АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 19°C
Харьков: 21°C
Днепр: 24°C
Одесса: 27°C
Чернигов: 18°C
Сумы: 18°C
Львов: 18°C
Ужгород: 24°C
Луцк: 18°C
Ровно: 18°C

З 1 січня для юридичних осіб в Україні змінилися «правила гри»

З 1 січня для юридичних осіб в Україні змінилися «правила гри»
З 1 січня для юридичних осіб в Україні змінилися «правила гри»

Із 1 січня 2016 року набирають чинності основні зміни до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» від 15.05.2003 р. № 755-IV, якими, зокрема, установлюються спецправила для припинення та виділення юросіб.

Виділення. У разі виділення юросіб потрібно здійснювати держреєстрацію нових (які виділилися зі старого) підприємств. Окрім того, вимагається держреєстрація змін до відомостей (які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців і громадських формувань, далі — Єдиний держреєстр) про юрособу, із якої відбулося виділення, щодо юридичної особи — правонаступника. З останнього моменту виділення вважається завершеним.
 
Злиття. У разі злиття юросіб провадиться держреєстрація новоствореного підприємства та держреєстрація припинення юросіб, котрі брали участь у злитті. Припинення буде завершено з дати держреєстрації припинення юросіб, які «злилися».
 
Перетворення. Під ним слід мати на увазі зміну організаційно-правової форми юрособи (ч. 1 ст. 108 ЦКУ). Наприклад, товариство з обмеженою відповідальністю можна перетворити в приватне акціонерне товариство.
У разі перетворення підприємства здійснюється держреєстрація припинення однієї юрособи й держреєстрація новоутвореної юрособи з новою організаційно-правовою формою. Перетворення вважається завершеним із дати держреєстрації новоствореної юридичної особи.
 
Поділ. Під час поділу юросіб потрібно проводити держреєстрацію нових підприємств і держреєстрацію припинення розділеної юрособи. Процедура поділу завершується з моменту держреєстрації припинення юридичної особи, що припиняється в результаті поділу.
 
Приєднання. Приєднання юросіб вимагає держреєстрації припинення фірм, які приєднуються, і держреєстрації змін до відомостей Єдиного держреєстру про правонаступництво юрособи, до якої вони приєднуються. Із моменту держреєстрації змін до відомостей Єдиного держреєстру процедура приєднання вважається завершеною.
 
7dniv.

Теги статьи: Закон

Дата и время 04 января 2016 г., 14:07     Просмотры Просмотров: 3887
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
21 августа 2018 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.057324