АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 17°C
Харьков: 17°C
Днепр: 19°C
Одесса: 21°C
Чернигов: 16°C
Сумы: 16°C
Львов: 18°C
Ужгород: 18°C
Луцк: 17°C
Ровно: 17°C

Лісовий бізнес "сім’ї" або Як свободівець Валерій Черняков освоює чорні гроші Януковича. ДОКУМЕНТИ!

Лісовий бізнес "сім’ї" або Як свободівець Валерій Черняков освоює чорні гроші Януковича. ДОКУМЕНТИ!
Лісовий бізнес "сім’ї" або Як свободівець Валерій Черняков освоює чорні гроші Януковича. ДОКУМЕНТИ!

Досье на Чернякова

Практически вся карьера Чернякова связана с лесным хозяйством и… ВО «Свобода». В 1986 году был направлен в Днепровско-Тетеревское государственное заповедное лесоохотничье хозяйство на должность егеря Сухолучского спецлесничества. С 1988 по 1991 год работал лесником Турийского межколхозного лесхоза. С 1991 по 2001 год был инструктором Волынского объединения восточных единоборств. С 2003 по 2004 год работал в Турийском гослесхозе.

Еще в начале 90-х годов был председателем Ковельской городской организации Социал-Национальной партии Украины (предтечи ВО «Свобода»). В 1998 году был заместителем главы Волынской областной организации. Является главой контрольно-ревизионной комиссии партии. В 2009 году возглавил Полтавскую областную организацию ВО «Свобода».

На парламентских выборах 2012 года был избран народным депутатом от ВО «Свобода» (№22 в избирательном списке).

 

Бизнес Чернякова

 

Согласно официальной декларации в 2011 году Черняков был частным предпринимателем. Но на редкость неудачливым – за целый год его доходы составили 0,00 гривен. Члены семьи тоже смогли заработать лишь 844 гривны.

В то же время, у Чернякова есть земельный участок площадью 1000 квадратных метров. Но нет ни дома, ни квартиры. В целом, у семьи Чернякова вообще нет своего жилья.

При этом на Чернякова зарегистрировано сразу несколько автомобилей. В чатности, это Ауди-100 1988 года выпуска, два грузовых Мерседес -409 1991 и 1992 года выпуска и грузовой Рено-Трофик 1998 года выпуска. 

Как сообщали СМИ, 24 декабря 2012 года в Луцке недалеко от Центрального рынка стреляли в народного депутата от ВО «Свобода» Валерия Чернякова. По некоторой информации, депутат возвращался с Закарпатья на собственном автомобиле. Пуля пробила лобовое стекло автомобиля и задела висок депутата. На место происшествия прибыла «скорая», которая забрала депутата в больницу. Работает оперативно-следственная группа. Оружие, из которого были сделаны выстрелы, уточняется. «Валерий Черняков.

Схеми Чернякова

Кампанія по боротьбі з корупцією та зловживаннями у Держагентстві лісових ресурсів України, анонсована її новим главою - "свободівцем" Валерієм Черняковим, забуксувала. Учасники лісового ринку очікували, що новоспечений бос першою справою візьметься за скандально відоме дітище свого попередника Віктора Сівця - держпідприємство "Укрлесконсалтінг". Ця компанія, в якій зосереджені фактично всі важелі впливу на лісове господарство, вже не перший рік продукує і контролює всі схеми в галузі.

Нова мітла не стала поспішати з ліквідацією схем. Навпаки, головний лісник країни вирішив взяти їх під свій контроль. Одним з його перших кадрових рішень стало призначення на посаду гендиректора "Укрлесконсалтінга" свою людину – Стефана Стефановського. У лісовій справі він новачок, зате має солідний досвід роботи на керівних посадах. Свого часу Стефановський встиг попрацювати директором департаменту пруденційного нагляду Держфінпослуг, керівником філії земельного кадастру в одному з найбагатших на земельні скандали передмість Києва - Бориспільському районі, начальником управління внутрішнього аудиту Держказначейства, заступником керівників концернів "Авіація України" і "Енергокомплекс". На колишніх корупційних діяннях ДП "Укрлесконсалтінг" нове керівництво вирішило не акцентувати увагу, а нові завдання компанії були позначені досить розпливчасто.

