АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 0°C
Днепр: 2°C
Одесса: 4°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 0°C
Львов: 5°C
Ужгород: 7°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

Країна невдалих терактів. Як воювати з ІДІЛ

Країна невдалих терактів. Як воювати з ІДІЛ
Країна невдалих терактів. Як воювати з ІДІЛ
Італії вдалося знайти метод, який дозволяє знешкоджувати терористів задовго до того, як вони будуть готові напасти

У Франції влада раз за разом виявляється захопленою зненацька терактами, які призводять до великих людських жертв; в Бельгії терористи роками приїжджали і від’їжджали, дивно легко купуючи знаряддя. Але саме Італія довго вважалася найбільш вразливою. Країна, по суті, була своєрідною передовою для всіх недавніх експедицій в мусульманські Афганістан, Ірак і Лівію; більше того, вона голосно підтримувала політику США і активно співпрацювала з Ізраїлем, в останні роки - на багатомільярдних військових проектах, які мали широкий розголос.

Мусульманське населення Італії перевищує 2 млн, а захист її кордонів завжди була сумнівним - а останнім часом і зовсім ніяким через масову міграцію мусульман Сирії, Туреччини, Ірану, Афганістану і Пакистану, країни, де понад 60% населення підтримують Ісламську державу.

Але в Італії від рук ісламських терористів не загинув ніхто.

І справа не в тому, що терористи не намагалися. З 11 вересня 2001, коли італійські служби зовнішньої розвідки, внутрішньої безпеки, карабінери (військова поліція) і поліцейські сили були раз і назавжди приведені в стан бойової готовності, вони виявили і запобігли сотні терактів на різних стадіях, від простого планування на словах до повноцінних дій, подібних тим, які терористам вдавалося здійснити у Мадриді, Лондоні, Парижі, Тулузі, Копенгагені, Брюсселі та інших містах. Тільки в Італії змовники так і не стали терористами, навіть незважаючи на те, що Ватикан - найбільш знакова мета в Європі, а тепер і ключова мета ІДІЛ, судячи з опублікованих відео.

Французи скаржаться, що у них занадто багато підозрюваних, але брати приклад з італійців не хочуть

Італії пощастило з природними і рукотворними красотами, але її успіхи в контртерроризме поки не мають нічого спільного з удачею.

Вся справа в методі, який заснований на одному фундаментальному усвідомленні: терористичні атаки не можна передбачити і запобігти - всі ці зусилля просто приречені через величезну кількість можливих цілей і дат скоєння теракту. Не можна сподіватися і на розкриття плану теракту в останній момент - як правило, терористи виявляють себе тільки коли стає занадто пізно.

Насправді, є один-єдиний по-справжньому дієвий спосіб: стежити за усіма підозрюваними 24 години на добу, сім днів на тиждень, щоб заарештувати і вбити їх у разі спроби атаки, якою б несподіваною вона не була.

Тим не менш, це можливо тільки у випадку, якщо кількість потенційних підозрюваних - сотні, а іноді і тисячі - різко скоротити, щоб з’явилася можливість приставити до них досить персоналу. Як мінімум чотири людини на кожного дійсно небезпечного підозрюваного команди з 24 людини на кожну потенційну атаку.

Саме в цьому італійці разюче відрізняються від французів, бельгійців або британців, які продовжують стежити за підозрюваними, заповнюючи гору звітів, немов якісь біографи.

Італійці, навпаки, діють за перших ознак дій. Іноді це перехоплення дзвінка або листа, або ж сигнал від агента - Італія інвестує невеликі суми в завербованих іноземців, але платить їм регулярно. Але найчастіше - людина говорила про джихад або намір вступити в ИГИЛ, доповідають друзі.

За цим слідує допит. Багатьох незабаром відправляють додому, якщо виявиться, що вони просто хвалилися. Тих, хто пишається своєю войовничістю, затримують, а їх записи дивляться на предмет можливих приводів до затримання, подальшому суду і вироку - на відміну від французів, які до злодюжок-бойовиків ставляться як до злодюжок, а не як до бойовиків. Якщо знаходяться які-небудь проблеми з імміграційними документами, цих людей депортують, навіть якщо вони вже отримали італійське громадянство - ця міра застосовувалася до кількох войовничим імамів (її 181 імам в даний момент знаходиться у в’язниці).

За допомогою цих методів кількість людей, за якими потрібно стежити 24/7 , скорочується до контрольованого рівня.

В США ФБР "допомагає" підозрюваним, підсилаючи до них агентів, які пропонують зброю, вибухівку та інше. Якщо вони відмовляються і дзвонять у поліцію, їх викреслюють зі списку підозрюваних. Якщо ж вони готують атаку, ФБР затримують їх, і вони отримують до 20 років тюремного ув’язнення за спробу організації теракту. Французи скаржаться, що у них занадто багато підозрюваних, що вони не в змозі встежити за тисячами потенційних терористів. Вони відмовилися від італійського, так і від американського методу скорочення кількості підозрюваних. Подивимося, чи зміниться їх підхід тепер.

Едвард Люттвак

Переклад НВ


Теги статьи: ИталияТерроризмТеррористы

Дата и время 06 января 2016 г., 11:13     Просмотры Просмотров: 1247
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Уйдет ли Луценко в отставку?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.066404