АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 0°C
Днепр: 2°C
Одесса: 4°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 0°C
Львов: 5°C
Ужгород: 7°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

Російські експерти — про "підвищену концентрацію смертей людей, які несуть відповідальність за анексію Криму"

Російські експерти — про "підвищену концентрацію смертей людей, які несуть відповідальність за анексію Криму"
Російські експерти — про "підвищену концентрацію смертей людей, які несуть відповідальність за анексію Криму"
Політолог Андрій Піонтковський та військовий експерт Павло Фельгенгауер пояснюють, чи є політичний підтекст у декількох поспіль смертей високопоставлених військових чиновників в Росії

Два дні тому, 4 січня, раптово помер голова Головного розвідувального управління Росії, генерал-полковник Ігор Сергун. Торік, 27 грудня, від зупинки серця помер заступник начальника штабу повітряно-десантних військ РФ генерал-майор Олександр Шушукін. У 2014-му, під час анексії Криму, саме він керував російськими військовими. Кількома днями раніше Шушукіна, 10 грудня, після невдалої операції помер екс-мер Севастополя, один з ініціаторів анексії півострова, Валерій Саратов.

Низка раптових смертей воєначальників, відповідальних за "кримську операцію", стала приводом для дискусій – чи не є це спланованою "зачисткою". НВ запитало в експертів, чи слід пов’язувати між собою ці випадки.

Андрій Піонтковський, російський політолог

Така концентрація смертей людей, які несуть пряму відповідальність за анексію Криму, звертає на себе увагу. Але у нас немає ніяких даних, які дозволили б будувати конспірологічні теорії. За винятком, хіба, несподіваної та необережної заяви міністра оборони РФ Сергія Шойгу, який висловив співчуття у зв’язку із загибеллю генерала та начальника ГРУ Ігоря Сергуна. Слово "загибель" для військового зазвичай означає загибель в бою, а не шлункове захворювання чи [смерть] від інфаркту. Так що такою приказкою Шойгу звертає на себе увагу.

У нас немає ніяких даних, які дозволили б будувати конспірологічні теорії. За винятком, хіба, несподіваної та необережної заяви міністра оборони РФ Сергія Шойгу

Крім того, якщо спуститися з такого вищого рівня російської військової ієрархії і звернутися до Лугандонії, яку зараз Путін хоче так відчайдушно впихнути назад в Україну, тут уже досить явні свідчення того, що цілий ряд яскравих польових командирів – Мозковий, Привид, Бєднов, ще хтось - швидше за все, було організовано ліквідовано російськими спецслужбами. Тобто, на набагато більш низькому рівні така практика ведеться – десь протягом усього минулого року. Але це природне анархічне гуляй-поле, так завжди було. Маси самозваних командирів, і багато з них вели себе досить незалежно, зухвало, не підкорялися московським кураторам, Москва вибудовувала свою вертикаль.

Ми пам’ятаємо, що деякі з цих людей гостро політизувалися: призначений Москвою [глава "ДНР" Олександр] Захарченко, [глава "ЛНР Ігор] Плотницький. Як раз нічого загадкового немає, це цілком в логіці зачистки першої хвилі таких польових командирів. Але це зовсім інше явище, ніж те, що відбувається з вищими російськими військовими керівниками.

Всі ми смертні, як говориться в знаменитому романі Булгакова Майстер і Маргарита. Людина смертна. Найнеприємніше, що раптово смертна. І з нами може все, що завгодно статися. Але така смерть двох високих начальників дала привід певним конспірологічним теоріям. Однак, тут нічого певного сказати не можна.

Павло Фельгенгауер, російський військовий експерт

Я знаю, що [різні] версії будуються, особливо в Україні. Але не бачу між цими смертями ніякого зв’язку. Напевно, пити треба менше на Новий рік або перед Новим роком. Можливо.

Не думаю, що їх хтось спеціально травить, не бачу жодних підстав.

НВ


Теги статьи: Шушукин АлександрСергун ИгорьФельгенгауэр ПавелПионтковский Андрей

Дата и время 07 января 2016 г., 10:34     Просмотры Просмотров: 1655
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Уйдет ли Луценко в отставку?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.068265