №2. Питаю консультантку, де можу обміняти закордонний паспорт на новий. Почувши запитання, дівчина отетеріла, глянула на мене, мов на божевільну.

“У нас закордоннi паспорти не обмiнюють. Такої послуги не надаємо. Йдіть у Головне управління міграційної служби”. Кажу дівчині, що бачила, як у Києві міністр юстицiї обмінював паспорт саме в Єдиному центрі надання адміністративних послуг. "Вам потрібно йти у міграційну службу. Тут паспорта ви не обміняєте", -- запевнила дівчина.

Підходжу ще до кількох віконець у центрі, питаю те саме. Проте всі працівники запевнили, що в Єдиному центрі надання адміністративних послуг iз закордонними паспортами не працюють.

Вочевидь, таку послугу надають лише міністрам, а простим смертним доводиться традиційно йти в міграційну службу, стояти в довжелезних чергах та оформляти масу документів.

Юлія ГОЛОДРИГА, газета "Експрес" 


Теги статьи: Петренко павел

Дата и время 16 июня 2014 г., 19:59     Просмотры Просмотров: 2672
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Ахметов оценил «неисполнительность» Петренко
Министр юстиции Павел Петренко исчез
Министр Юстици Павел Петренко использует "левые" номера на своем автомобиле

Схемы Минюста: ведомство ушло в глухую оборону
С начала 2019 года с неплательщиков алиментов взыскали более 3,2 млрд грн
Стало известно, сколько заработал в мае глава Минюста Петренко

Внеочередные выборы Рады под угрозой: Минюст не хочет регистрировать изменения в уставе “Слуги народа”
Действительно ли могут отобрать жилье за долги по коммунальным платежам
Каждого пятого новорожденного украинца регистрируют без отца

В Минюсте уточнили, когда появится решение суда по Супрун
Мінюст переховав СЕТАМ у Нацагентстві юриста Петренка напередодні розгляду монополії в АМКУ
Собственник киевского завода ПАО «ЭМЗ» обратился к министру юстиции Павлу Петренко – просит защиты от рейдеров

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Как карантин сказался на вашем материальном положении?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.116398