АНТИКОР — національний антикорупційний портал
МОВАЯЗЫК
Київ: 25°C
Харків: 29°C
Дніпро: 29°C
Одеса: 28°C
Чернігів: 26°C
Суми: 27°C
Львів: 22°C
Ужгород: 28°C
Луцьк: 21°C
Рівне: 20°C

Чим кращий Луньов за Кривоноса в якості головного спецпризначенця країни

Читать на русском
Чим кращий Луньов за Кривоноса в якості головного спецпризначенця країни
Чим кращий Луньов за Кривоноса в якості головного спецпризначенця країни

Віктору Муженку все ж таки вдалося проштовхнути свою креатуру на посаду голови Сил спеціальних операцій

Схоже, голова Генштабу Віктор Муженко скористався внутрішнім конфліктом на Банковій, де не могли вирішити, хто ж повинен очолювати новостворені Сили спеціальних операцій, і таки проштовхнув свою людину – генерал-майора Ігора Луньова. "Було дві кандидатури: генерал Луньов Ігор Васильович та полковник Кривоніс Сергій Григорович. Рішенням атестаційної комісії було визначено основним кандидатом генерал-майора Луньова, якого вже міністр оборони призначив на цю посаду", - заявив Муженко за результатами конкурсу.

Варто зазначити, що Луньов в 2001-2003 роках був командиром 25-ї повітряно-десантної бригади. Згодом став заступником начальника штабу 6-го корпусу. Станом на липень 2014 року, себто у самий розпал бойових дій на Донбасі, Луньов став заступником командувача Високомобільних десантних військ з бойової підготовки. Як зазначається у офіційних документах, Луньов був одним з тих, хто безпосередньо командував українськими військами у Донецькому аеропорту. "Підрозділи під його безпосереднім керівництвом щоденно відбивали до шести атак супротивника. За весь період оборони аеропорту знешкоджено до п’яти складів боєприпасів сепаратистів, понад 6 вогневих точок мінометів та бойових машин. Знешкоджено понад 70% підрозділів сепаратистів "Гіві" та "Мотороли", - говориться у обґрунтуванні нагородження Луньова орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня. В результаті, на той момент полковник Луньов у жовтні 2015 року отримав генеральське звання.

Конкурент Луньова - полковник Сергій Кривоніс, якого багаторічна помічниця президента Петра Порошенка, народний депутат Ірина Фриз називала чи не єдиним спеціалістом, який має як досвід проведення спецоперацій, так і бачення створення структури у відповідності до стандартів НАТО, все ж таки був усунутий від головного крісла ССО, і стане заступником Луньова. За плечима Кривоноса не лише успішні операції в зоні АТО (зокрема, біля Краматорська), але і реалізація перших кроків з розбудови ССО.

Втім, останнім часом багато говорять про внутрішні конфлікти всередині військового командування. Мова йде про неприязні стосунки між Муженком та Кривоносом, який займався підготовкою Сил спеціальних операцій. Конфлікт розгорівся під час проведення навчань ССО з боку іноземних інструкторів у листопаді минулого року.

Якщо коротко, то ситуація наступна: попри підготовку для навчань Хмельницького полігона Муженко почав наполягати на тому, щоб проводити навчання на Яворівському полігоні. Нібито це було пов’язано з низькою якістю полігона. Втім, в Міноборони неофіційно говорили про бажання Муженка повністю контролювати процес підготовки ССО. А полігон у Яворіві, де проходять обкатку чи не всі військові підрозділи, для цього був набагато зручнішим. В результаті, стався інцидент, коли за вказівкою керівника Генштабу на Хмельницький полігон просто не пустили… іноземних інструкторів, які були змушені мало не добу чекати розпоряджень. За чутками, це викликало серйозну негативну, хоч і не публічну, реакцію з боку західних партнерів.  

Після втручання у ситуацію Фриз, навчання ССО таки пройшли на Хмельниччині. Однак Кривоносу, який з жовтня 2014-го обіймав посаду начальника управління спеціальних операцій Генерального штабу, довелося поступитися кріслом голови ССО. У ЗМІ писали, що Муженко взагалі хотів відсторонити Кривоноса від роботи ССО, але заяви громадськості, військових, політичних діячів призвели до того, що в ситуацію втрутився президент, і Кривоноса зберегли. Втім, чи виллється співпраця ставленика Муженка Луньова та Кривоноса – це питання риторичне. Проблема полягає в тому, що амбіції можуть призвести до розбрату всередині керівництва ССО. І тоді нічого путнього з цього проекту годі й чекати…

Depo.Влада


Теги статті: Кривонос СергейЛунев ИгорьССО

Дата і час 06 січня 2016 г., 15:39     Переглядів Переглядів: 9821
Коментарі Коментарі: 0


Коментарі:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наші опитування

Чи є у вас у місті підрозділи тероборони?

Показати результати опитування
Показати всі опитування на сайті
0.039576