Реальний обсяг експорту лісоматеріалів нікому не відомий. У Держлісагентстві стверджують, що в тіні знаходиться всього 0,5% операцій з деревиною. Учасники ринку говорять про 20%, а екологи - про 50% ДП "Укрлесконсалтінг" створювалося під офіційним приводом моніторингу ринку лісу. Насправді дітище головного лісника Януковича виконувало зовсім інші функції: визначала, скільки деревини буде продано на внутрішньому ринку і скільки піде на експорт, підшукували серед іноземних компаній "правильних" покупців, згодних платити окремо за ліс і за так звані маркетингові послуги. Формально експортом лісу займалися лісгоспи, але без дозволу "Укрлесконсалтінга" вони не могли вибирати покупця і встановлювати ціни.

У 2010 р. основними покупцями експортованого Україною круглого лісу були турецькі фірми - переробники деревини. У 2011 р., коли за справу взявся "Укрлесконсалтінг", склад партнерів змінився. Нові договори укладалися вже з фірмами -"прокладками", зареєстрованими у Великобританії і на належних їй островах, а також в США та Нової Зеландії. Саме у цих посередників доводилося купувати ліс деревообробним компаніям. Наприклад, в 2011 р. лісгоспи продали тільки двом посередникам - фірмам Eloderio Ltd і LIGO - 154,7 тис. кубометрів дуба, що становить 24% від загального обсягу реалізованої лісопродукції. Деревину продавали за низькою ціною - 320 євро за кубометр, тоді як середньосвітова ціна на аналогічну продукцію становила від 500 до 600 євро за кубометр. У результаті такої афери ці фірми отримали навар порядку 400-470 млн грн. Про кінцевих бенефіціарів компаній -"прокладок" можна тільки здогадуватися. Хоча сам Віктор Сівець неодноразово згадував, що працює під патронатом сина екс-президента - Олександра Януковича.

Іноземним покупцям, які мають представництва в Україні, ліс збували за іншою схемою. Їм в обов’язки поставили укладення договору на маркетингові послуги. Контракти доводилося підписувати з фірмами, зареєстрованими в Панамі, Нової Зеландії та інших екзотичних країнах. Платежі за деревину йшли безпосередньо лісгоспам, а гроші за "додатковий сервіс" осідали на офшорних рахунках цих фірм. Вартість послуг останніх за останні сім років зросла з $ 6 до $ 12 за кубометр.

 

Це ціни(ФОТО), за якми Черняков та ко, зобов’язують всіх працювати та списки так званих  "погоджених" споживачів.

 

Згідно цього документу Черняков і ко успішно освоюють гроші, що залишились від мафії Януковича.

 

Таким чином після революції лісгоспи України почали ставати на ноги. Але на превеликий жаль, буквально в травні все повернулось на свої місця. Одночасно всі експортні споживачі скинули ціни на 6-12$. Потім з невідомої пошти на Обласні управління почали присилати списки з назвами фір кому можна а кому неможна. Для того щоб відправити продукцію на експорт потрібно взяти сертифікат походження деревини в Укрлісконсалтингу. Вони буквально в один день перестали давати ці сертефікати на фірми які відсутні в списках. В результаті чого вагони лісгоспам прийшлось розвантажувати шо по одній області призвело до збитку в 500 тис.грн.

Для довідки в 2013 році за рахунок нашої області консалтинг відмив 1,5 млн.доларів за рахунок експорту. Це все повертається. СБУ та ГПУ про це знають але нічого не роблять їм видно також платять. 

Олег Прохожий


Теги статьи: Державне агенство лісових ресурсів УкраїниВіктор СівецьСтефан СтефанськийВалерій Черняков

Дата и время 19 июня 2014 г., 11:21     Просмотры Просмотров: 11689
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
09 августа 2020 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Изменилось ли ваше отношение к Владимиру Зеленскому за последний год?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.104446