АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -6°C
Харьков: 1°C
Днепр: 1°C
Одесса: 3°C
Чернигов: -7°C
Сумы: -4°C
Львов: -6°C
Ужгород: 0°C
Луцк: -5°C
Ровно: -6°C

Як оформити купівлю/продаж машини за новими правилами

Як оформити купівлю/продаж машини за новими правилами
Як оформити купівлю/продаж машини за новими правилами

З листопада 2015 року в рамках "поліцейської реформи" в Україні ліквідовані ДАІ та МРЕВ. Як відтоді змінилася система реєстрації транспортних засобів і яка вона тепер 

У листопаді минулого року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив про ліквідацію Міжрайонного реєстраційно-екзаменаційного відділу Державної інспекції безпеки дорожнього руху (МРЕВ). Тоді ж повідомили і про припинення діяльності самої ДАІ. Натомість, як відомо, у нас тепер є національна поліція, і зокрема – патрульна поліція.

Разом з МРЕВ зникли і рахунки-довідки, які раніше були головним документом при купівлі/продажу транспортного засобу. За словами Авакова, за рахунок новостворених стуктур у системі МВС процедури оформлення транспортних засобів мають стати простішими і прозорішими.

Які документи потрібні

За словами міністра Авакова, після ліквідації МРЕВ та відміни довідки-рахунка, оформити придбаний/проданий транспортний засіб нині можна одним зі способів:

1. Підписати договір купівлі-продажу (дарування) між продавцем і покупцем особисто в будь-якому сервісному центрі МВС України в присутності адміністратора центру з пред’явленням документа, що посвідчує особу. Вартість послуги – тільки обов’язкові платежі, встановлені законом.

2. Нотаріально посвідчити договір купівлі-продажу і надати його в будь-який сервісний центр України. Оплатити обов’язкові платежі плюс послуги нотаріуса.

3. Для покупців нових автомобілів у салонах (в юридичної особи) достатньо надати в сервісний центр договір, що підтверджується печаткою продавця і свої документи. Оплатити обов’язкові платежі, встановлені законом.

Камені спотикання

Замість ліквідованих МРЕВ мали почати роботу 62 оновлених центри з надання адміністративних послуг, що належать до компетенції МВС (це ще у квітні 2015 обіцяла заступниця Авакова Ека Згуладзе). Але пізніше повідомили, що наприкінці вересня 2015 року тільки почалася робота з перетворення старих МРЕВ на нові центри. На думку оглядача "Слово і діло" Олександра Радчука неприємним наслідком ліквідації МРЕВ може стати той факт, що сервісних центрів створять тільки 62, тоді як відділів МРЕВ було в Україні 228. Отже, значній частині українців доведеться їхати в інше місто, аби оформити документи на транспортні засоби.

Гендиректор Всеукраїнської асоціації авто імпортерів і дилерів Олег Назаренко відзначив, що поки що у працівників Сервісних центрів і нотаріусів немає доступу до усіх необхідних баз даних. Наприклад, нотаріус не може визначити, чи не перебуває авто у розшуку. Тому, допоки система не працює як слід, будьте особливо уважні щодо людини, в якої купуєте.

Досвід очевидця

Павло Кащук, керівник проекту InfoCar.ua, на своїй сторінці у Facebook розповів про власний досвід оформлення авто за "новими правилами".

За його словами, у різних сервісних центрах обслуговують по-різному. Більше того, навіть у одному центрі можуть бути спеціалісти з геть різним підходом до роботи. В одному випадку – торочать про відсутність техпаспортів і "всепропало", в іншому – швидко оформлюють все необхідне.

Ціна питання

У постанові Кабміну № 941 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань реєстрації транспортних засобів", яка безпосередньо стосується скасування використання довідки-рахунка при купівлі-продажу та оформлення транспортних засобів, не вказано, які суми обов’язкових платежів мають бути.

З досвіду Павла Кащука можна зробити висновок, що якщо не користуватись послугами "ловкачів" і "ділків" – сума буде приблизно наступна: 240 гривень – за зняття з обліку ТЗ. 400 гривень – послуги Центру плюс видача техпаспорту. Оформлення договору купівлі-продажу у Сервісному центрі – безкоштовно.

У приватних нотаріусів ціна договору купівлі-продажу автомобіля (складання, належне оформлення тощо) коштує до 1500 гривень. У державних — дешевше, але потребує більше часу.

А спеціальні фірми та інші спритники, які готові виконати за вас усю роботу з перереєстрації авто, пропонують наступні розцінки:

Як зазначено на сайті компанії, що спеціалізується на такому "виді діяльності", цифри включають у себе "абсолютно всі витрати, що виникають при прямій перереєстрації авто", а саме:

  1. перевірка транспортного засобу на арешт

  2. угон і заставу

  3. оформлення договору купівлі-продажу транспортного засобу

  4. всі державні платежі тощо.

korupciya.com

 

 


Теги статьи: Автоавтомобильавтомобили

Дата и время 12 января 2016 г., 22:40     Просмотры Просмотров: 15872
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

В Киеве на Голосеево за ночь сгорели три машины: полиция начала расследование
Полиция просит "дыхнуть в трубочку": Как себя вести и важные нюансы прохождения теста, – советы юриста
На заметенной трассе Кропивницкий-Николаев застряли около сотни грузовиков

Подразделение «Украэроруха» закупило иномарки в два раза дороже их рыночной стоимости
На столичной Лукьяновке автохам припарковался на рельсах и заблокировал движение трамвая
На Закарпатье автомобиль влетел в кафе из-за пьяного водителя

В Киеве произошло опасное огненное ЧП
«Письма счастья» и фотофиксация нарушений ПДД в Украине: в МВД дали разъяснения
В Киеве засветился дешевый электроситикар: 3500 долларов за новое авто

Купить в Украине автомобиль за 400 долларов теперь реально
Какие новые автомобили покупали в 2018 году в Украине больше всего
Автохамы в законе: в сети показали, как машина полиции перекрыла проход по тротуару в Киеве

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.132877