АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 19°C
Харьков: 18°C
Днепр: 19°C
Одесса: 22°C
Чернигов: 19°C
Сумы: 17°C
Львов: 13°C
Ужгород: 15°C
Луцк: 16°C
Ровно: 17°C

Корупція - ворог держави номер один

Корупція - ворог держави номер один
Корупція - ворог держави номер один

У корупції двоє батьків. Це аморальність і безкарність.

У суспільствах, де мораль і особиста культура громадян на високому цивілізаційному рівні, про корупцію, як таку, читають хіба що з газет, та на очі її не бачать, бо найпримітивніша її форма - хабарництво в таких суспільствах попросту не існує. Але, чим нижче рівень культури і моралі суспільства, тим примітивніші форми Корупції в ньому існують. У таких середовищах вона пронизує фактично усі шари життя, від побутового рівня до вищого державного.

Може здатися, що причина корупції виключно у безкарності корупціонерів і хабарників і якщо б відрізали хабарнику руку, тоді б чиновники боялися красти і злодіяти. Але світовий досвід говорить про інше. Навіть у Китаї, де за корупцію призначається смертна кара, чиновники примудряються все одно красти і брати хабарі. А у країнах, де покаранням для корупціонера є повне нівелювання суспільством його репутації, крадуть набагато менше. Так, станом на позаминулий рік у п’ятірку "найчесніших" країн входили Данія, Нова Зеландія, Фінляндія, Швеція та Норвегія. Цікаво, що саме сучасні нормани вважають корупцію неприпустимим і ганебним явищем, адже їхні давні родичі варяги-руси у ранньому середньовіччі протиставилися візантійцям, як приклад безумовної порядності і непідкупності.

Сьогодні ж, там де варяги-руси більше тисячі років тому заклали фундамент державності, а саме в Україні - Руси, відсутність будь-якого порядку, хабарництво, зрада і злодійство заради збагачення вважаються чомусь великими чеснотами і не караються ані судовою системою, ані громадянським суспільством. Більше того, молоді чиновники залюбки наслідують приклад старих, повторюючи і примножуючи помилки попередників.

Створено велику кількість антикорупційних установ, проводяться антикорупційні форуми, декларується всебічна боротьба з хабарництвом, а головні корупціонери країни сидять, там де й сиділи, лукаво посміхаючись і смикаючи за нитки ляльок великого антикорупційного лялькового театру.

Потрібна не сотня нових профільних установ, не множення фіскального апарату країни, а планомірна копітка щоденна виховна робота з дітьми у садках і школах, що б принаймні нове покоління українців мало імунітет щодо хабарництва і "розпилу" держбюджету. Бо на тих, хто не бачив інших прикладів господарювання окрім беззаперечного виконання волі вищестоящого і отримання за це частки вкраденого, сподіватися нема чого.

Залучення так званих "варягів" для держуправління з числа зовсім неваряжських країн є абсурдом і обманом, адже ні Грузії, ні Литви, ні навіть США, колишні громадяни яких працюють в Кабміні, нема навіть у першій двадцятці країн з найменшим рівнем корупції в світі. А Канада, Британія і Нідерлани є. Але їхніх представників чомусь не залучають, не зважаючи на те, що у держапараті, скажімо, тої ж Канади чимало етнічних українців.

Питання корупції це ще й питання державної ідеології або її повної відсутності. Це питання особистої культури кожного і культури суспільства або її відсутності загалом. Це питання національних інтересів і державних принципів або їх повної відсутності.

І якщо у корупції двоє батьків, аморальність і безкарність, то обидва вони живуть не на звалищах і в трущобах, а у палацах і в кабінетах можновладців, імена яких добре відомі навіть незіпсованим маленьким громадянам України.

Євген РИБЧИНСЬКИЙ


Теги статьи: КоррупцияРыбчинский ЕвгенийРибчинський

Дата и время 12 января 2016 г., 20:23     Просмотры Просмотров: 1660
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Руководитель Нежинского завода вооружений шантажировал уволенного подчиненного справкой о задолженности по зарплате
The Washington Post: Киевский "парк коррупции" показывает хрустального сокола и другую добычу опальных чиновников
Командование ВМС просит побороть коррупцию, "все, что мы даем на ремонты военно-морских единиц, застревает в Киеве и исчезает", - представитель Совета общественных экспертиз при ВР Богуславец

Рабинович: Украинцы уезжают в Польшу из-за тотальной коррупции во всех вертикалях власти
В Армении начались беспрецедентные разоблачения коррупционных схем
Топ-фискалов задержали при получении взятки в 60 тысяч гривен

В СБУ есть два крыла: одно из них занимается тупым мародерством, дерибаном и рейдерством
Депутат застал полицию за деятельностью в стиле ликвидированной ГАИ
В «Transparency International» заговорили о коррупции в СБУ

Порошенко играет в наперстки с МВФ и украинцами, считая всех дебилами — Касьянов
«Вы перешли черту!»: В Раде сделали громкое заявление в адрес Порошенко
Как в Одессе вернулись поборы с иностранцев

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.365323