АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 23°C
Харьков: 24°C
Днепр: 26°C
Одесса: 25°C
Чернигов: 23°C
Сумы: 24°C
Львов: 14°C
Ужгород: 18°C
Луцк: 16°C
Ровно: 18°C

На кожного члена Правого Сектору уже заведена справа, – Стерненко

На кожного члена Правого Сектору уже заведена справа, – Стерненко
На кожного члена Правого Сектору уже заведена справа, – Стерненко

Очільник Правого Сектору Одеси та області розповів про політичні переслідування та відхід Дмитра Яроша із організації. 

Інтерв’ю керівника Одеського обласного осередку НВР “Правий сектор” Сергія Стерненка для“Громадського ТБ” Одеси передає видання ІНФОРМАТОР.

Сьогодні повинні були знову розглядати твою міру запобіжного заходу, чому відклали?

Відклали тому, що, наскільки мені відомо, суддя вже мабуть собі влаштував відпустку. Тому розглядатись питання про продовження терміну дії особистих зобов’язань або, я не виключаю, перегляд виду запобіжної міри – буде орієнтовно 4-5 січня наступного року.

По справі моїй зараз вже почались певні рухи, тобто я їх не прослідковував перші три місяці (слідчий то був на лікарняному, то поїхав у відпустку, то в нього було відрядження, жодних слідчих дій не проводилось). І ось лише за останні декілька тижнів слідство вже почало робити якусь роботу.

Десь орієнтовно на кінець січня – середину лютого буде розглядатись справа по факту в суді по суті, і тоді вже можна буде про щось більш детально говорити.

З тих матеріалів справи, з якими я зміг ознайомитись, жодної доказової бази не випливає взагалі, та вона в принципі, апріорі бути не може. А там загалом п’ять томів, здається, кримінальної справи і мені дадуть їх на ознайомлення лише через пару тижнів, не раніше. Тоді вже можна буде більш детально якось розбирати те, що вони там понаписували.

Це єдина справа, за якою проходиш ти або інші учасники Руху “Правий сектор” Одеси?

Це відомо лише прокуратурі та МВС. Я думаю, на кожного члена “Правого сектора”, який має більш-менш якусь вагу, вже не одна кримінальна справа, кримінальне провадження відкрито, вони лише чекають певного часу.

А те, що змінилось зараз. Зараз же в нас вже не міліція, а поліція. Все міняється?

Був помідор – став томат.

Тобто по факту, як для тебе – нічого не змінилося?

Змінилась, відносно, патрульна служба при МВС в позитивну сторону, це не можна не відмітити, не відзначити. Але я б не сказав, що на глобальному рівні в нас щось змінилось, і що міліцейська система почала працювати по-новому.
Тим паче, що від патрульних не дуже багато вже й залежить. Ми, на жаль, спостерігаємо те, що вищі міліцейські чини, які працювали й при Януковичу й були пов’язані з багатьма скандалами за час своєї кар’єри, так само працюють. От чого тільки вартий нещодавній скандал з тим же Паскалом, якого зі скрипом, після дуже великого тиску громадськості було звільнено з посади заступника голови національної поліції.

Чи є надія, що коли пройде переатестація, справи проти патріотів буде закрито?

Сумніваюсь, тому що в нас вказівки по руху і відкриттю цих справ ідуть не зовсім від керівництва МВС, а від інших можновладців які стоять біля керма в нашій країні.

Сьогодні Дмитро Ярош повідомив про те, що він розпочинає новий рух в Україні. Як до цього відносишся ти?

Моє ставлення я поки що лишу при собі, до з’їзду в січні. Відбудеться всеукраїнський з’їзд Національно-визвольного руху “Правий сектор”, де будуть вирішуватися стратегічні питання для нашого руху, це перше. Друге – я вважаю що, все, що не робиться, робиться на краще. Така в мене життєва позиція випрацьовувалась протягом останніх двох років. Вона підтверджується постійно.

Що стосується одеського осередку саме “Правого сектору”, ми працюємо так само в штатному режимі, підпорядковуємось центральному проводу та нашому безпосередньому керівництву. Тому я не можу сказати що для нас будуть якісь зміни. Тим паче, що “Правий сектор” ще з самого початку існування ніколи не керувався однією людиною. У нас був провідник Дмитро Ярош, але в нього не було таких повноважень одноосібно керувати організацією. Це завжди робилось колегіально відповідними членами проводу.

Чи є в одеській організації такі люди, які хочуть піти саме за Ярошем, а не залишатися в руху “Правий сектор”?

Серед членів одеського обласного осередку “Правого сектору” таких людей нема, я вже з усіма спілкувався.

Тобто, для Одеси “Правий сектор” залишиться таким, який він був?

Ми приходили сюди в першу чергу задля ідеї мабуть, і задля того, щоб реалізовувати певні наші задачі, які ми ставимо самі перед собою, або перед нами постає виклик часу. Тому ми в першу чергу працюємо для українського народу і для одеситів.

Те що там відбувається в Києві і на глобальному рівні не дуже нас так прямо сильно стосується якщо чесно, тому що в нас тут є своя робота, свій фронт діяльності, в нас тут суди майже кожного дня. Тому я думаю ставити питання про те, чи зміниться наша стратегія взагалі, чи будемо ми якось інакше працювати або чи відділиться частина людей і перейде до іншої структури взагалі питання не стоїть.

Якщо так складеться, що з’явиться осередок нового руху в Одесі, чи буде “Правий сектор” співпрацювати з осередком нового руху, який започаткував Дмитро Ярош?

Однозначно поки що не можу відповісти на це питання, тому що загальної стратегії діяльності ми ще не опрацювали саме в даному напрямку по лінії нашої організації. Але все буде видно з часом і, знову ж таки, дивлячись які то будуть люди. Тому що люди теж бувають різними і в них бувають цілі які іноді розходяться.

Информатор


Теги статьи: Правый секторСтерненко Сергей

Дата и время 02 января 2016 г., 10:49     Просмотры Просмотров: 1468
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Автоподставами на трассе теперь занимаются не только аферисты
"Покушение?" Известный активист показал, как его пытались "убрать"
"Готовили 50 убийств": в России взорвались угрозами в сторону Яроша и Ко

Против интернет-издания «Страна» открыли ещё одно уголовное дело
В России украинца осудили за символику Правого сектора
В центре Киева люди с нашивками "Правого сектора" и "Нацкорпуса" регулярно избивают подростков – вице-премьер

Российский адвокат профинансировал "Правый сектор"
Начальника-копа из Одессы поймали на взятке: что о ней известно
На Донбассе в тылу ВСУ обстреляли машину командира роты Правого сектора

В Одессе совершили покушение на известных активистов, противников Труханова
«Дмитро помоги! Они боятся твоего имени!» Российский казак обратился к Ярошу
"Хороший блокбастер": пропагандисты насмешили видео боя с "Правым сектором" на Донбассе

Комментарии:

comments powered by Disqus
21 сентября 2018 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.425579