АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 23°C
Харьков: 24°C
Днепр: 25°C
Одесса: 26°C
Чернигов: 23°C
Сумы: 22°C
Львов: 18°C
Ужгород: 19°C
Луцк: 19°C
Ровно: 19°C

Яценюк через субсидії тотально грабує український народ- Віктор Малиновський

Яценюк через субсидії тотально грабує український народ- Віктор Малиновський
Яценюк через субсидії тотально грабує український народ- Віктор Малиновський

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, зробив з субсидії по оплаті тарифів ЖКГ, зручний інструмент для відкачування грошей.

Недарма ж пан Яценюк так старається підігнати тарифи до рівня, який нездатні оплатити більшість українських сімей. В той же час, він активно займається максимізацією кількості сімей, які повинні отримати субсидії з бюджету (у бюджеті 2016 г. - 34 млрд грн) для цільової оплати компаніям (а це переважно компанії російських і українських олігархів) комунальних послуг (газ, тепло, вода, водовідведення, електрика).

Такий підхід не стимулює економити вкрай дефіцитні ресурси - газ, електрику, воду, тепло, а навпаки, допомагає отримувати надприбутки олігархам, причому за рахунок бюджету. Ситуація можна виправити, для цього потрібно ввести нову систему тарифоутворення в системі ЖКГ.

Я не раз заявляв, що тільки прозора і відкрита конкуренція забезпечить зниження тарифів в системі ЖКГ. Там де не можна позбутися монополій, має бути введено жорстке державне регулювання. Очевидно, що в житлово-комунальному господарстві повинні бути встановлені граничні тарифи на газ, прибирання, електроенергію, воду, теплопостачання, водовідведення для країни в цілому і механізми їх зменшення для регіонів. Тобто за право надавати послуги ЖКГ в тому чи іншому районі повинні змагатися десятки компаній (не тільки "жеки"), і головним критерієм відбору повинна стати мінімізація тарифів на послуги .

Наприклад, держава встановила граничний тариф на прибирання прибудинкової території в Україні - 3 гривні за квадратний метр. Переможцем на право надавати такі послуги в тому чи іншому районі повинна бути фірма, яка запропонує найнижчий тариф, але вжодному  разі він не може бути більше 3 грн. Така конкуренція повинна бути по всіх районах країни: десь тариф буде 2 грн / м2, десь 2,5, але ніде - більше трьох! Упевнений, що правильна тарифна політика і конкуренція забезпечать зниження тарифів на 25-30%. Але цього недостатньо, щоб ліквідувати ганебну систему субсидій, яка не тільки принижує людську гідність, а й стимулює марнотратство і корупційно збагачує олігархів .

Нагадаємо, субсидії для оплати житлово-комунальних послуг за новим порядком в Україні на 7 жовтня отримали 3300000 домогосподарств, повідомив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

6 серпня 2015 Яценюк заявив, що уряд передбачив на виплату субсидій в 2015 році 24 млрд грн, а в наступному році ця сума зросте в два рази.

golos-narodu.com.ua


Теги статьи: Малиновский ВикторСубсидияЯценюк

Дата и время 14 января 2016 г., 11:44     Просмотры Просмотров: 2747
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.078157