АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -5°C
Харьков: -3°C
Днепр: -1°C
Одесса: -2°C
Чернигов: -4°C
Сумы: -5°C
Львов: -4°C
Ужгород: -1°C
Луцк: -4°C
Ровно: -4°C

Луцький інженер-механік заробляє на сонячній електростанції до 9 тис. гривень у місяць

Луцький інженер-механік заробляє на сонячній електростанції до 9 тис. гривень у місяць
Луцький інженер-механік заробляє на сонячній електростанції до 9 тис. гривень у місяць

У Луцьку інженер-механік Віталій Урбанович встановив сонячні батареї на даху власного будинку і не лише економить на оплаті за електроенергію, а й заробляє до 9 тис. гривень у місяць.

З січня 2014 року міні-електростанція, яка включає 45 сонячних панелей загальною потужністю 10 кВт, виробила 12 263 кВт-год, передає Район.Луцьк.

За словами Віталія Урбановича, СЕС працює не на всю потужність через невдалий варіант даху, димоходи, які створюють тінь, та похмуру погоду, а найефективніша вона влітку. З мережі раціоналізатор бере мало електроенергії завдяки гібридному інвертору, який заряджає акумулятори й дозволяє накопичувати енергію.

«За електроенергію, яку віддаю у мережу, держава минулого року платила 3,89 гривні за кВт-год, з 25-го серпня 2015 року цей показник піднявся до 8,57 гривні, а зараз тариф ще більший, бо його прив’язали до курсу євро, – каже Віталій Урбанович. – Кожного місяця підписую акт про обсяг проданої електроенергії».
Приміром, за місяць, протягом якого йшли дощі, лучанину заплатили 3042 гривні, а у найбільш погожий місяць він заробив 9300 гривень. Віталій Урбанович уклав угоду з обленерго до 2030 року.

Сьогодні електроенергію за «зеленим» тарифом можуть продавати домогосподарства, які експлуатують сонячні станції потужністю до 30 кВт(раніше 10 кВт). Однак якщо встановлювати СЕС зараз, тариф буде меншим – 4,80 гривні за кВт-год, каже раціоналізатор. «Краще збільшити ефективність тієї системи, що є, і продавати по 10 кВт-год, – пояснює Віталій Урбанович, додаючи, що спробує встановити станцію потужністю 30 кВт на будинку, де жила бабуся.

Раціоналізатор також планує замінити застарілий сонячний коллектор на сучасніший з ККД до 80-85%, а також поставити тепловий насос, для якого вже пробурив свердловини і привіз обладнання. Луцький інженер-механік, який за Радянського Союзу працював на Львівському заводі з ремонту обчислювальної техніки, встановлює обладнання власноруч інакше – обійшлося б надзвичайно дорого.

Альтернативними джерелами енергії Віталій Урбанович зацікавився ще у 2005-му на конференції з питань енергозбереження у Дублянах.

За словами раціоналізатора, сьогодні в Україні мало спеціалістів, які справді можуть дати слушну пораду та допомогти. «Компанії, які пропонують встановлення сонячних панелей, практично не мають такого досвіду і зазвичай розказують багато зайвого і неправильного, взятого з інтернету», – наголошує лучанин.

Віталій Урбанович радить не купувати сонячні батареї, які були у користуванні, бо їх з якоїсь причини зняли. Сам лучанин надає перевагу обладнанню німецького виробництва. «Німецькі сонячні панелі мені допомагає придбати один поляк, який правдами-неправдами купує їх на заводі(згідно із законодавством завод може продати продукцію тільки юридичній особі), – розповідає раціоналізатор. – Крім того, виникають проблеми з доставкою: беру з собою людей і по дві панелі на кожного завожу, бо дозволено тільки вантаж до 50 кілограмів вартістю 500 євро на особу».

Китайські панелі від німецьких відрізняються тим, що у перших штрих-код наклеєний на скло, а у других – знаходиться за склом, ділиться секретами лучанин.

Сонячна панель німецького виробництва обходиться лучанину у 180 євро – в Україні їх продають по 200 євро і вище. За словами Віталія Урбановича, на облаштування станції пішло близько 12 тисяч євро. «За старим тарифом СЕС окупилась би за 5 років і 9 місяців, а зі збільшеним – буде швидше», – сподівається раціоналізатор.

Зоря Прирпіння

http://glavpost.com/


Теги статьи: ЭлектроэнергияИзобретенияКреативные эксперименты

Дата и время 03 января 2016 г., 17:05     Просмотры Просмотров: 1537
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Договорняк вместо миллиарда долларов. Кому достанется крупнейшая энергокомпания страны после приватизации
Рейтинг европейских столиц по ценам на электроэнергию: на каком месте Киев
В Украине может взлететь цена на электроэнергию: что об этом известно

Ахметов и Россия получат все!
В Евросоюзе ожидают снижения тарифов для населения Украины в 2019 году
Саакашвили сообщил очень плохую новость для украинцев

В Киеве ЖЭК незаконно грозится отключать лифты и электроэнергию из-за долгов
Украинец собрал самый экономичный автомобиль
В Украине тарифы на электричество будут считать по-новому

Водитель довел соцсети до слез своим самодельным ГБО
Проблема в одном – многолетний сговор киевских энерговоротил с местными властями и регулятором (НКРЭКУ), – Кучеренко
Киевляне задолжали за электроэнергию более 260 млн гривен

Комментарии:

comments powered by Disqus
14 декабря 2018 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.161455