АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 25°C
Харьков: 24°C
Днепр: 27°C
Одесса: 27°C
Чернигов: 24°C
Сумы: 24°C
Львов: 24°C
Ужгород: 24°C
Луцк: 25°C
Ровно: 25°C

Достукатися до президента: ТОП-10 фактів про електронні звернення до Порошенка

Достукатися до президента: ТОП-10 фактів про електронні звернення до Порошенка
Достукатися до президента: ТОП-10 фактів про електронні звернення до Порошенка

Всього за чотири з половиною місяці українці лишили на сайті президента 17.000 петицій. 36 з них потрапили йому на стіл. 10 фактів про те, чого хочуть від Порошенка українці — і чи задовольняє він їх

28 серпня 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ, яким затвердив порядок розгляду електронної петиції, адресованої йому, та дав старт роботі відповідногорозділу сайту.

З цього часу для будь-якого громадянина стало можливо достукатися до керівництва держави і отримати відповідь. Для цього потрібно зібрати довкола себе однодумців: петицію за три місяці має підписати хоча б 25.000 чоловік. Відповідь голова держави повинен дати у десятиденний термін з дня оприлюднення інформації про початок її розгляду.

НВ зібрало 10 найцікавіших фактів про новий сервіс комунікації громадян і влади.

Першою електронною петицією стала ініціатива щодо «повного та докорінного перегляду податкової системи України з метою спрямування її на сприяння та допомогу малому бізнесу». Вона була зареєстрована одразу ж на наступний день після підписання президентом указу про електронні петиції — 29 серпня 2015 року. Втім за три місяці петиція не набрала й половини необхідних для розгляду голосів. Її результат — 9.439 підписів (37,8% від необхідного).

2 Першою успішною петицією стала ініціатива про «вільне володіння вогнепальною зброєю». Її також зареєстрували 29 серпня 2015 року і вже за сім днів їй вдалося набрати 25.000 голосів. Наразі петиція має 36.244 підписи і є другою за популярністю серед користувачів. У відповідіПорошенко звернувся до голови Конституційної комісії та спікера Верховної Ради з проханням ініціювати скликання засідання робочої групи комісії для обговорення можливості прийняття закону Про цивільну зброю та боєприпаси.

Найпопулярнішою за весь час існування ресурсу петицією стала ініціатива, яка стосується скасування розмитнення і акцизного податку на імпорт авто. На даний момент вона має 38.326 підписів. Президент запропонував прем’єр-міністру Арсенію Яценюку забезпечити комплексне і ґрунтовне відпрацювання центральними органами виконавчої влади питання зниження податкового навантаження на імпорт легкових автомобілів.

До речі, в той самий день з’явилася петиція зі схожим проханням «Cкасування акцизу на імпорт автомобілів», яка теж зібрала необхідну кількість голосів.

Загалом 32 електронні петиції набрали потрібну кількість підписів і були розглянуті президентом. Ще чотири — перебувають на розгляді.

Кількість підписів на найпершій та двох найпопулярніших петиціях

Кількість підписів на найпершій та двох найпопулярніших петиціях

 

На даний момент на розгляді Президента України перебувають петиції, які стосуються:

1)  Відновлення гарантій щодо розмірів середніх посадових окладів освітян;

2)  Припинення політичного переслідування НУ Одеська юридична академія і Сергія Ківалова;

3)  Припинення подачі електроенергії, виробленої в Україні, на частково окуповану територію АР Крим;

4)  Звільнення Віктора Шокіна та призначення відкритого та прозорого конкурсу на посаду головного прокурора України.

Всі ці ініціативи набрали понад 25.000 підписів і є обов’язковими до розгляду Порошенком.


Віктор Шокін (фото — rbc.ua)

 

Загальна кількість петицій на момент написання матеріалу складала 17.005. Активні з них (ті, які ще мають час для збору підписів) — 5.226.


Кількість петицій станом на 12 січня 2016 року

Кількість петицій станом на 12 січня 2016 року

 

7

 Успішні петиції складають 0,21% від всієї їх кількості на сайті (36 петицій з 17.005), тобто шанс успішності документу складає 1:472.


Відсоткове відношення успішних петицій до їх загальної кількості

Відсоткове відношення успішних петицій до їх загальної кількості

8

 Загальна кількість підписів на 36 успішних петиціях складає майже мільйон — 968.930, або трохи менше за населення Кіровоградської області. В середньому це 26.914 підписів на один онлайн-документ.

Фото — president.gov.ua

Фото — president.gov.ua

 

9

 Інструмент електронної петиції до президента використовується українськими користувачами і в якості тролінгу. Так, серед успішних петицій є ініціатива «Призначити Тимошенко Юлію Володимирівну послом в Гондурас» та «Дарта Вейдера — в прем’єр-міністри України». За відправку Тимошенко підписалися 27.020  чоловік, за Вейдера — 25.396. Президент відповів на ці документи серйозно, проте не без гумору: «Потреба у започаткуванні діяльності дипломатичного представництва у Гондурасі на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом України наразі відсутня», — відписав він на петицію щодо Тимошенко.


Кількість підписів на петиціях, пов’язаних з тролінгом

Кількість підписів на петиціях, пов’язаних з тролінгом

 

10 Три петиції за три місяці не змогли зібрати навіть 4 підписи, а кілька десятків петицій — 5 підписів. Це говорить про те, що їхні автори не залучили до ініціативи принаймні своїх друзів, колег чи родину. В деяких випадках вкрай непопулярних петицій користувачі вписували своє ім’я замість назви документу.

Реєстрація громадянина на сайті займає менше хвилини. Щоб отримати акаунт, спочатку потрібно вказати пошту. Далі система попросить надати персональні дані на вибір — Bank ID, електронно-цифровий підпис або податковий номер. Ця додаткова верифікація даних потрібна «у зв’язку з неодноразовими спробами технічного втручання в роботу сайту електронних петицій», зазначено на сайті. Тобто один користувач може створити багато акаунтів електронної пошти, але друга частина реєстрації виключає можливість підписання петиції одною людиною з різних акаунтів. Жодних повідомлень про фальшування при збиранні підписів ще не було.


Додаткова захід боротьби про підроблення підписів

Додаткова захід боротьби про підроблення підписів

Інфографіки для матеріалу створені з допомогою онлайн-сервісу infogr.am

НВ


Теги статьи: Электронные петиции

Дата и время 12 января 2016 г., 15:22     Просмотры Просмотров: 1524
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

На сайте Белого дома разместили петицию об освобождении Сенцова
В Днепре просят полностью запретить продажу алкоголя и сигарет
В Днепре предлагают срезать все билборды

Петиция о внесении “Альфа Банк” в санкционные списки и снятии с депутата Святаша неприкосновенности набрала почти 21 тысячу голосов
Мэра Киева Кличко предлагают изобразить на монете в 8 гривен
Вукоевича и Виду хотят сделать почетными гражданами Киева

Порошенко прокомментировал законы для еврономеров и льготные ставки растаможки
Льготная растаможка автомобилей: Порошенко сказал свое слово
В Беларуси собирают подписи за запрет "георгиевских" ленточек

В Киеве подали петицию с запретом фестивалей в спальных районах города
В Канаде хотят признать Путина военным преступником
Житель столицы предлагает попросить Леся Подеревянского озвучить объявления станций метро

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.119129